3 roky mám dokola problém s tlakom a slabosťami

inhibiitor
12. jan 2020

Dobrý deň prajem, prosim vas o radu. Mam 24 rokov.
Zacalo to ked hospitalizovali babku pre tazku chorobu pred 4 rokmi. V nemocnici mi prišlo zle a nahle sa mi zvyšil tlak a potom zacal kolobeh vysetreni. Neprisli na nic a tak mi dali Tensiomin na tlak . Odvtedy v podstate kazdy den mam slabosti, príde mi zle na odpadnutie, hlava ma bolí, tep mám strašne vysoký a búšenie srdca. Ekg echo vsetko ok. Tinnitus mám odvtedy tiež v podstate bez prestavky 24/7. Tlak mi meravali casto, maval som ho v poriadku a lieky som bral len sem tam... len ked som mal velke vypatie psychicke tak mi prislo nevolno a vtedy tlak letel vysoko hore.. doma si nemozem merat , asi zo strachu je vtedy vysoky ale vzdy u lekara je 120/80... interne ok, gastro ok (chosil som casto aj na hadicu pre bolesti zaludka, a vraj zo stresu), 2 roky bolesti v podbrusi kde ma strasili Crohnovou chorobou (co mi tiez nepridalo na nalade) az som sa sam rozhodol a objednal na operaciu slepeho creva (hop alebo trop) kde po operacii bolo povedane ze bolo zahnisane a bolesti boli z toho , crohna vylucili...naštastie.. Kazdu chvilu beham po lekaroch nakolko neviem co mi je su to strasne stavy az pred rdvoma rokmi mi na emg teste zistili tetaniu . Dali mi magnerot absak zmeny sú, cca 4 mediace bolo fajn a teraz zasa Mám problemy .pretoze aj stresu mam velmi vela. Ked zaspavam trham sa nakolko velakrat mam pocit ze som sa nenadychol a potom neviem zaspat a ked, tak sa potim neskutocne.. Tieto stavy mám takmer kazdy den (teda búšenie srdca a pocity na omdletie) avsak este an raz som naozaj neodpadol. U lekara som stale uz si pripadam ako hypochonder avsak ja si to nevymyslam a dost ma to obmedzuje. Poslednu dobu mam tlaky v usiach a hlave cele dni Teraz asi rok a pol berem alventu ale pride zasa zle obdobie a som natom zasa tak isto ak nie horsie.. Stale tlaky v hlave , zalahavanie usi a piskanie v nich, pocity omdletia a to kazdy den. Potom mam strach ci to neni tlak a tak stale dokola samy stres..Chcem sa spýtať či naozaj tieto problemy môžu byt len psychickeho razu nakolko mi nic nezistili ine, ale ja mam pocit ze moje psychicke problemy plynú uz z tych fyzických nakolko ich mam kazdy jeden den. Alebo je mozne ze na zaklade 24/7 chronického stresu mozu byt moje problemy psychicke ked vysetrenia boli ok? Bol som aj par krat na psychoterapii kbt ale nemal som pocit ze to nejak zabralo.. a ci je realna sanca ze sa po tak dlhej dobe rovnakych problemov da dostat do normalneho zivota bez tychto hnusnych stavov .. mi uly tyzden som mal zas vysoky tlak u lekarky (140/90) a naplasila ma nim, a odvtedy sa mi pridali zasa dalsie priznaky ako tlak na hrudniku , zalahovanie usi a bolest hlavy na spánkoch ... stale sa bojim ze co mi je .. mozem mat vsetko ,,v hlave len?,,

miriam1983
12. jan 2020

@inhibiitor mozes. Ja mam tetaniu uz niekolko rokov a prrslo mi to do uzkosti a paniky. Mavam hrozne stavy,su obdobia,kedy nevychadzam z domu. V noci idem na wc a chyti ma zavrat a hotov. Nespim,pocity ba odpadnutie,vyhybam sa ludom. V kuse hrozny strach,co bude.

