Detské oblečenie zo sekáča

simi82
8. júl 2023

Ahojte

Mám na vás jednu otázku. Kupujete deťom veci zo second handu?

Myslite, že by bol záujem o detské oblečenie z druhej ruky, značkové (ralph lauren, gant, guess, tommy Hilfiger… a rôzne iné značky) v solídnom stave, skontrolované originály, za rozumné ceny ?

Premýšľam , že rozbehnem takýto eShop s detskými vecmi, všetko dovoz Švajčiarsko/Francúzsko/Taliansko a časom aj luxusné kabelky, hodinky, doplnky zatiaľ len pre dámy , časom pre pánov , podľa toho ako by to išlo…. Len neviem úplne ako je to u nás na SK. Dlhodobo som žila v zahraničí a vraciame sa domov. Prácu mám zatiaľ na polovičný úväzok, malá ide do škôlky a ja by som toto robila ako hoby viac menej. Baví má velmi zháňať veci (neviem či som normálna :D ) a vďaka tomu má napadla aj táto myšlienka 😁 Kedysi som pracovala v e-shope na SK takže nejaký základ by tam bol čo sa týka objednávok, aký systém na to treba, odosielanie atď… nepotrebujem zarobiť majland, len je to moje hobby a premýšľala som to takto využiť …

Čo myslite ? Poteším sa každému názoru poprípade skúsenostiam.

Ďakujem a prajem pekný deň🙂

miadi
8. júl 2023

Nekupujem zo sekaca ale znacky z original stranok v 50% zlavach. No nezijem na Svk . Ale Ved tu zeny predavaju cez mk aj detske znackove handre. Podla mna je to viac otravne ako vynosne. Ked tak si otvor sekac/ butik. V kamennom obchode . Ale retail je dost konkurencny business, ked uz chces online predavat tak Skus eBay alebo Amazon. Kim K tak zacala svoje “ podnikanie.” Ze si vypytala niekolko tisic od tatka kupila LV topanky nejaku limited edition co mala Beyoncé vo videu .. jedny stali $700 a predavala ich za $1500. ( ale Podla mna ich predala pipkam kamoskam ) inak slovaci cestuju na dovce ked chcu znackove veci zo sekaca Tak si kupia na dovci. Skor by som na tvojom mieste kupila lacne produkty z ciny a predavala online ( ale aj takych stranok uz na Svk je dost )

lelelienka
8. júl 2023

Ja osobne by som o znackovy bazar zaujem urcite nemala, nepotrpim si totiz na znacky. Pre seba som v bazare este nekupila nikdy nic, teraz cakame babatko a uvazujem, ze nieco pozriem, ale zatial som vecicky podostavala a kupila par zakladnych kuskov novych, mimochodom v super zlavach, ktorym hadam nemoze konkurovat ani bazar. A pravdupovediac radsej kupim z overeneho obchodu, kde to ked tak mozem aj vratit, ako z nejakych mini jednoosobovych eshopov, v dnesnej dobe som obzvlast opatrna….

syslik81
8. júl 2023

obcas ked bolo nieco pekne som kupila aj z druhej ruky-ebay a podobne.. deti rychlo rastu maju to par x na sebe a koniec takze tam problem nevidim ..osobne som vsak nepozerala na znacku ale na to,ci sa mi to paci a je to prakticke .. vacsinou spolocenske saty mala takto kupovane

muchotrafka298
8. júl 2023

Na socialnych sietach je kopa luxusnych bazarov, ktore kupi a predaju tovar hlavne na personal shopping.
Ja si neviem osobne predstavit kupit si luxusnu kabelku v second hande. Lenze pre mna su luxusne iba high end znacky, nie Michael Kors alebo Guess.
Nemyslim si, ze s tymto druhom podnikania uspejes, budes rada, ked sa ti aspon co to vrati.
Ja si kupujem vela veci online, ale nepouzite, ktore je casto za ceny take, ako vidim v second handoch.
Radsej si objednam z overeneho eshopu, ako nejaky bazar alebo secondhand.
Ked vidim ake obnosene a nemoderne veci, velakrat fake su na tych secondhandoch ako Remixshop /tu myslis sekciu secondhand, nie nove veci/, Genesis alebo Humana za brutalne ceny, tak to by som nenosila ani kedy mi niekto zaplatil.

simona20201309
8. júl 2023

@simi82 skus to najprv tu cez bazár, alebo marketplace. Ja tiež predávam po deťoch značkové oblečenie a ide to veeeelmi mizerne. Každý si radšej kúpi z pepca za 3e, ako cez bazár niečo značkové za 10e a vyššie...
A tie, čo na značkové majú, tak si kúpia nové.
Nedávam tomu eshopu šancu.

pribinak
8. júl 2023

Trh je presýtený ale totálne presýtený detskými vecami. Ja osobe by som do takéhoto biznisu nešla

evaachesa
8. júl 2023

Kupujem veľa cez bazár, ale dieťaťu by som značkové oblečenie nekúpila. Nevidim v tom žiadny benefit a ani zmysel aby malo dieťa značkové oblečenie, ktoré zničí tak isto ako to lacnejšie. 😏

basska_b
8. júl 2023

Tu je plny konik detskych veci za par eur a nikto to nechce. Velkosti 98+ uz ani na bazari nekupujem, lebo som bola nespokojna s kvalitou - vytahane rukavy, vyblednute farby. A dieta rastie rychlo a ma to len zoparkrat...

