3 cm polyp v konečníku

15. máj 2023

Ahojte, mal niekto takyto velky polyp v konecniku? Ja som bola na kolonoskopii a vsetko bolo v poriadku az na ten polyp. Dnes som bola u chirurga/proktologa o on ma uplne vystrasil,ze taky velky polyp moze byt zhubny a hned vybrat a histologia.
Ja som teraz uplne v panike,mal niekto takuto skusenost?

guudy
15. máj 2023

Priamo s polypom skusenost nemam. S kolono ano.
Neurobili ti pocas kolono rovno aj biopsiu? Co ti povedali na gastro k tomu? Ja by som sa vopred neplasila, polypy su bezne, netreba to zanedbat, ale riesit, co robis.

autor
15. máj 2023

@guudy nie,na kolono povedal,ze ten polyp treba riesit s chirurgom. Nebral z toho vzorku nic. Gastroenterolog sa tvaril normalne,az dnes proktolog ma uplne vystrasil,ze ten polyp je strasne velky a ze treba to hned riesit🥺

guudy
15. máj 2023

Tak postupuj podla toho, ako ti odporucili. Ako som pisala, vopred sa neplas. Odstrania ho a poslu na histologiu. Teraz nic viac spravit proste nemozes…drzim palce🙂

mira0611
15. máj 2023

Ahoj, kde si bola u proktologa?

luccija
15. máj 2023

Môj otec ich mal, ale hneď po kolonoskopii mu ich vybrali.Nikto nevie aký je má pravdu musí ísť von a histologia

autor
15. máj 2023

@mira0611 revive v Ba

autor
15. máj 2023

@guudy no som vyplasena,lebo mam 7mesacne babatko a ze pri takych velkych polypoch je sanxa 50:50 na rakovinu

autor
15. máj 2023

@luccija a vyberal ich chirurg?

guudy
15. máj 2023

Ak chces, ozvi sa mi cez spravu…nechcem tu rozoberat osobne info verejne.

hygienka
15. máj 2023

Takéto veľké polypy a odstraňujú normálne operačne, počas kolonoskopie sa neodstraňuju keďže sú veľké a bolo by veľké riziko komplikácií. Treba ísť k chirurgovi, dohodnúť postup a riešiť. To že je veľký neznamená hneď rakovinu. Koľko ľudí má maličký polyp a zhubný. Veľkosť vôbec nesvedčí o charaktere nádoru. Takže kľud, choď na vyšetrenie čím skôr.

mira0611
15. máj 2023

Dakujem

daffynko
25. nov 2023

@mira0611 ahoj bola si ako si dopadla prosím

mira0611
25. nov 2023

@daffynko nie nebola som, ale buduci rok este pred letom tam pojdem. Bojim sa ako cert kriza.
Bojim sa diagnozy, nie vysetrenia.

daffynko
28. nov 2023

@mira0611 a nerobi ti to problemi pri stolici ? Ja som 4mes po porode a mam nieco podobne ale pri stolici plačem

mira0611
28. nov 2023

@daffynko ale robi, pouzivam glycerynove čapiky, sem tam ked nezabudnem pit, tak nemam problem so stolicou, ale to je len raz za mesiac.