Vlnený kabátik

7. okt 2023

Ahojte, kupila som si 100% vlneny kabatik v sekaci, je akoby plsteny … mal tam tu znacku rucne pranie na 30 stupnov … dala som ho teda do pracky, rucne pranie / vlna ( vzdy tak periem vlnu a vsetko ok ) ale tento krat sa akoby stiahol o pol cisla … ma niekto skusenost ci sa casom zas uvolni ako napr rifle? lebo vtedy bol ako zo mna a teraz je na mne vypasovany.

grace55
7. okt 2023

Už to nespravíš podľa mňa, vlna sa trochu splstila. Ja som takto zmenšila mužov sveter, bez šance.

janulka1802
7. okt 2023

100% vlna do práčky je riziko. Ponosíš a uvidíš, či povolí.

autor
7. okt 2023

@grace55 ani znova vyprat a ponatahovat za mokra? :D niekde som toto citala ako radu o zrazenom svetri :D

grace55
7. okt 2023

Skus, ale už by som ho vyprala len ručne.

majlo1234
7. okt 2023

Vzdy po prani ponatahovat a susit len na vzduchu

lopuch22
7. okt 2023

Napariť žehličkou pomaličky naťahovať

sidonika
7. okt 2023

Znova namočiť, dať do vody aviváž, nechať postáť a ešte v avivazi dobre ponaťahovať. Vtedy vlákna povolia. Vystiskaj z vody,rozprestrie na uterák,zaroluj a na zemi po valceku dobre postupaj aby voda vsiakla do uteráka. Daj čistý uterák na sušiak na lezato a naň rozprestri sveter, vytvaruj ho do peknej fazonky a nechaj na vzduchu voľne vysušiť. A už nikdy nedávaj vlnu do práčky ak si nechceš zničiť pekné kúsky. Vlna sa nemusí často prať,lebo nechytá pot ani pachy a odpudzuje spinuy. Ozaj len ak sa ti podarí kúsok okydat alebo vidíš že je po dlhšom čase uspineny

autor
8. okt 2023

@sidonika
@lopuch22
@majlo1234
@grace55 no znova som ho len namocila a ponatahovala viac krat aj pocas susenia a pomohlo to :D dakujem za rady ,mam praveze merino svetre ktore maju upravu ze sa daju normalne prat a tie vzdy periem v programe na vlnu s gelom na vlnu a vzdy prezili… neperiem casto ale ked kupim v sekaci tak to vzdy vyperiem lebo tie z textil house maju specificku vonu ktoru chcem dat vzdy prec :D

824775
Autor odpoveď zmazal
Zobraz