simona20201309
8. júl 2023

@evaachesa littlepeople neznicis 😆👉

evaachesa
8. júl 2023

@simona20201309 tu sa bavíme o značkách Hilfiger, Gucci, Kors a iné, či? 😀

martinkatinka
8. júl 2023

Tak aj v obyčajných sekacoch najdes znackove veci za par drobnych.

simi82
autor
8. júl 2023

Ahojte dakujem vám za odozvu. Je oravda že je toho veľa ale ja mám na mysli presne opak toho čo tu píšete. Žiadne handry ktoré majú 10rokov. Skôr novsie a zachovalé. Najmä značka ralph lauren či sa vecičiek týka. No uvidíme. Za skusku človek nič nedá a chcem to robiť trosku inak, tak uvidíme. Je pravda že ti čo na to majú si to kúpia , ale napríklad aj ja zarobím v zahraničí veľmi dobre a pozerám často skôr second hand keď sa jedna o hodinky , kabelky. Nakoľko mi ke cez 1000e proste veľa aj keď si to môžem dovoliť a napr. Kupim si ju dajme tomu do tej tisícky… to bol iba príklad …tak uvidíme. Asi záleží aj od marketingu a kvality. Remixshop som pozerala to vôbec. Poznám aj iné aplikácie na sk neznáme zatiaľ ale niečo ako Vinted. S tým rozdielom te kvalita je overená a pravosť produktu je potvrdená. Každopádne dakujem za každý názor. Možno skúsim predsalen skôr tie luxusne značky. Ako personal shoper , všetko je zatiaľ len v hlave …

simi82
autor
8. júl 2023

@evaachesa práveže ja v tom zmysel vidím ten, že keď je niečo pekne a vyzera to dobre s nieje to nejaké prislis spotrebované, kupim radaej z druhej ruky ako nové, presne preto ako píšeš - dieta sa zašpiní, rýchlo vyrastie .. ale dakujem za názor 🙂

iwesska
8. júl 2023

Detsky znackovy sekac ta neuzivi,Ak si myslis,ze tu sa ti podari predat 100e tricko za 50e,tak sa mylis. Vsetky detske sekace v okoli krachli,uz su len zmiesane aj s dospelackymi a kazdy caka,az budu aj tie za 0,50e-1e. Lebo za 2-3e uz kupia nove v Pepcu. A detom v skolke je RL, TH ukradnuty,takze preto to aj mamicky vacsinou riesia kupou par eurovych veci. Kto nevie co s peniazmi,ten si original kupi v obchode,alebo v nejakom vypredajovom outlete a nebude hladat veci v sekaci.

muchotrafka298
8. júl 2023

@simi82 vies co, skus pozriet na instagrame, kolko je uz na Slovensku personal shopperov, ktori vedia zohnat cokolvek a kdekolvek. A ci ty by si mala dostatocne kontakty na to, zohnat skutocne nedostatkovy tovar v luxusnom segmente. Lebo su aj personal shopperi/shopperky, co idu do outletu a postuju odtial veci a nasledne ich dotycnym nakupia /hocijake znacky/. Takych su mraky, cize by si bola len jedna zo stoviek bab, co pojde nakupit niekomu inemu veci a preda ich s nejakym ziskom.

Ten second hand, na Slovensku vacsina ludi caka na zlavy a nakupuje veci na co ma financie. To su bezni ludia, priemerni, ktori si kludne kupia aj znackovu vec, z casu na cas alebo aj pravidelne. A hlavne si nikto nebude kupovat v second hande obnosene (lebo ono bude nosene) tricko pre skolkara za 50 EUR lebo nove stoji 100. Ak nanho ma, vybehne do roznych outletov a tam si to kupi a ked ma financi viac, kupi si rovno nove.

Ako tu dievcata pisali, trh s oblecenim je tak presyteny, ze to je vyslovene jak nosit drevo do lesa. Oblecenie sa proste neoplati ani predavat, lebo vacsina len stoji a par kusov ked predas, to je nic.

miadi
8. júl 2023

Vsetky tebou spomenute znacky ked si das do vyhladavaca tu v bazari tak tu najdes za par euro . Vacsinou 10-15 nie su 10r stare. Proste nie je tento tvoj napad nieco nove original co by malo mega perspektivu. Je sice pekne ze toto by ta bavilo no treba aj rozmyslat ci by to bolo vynosne. Inak skoda tvojho casu a energie

evaachesa
8. júl 2023

@simi82 ja kupujem skoro všetko cez bazár ako som písala, prevažne h&m, next, George, original Marines, Lindex....MK, TH, Gucci či Calvin Klein by som nekúpila. Takto som to myslela. 🙂