katulienkax
12. jan 2020

No moj názor je ze ked lekári tvrdia ze fyzické ťažkosti su psychické tak to je zlyhanie medicíny☹ sak neviem co to je tak to je psychické . Moj osobný názor je ze choroba vychádza z toho ze nieco v tele nefunguje ako ma, psychika moze spustiť ze nieco prestane fungovať ale už to fyzické ostane. O pár rokov budeme len ziram ze kolko chorôb bolo akože psychických a najde sa nejaky šikovný lekar ktory najde príčinu týchto ťažkosti . Aj žalúdočné vredy boli kedysi psychické, kokos a pomaly by ludi na psychiatriu poslali. Boreliózu ti zisťovali alebo inú háveď?

inhibiitor
autor
12. jan 2020

@katulienkax vsetko aj boreliozu atd vsetko negativne

matabb73
12. jan 2020

Mne to príde ako tetania alebo panická porucha. Treba ísť aj k neurologovi. Ten môže spraviť vyšetrenie na tetaniu. Skús si dávať Magne B6 forte dva alebo tri krát denne, či nepomôže.

matabb73
12. jan 2020

Teraz čítam, že tetaniu máš potvrdenú, tak to môže byť aj z toho.

deti95060810
12. jan 2020

psychika...

matabb73
12. jan 2020

Odporučila by som ti dobrého psychológa. Naučil by si sa uskladniť a časom by ti príznaky ustúpili. Pri tetanii je potrebný kľud, lebo stres to zhoršuje. Podľa toho, čo píšeš, tak u teba dosť a už sa veľa pozoruješ. Píšem ti z vlastnej skúsenosti. Chodila som k dobrej psychologičke na sedenia, autogénny tréning a zbavila som sa úzkosti vďaka tomu. Skús si nájsť niekoho, koho ti odporučia. Nie každý psychológ je dobrý.

inhibiitor
autor
12. jan 2020

@matabb73 liecim sa u psychiatra a bol som par krat u psychologa... len ono nechcem tie antidepresiva.. ale aj ked ich beriem je mi stale rovnako preto sa bojim zi nieje problem v tom tlaku len ale neviem ci gen by toto vsetko sposoboval a rdte k tomu kazdy den... krd som nemal stresy tak len obcas som mal nejaky stav ale teraz to je denne... kazdy den .. mam male babo doma a nechcem aby sa mi stalo nieco , bojim sa tlaku infarktu atd... ach

inhibiitor
autor
12. jan 2020

@matabb73 tetania potvrdena ale hyperventilacna (nikdy som nedychal tak ako na tom teste ) tak neviem ci to moze byt aj z tetanie a psychiater povedal vrAj uzkost a depresia ale ja niedom
Smutny teda som ale z toho ze mi je fyzicky stale zle , cudujem sa ze to este zvladam ked to mam kzdy den....

matabb73
12. jan 2020

Ja by som toho psychológa vyskúšala. Nečakaj zmenu za týždeň. Mne to trvalo viac ako tri mesiace. Už som zvažovala lieky na úzkosť a nakoniec som to dala bez nich. Tiež mávam podobne stavy, lenže ja nemám štítnu žľazu a aj to mi to ovplyvňuje. Keď mám stres, tiež mávam bolesť hlavy, závraty, bolesti brucha. Pomáha mu ukľudni sa a magnezium, prípadne pridám Guajakuran. Ešte ma napadla HIT. Pri nej sú tiež podobne príznaky. Pozri na nete

inhibiitor
autor
12. jan 2020

@matabb73 test na hit bol tiez negativny ... patral som naozaj asi po vsetkom uz...

korunka1
12. jan 2020

@inhibiitor depresiu nemavaju len smutný ľudia. A s liekmi a doktorom nečakaj na zazraky za tyžden. Kym pride na správny liek a davkovanie to trva nejakú dobu. Ten narazovy vysoký tlak je prejavom uzkosti...nezazila som ja sama ale bola som pri tom...

inhibiitor
autor
12. jan 2020

@korunka1 dufam ze to je len tym.. ale kazdy den mam tlak na hlave ako su spanky aj take akoby piskanie v hlave ... to tiez moze byt psychikou?

inhibiitor
autor
12. jan 2020

Len uz nevladzem , nasi hovoria ze sa nato mam vy.rať ze to je len psychika ale nemoze trvat kazdy den 3/4 dňa psychika ... a dokola tie iste priznaky

korunka1
12. jan 2020

@inhibiitor vsetko je možné...hlava dokaže robit divi s telom. Skus vydrzat na sedeniach a brať lieky...chce to cas

janickacrazy
12. jan 2020

@inhibiitor ved skús tie antidepresíva, ale treba ich brať aspon 3-4 mesiace, aby to malo nejaký efekt, telo a duša sú prepojené, ked jedno nefunguje, tak nemože ani druhé fungovať

yollanda
12. jan 2020

@inhibiitor smer psychiater!!!!!