victory7897
8. júl 2023

@simi82 ja si myslím že to zmysel má , niekto kupuje z pepca ale len určité veci , vidím rozdiel v tom keď vyťahujem zo sušičky..keď si to prerataš ,že jedno tričko za trepnem 15€ nosí dieťa celé leto , potom ho zdedí aj súrodenec a nosí ho ďalšie leto tak nevidím zmysel kupovat 3ks trička za 15€ ktoré sa rozpadnú do mesiaca a musím ísť kúpiť ďalšie 3 za 15€ ...to není šetrenie €...a vyzerajú zase po praní hrozne ...aj pepco už ceny vyšvihlo a materiál ostal ,niekedy sa dá nájsť lepší materiál ale neje to často...pomedzi kvalitnejšie kúsky máme aj také menej kvalitné na ihrisko a tak..striedame , bazár pozerám na FB v skupinkách

lenqua_12325
8. júl 2023

Ak si človek kupuje značkové veci, tak sa mi nechce veriť, že by kupoval nosené.
Tieto značky sa dajú bežne kúpiť za smiešne ceny na internete a nové, nepoužité. Vo výpredajoch.
Napr. Skechers tenisky zo 65e v polke sezóny za
polovicu.
Jeden pár som zohnala ako pospedný kus za 25 eur.
Geox sandálky v Humanicu za 60e a online inde v čase rýchlej akcie za 35eur a VIP členovia aj za 15eur ako mi kamoška poslala ponuku.
Ralph Lauren kupujem svetríky na konci
sezóny z 50-60 eur za 15-20eur.... šikovný nakúpi na konci sezóny a na ďalšiu vyberie.
A detské veci ? Toho je tak veľa, že to ľudia nechcú už ani zadarmo..

thoughtfulweirdo
8. júl 2023

Ak, tak second hand slow fashion značiek. Taký by som veľmi ocenila ja a aj mnohí z môjho okolia 🙂 Hilfiger, guess a podobné bazarove kupovať ozaj nepotrebujem ani nevyhľadávam, nemá to pre mňa žiadnu cenu. Zato by som skákala od nadšenia, keby som našla "pod jednou strechou" napríklad také Juuj, Little People, Hallo, Mile a podobné 🙂

hladamematku
8. júl 2023

@simi82 nakupujem len v sekaci z ekologického dôvodu..výnimkou topánok a spodného prádla. Na eshope by som secondhand veci nekupovala

simi82
autor
8. júl 2023

@iwesska nemyslím si, že ten kto nevie čo s peniazmi tak si kupi nové🙂 skôr ten kto má dostatok si kúpi nové. A ja si nemyslím, že má to uživí, píšem to ako privyrobok lebo má to baví 🙂 ale dakujem za úprimný priateľsky názor

muchotrafka298
8. júl 2023

@simi82 pozri sa, ked to je takto, ze Ta to bavi, mas dostatok financii na to, aby si drzala tovar na sklade, ktory nepredas a bude to mat len ako hobby, kludne si ten second hand otvor. Pripadne ked ratas s tym, ze toto budes dotovat z vlastnych penazi, tak nevahaj ani minutu. Ja som mala pocit, ze toto chces rozbehnut na Slovensku po navrate zo zahranicia za ucelom zisku, nie hobby na vyplnenie volneho casu.

luccija
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miadi
8. júl 2023

@simi82 Skus sa skor zamerat na tie kabelky veci pre ženy. Tie detske veci tazsie predas . Ked Niekto nema $ a chce znackovejsiu kabelku doplnky - trebars aj zo second hand tak vydrzi par rokov . Detske veci su dobre sezonu dve deti rychlo rastu,

simi82
autor
8. júl 2023

@victory7897 presne takto premýšľam aj ja. Dakujem ti za názor 🙂

simi82
autor
8. júl 2023

@muchotrafka298 bolo by to skôr na polovičný úväzok teda na začiatok iba na skusku a uvidim čo ďalej čo by išlo ako by to išlo

victory7897
8. júl 2023

@simi82a ako úprimne keď vidím tieto názory žien (ľudí) bojím sa čo bude s touto planétou ďalej... Skončila nadobro

miadi
8. júl 2023

@victory7897 vies co odsudzovat je tak lahke. To ze ludia nekupuju v sekaci neznamena koniec sveta . Recyklujem veci po detoch posielam ich charitou detom na filipiny. Recyklujem plasty. Igelitpve sacky nepouzivam mam svoje recyklovacie.. u nas v sekačoch su tak škarede spinave veci ze by som tym podlahu neumyla. A ten sekac vlastnia milionari . Ludia tam nosia veci zadarmo a 10centov z dollara ide na charitu. Ked mi znami daju handre zadara pre deti po svojich detoch tak kludne prijmem Aj ked sa mi nepaci design ale triedim to podla materialu ak je to 100% bavlna tak na bezne nosenie ok. Inak kupujem overene znacky ktore mam rada a handre mi vydrzia aj 10r 😃Ja mam radsej menej veci ale kvalitne.

simi82
autor
9. júl 2023

Ešte posledná otázka , keďže som si vsimla , že eshopy veľmi nepreferujete. Kúpili by ste radšej v kamennej predajni? Dajme tomu maly butik v centre mesta , poprípade showroom a podľa toho by ste vedeli objednať.