margaretka_
12. jan 2020

Psychika moze urcite za vela. Chapem, ze mas stres z toho, ze nikto nevie co ti je. Ale ak mas vela stresu aj okrem tohto, je to na zamyslenie ci sa neda robit nieco s tvojim životom, aby nebol plny stresu

inhibiitor
autor
12. jan 2020

@janickacrazy ja ich beriem rok

korunka1
12. jan 2020

@inhibiitor tak treba zmeniť lekara alebo lieky. Ak si mu nepovedal o svojich pocitoch,stavoch, ze sa to nezlepsuje, tak on je spokojny ako dobre vybral liek a ty sa trapiš

peendyi
12. jan 2020

Precitala som Tvoj prispevok...ano moze z velkej casti psychika.,ja som mala podobne stavy minuly rok na jar, zacalo to bolestami chrbta, zaludka a pocitu na zvracanie...tak to islo dookola a citila som sa coraz horsie,,na neurologii mi diagnostikovali tetaniu, robili mi vysetrenie aj na boreliozu, bola som aj na hadici - tam mi zistili reflux na pazeraku...uzivala som dlhodobo magnerot, aj ine druhy magnezia ,ale lekari mi nejak extra nepomohli, kedze sa mi stav zhorsoval, doporucila mi neurologicka antidepresiva - ktorym som sa chcela vyhnut...zacala som studovat tuto chorobu tetaniu na internete a zhanat informacie / na nete je kopec videi aj rad od Mudr. Orlika z Ciech - ktory sa tejto problematike venuje/ a nakoniec po kopec prestudovanych informacii som si to vyhodnotila asi tak, ze tetania len dosledok niecoho, ze nieco v organizme nefunguje spravne,,,chyba nedostatok mineralov - nie len magnezia ale aj inych a z nerovnovahy v organizme vznikaju tieto stavy...ja som celkovo zmenila zivotospravu, zacala sa zdravo stravovat, , pit bylinkove caje, namiesto antidepresiv vecer lubovnikovy caj - co je prirodne antidepresivum / ale nesmie sa uzivat s anitdepresivami!!/,doplnat mineraly, ale hlavne celkovo si upratat v hlave, mysliet pozitivne a nepoddavat sa chorobe...mozem povedat ze to funguje...behom pol roka sa mi stav uplne upravil bez akychkolvek liekov a antidepresiv...moj zaver je asi taky, ze tetania je len dosledok toho - ze nieco v tele nefunguje ako ma, treba hladat pricinu....

inhibiitor
autor
12. jan 2020

@peendyi zajtra idem na psych. Nech mi daju one liekx uz 3 co mi nezabrali resp. Dvoje vobec a alvenga na zaciatku super ale teraz mam 2 x tolko stresov a nepomaha uz.. len sa bojim ze ked mi zmeni tak mi bude zle zas neviem kolko

yollanda
12. jan 2020

@inhibiitor koľko uzivas alventu? Ako dlho? To lez sa rozbehne, trvá aj 3 mesiace. Ja ju mám dnes 108. deň + kventiax 900 mg. Ešte nie som ani zďaleka ok

inhibiitor
autor
12. jan 2020

@yollanda vyse roka ... zajtra mi idu menit lieky

missviolet
12. jan 2020

No... mala som obdobie kde som zazivala daco podobne... vyslovene sa nadopuj magneziom (aspon 800mg denne, ja som dostavala az do zily take zle to bolo), B6 100mg denne, B12 v podobe methylkobalamin,lepsie sa vstrebe, D3 a pocuvaj na tieto psychicke uzkostne stavy busenie srdca - ashwagandha. Kup kvalitnu, 500mg denne.

eliska13
13. jan 2020

@inhibiitor strach plodí strach. Keď sa budeš báť, že dostaneš infarkt, strach čo Ti je, si v napätí z toho bolí hlava, chrbtica, vysoký tlak a zaoberať sa tým celý deň bude Ti zle.Aj podvedomie je sviňa mne to tiež začalo po pohrebe blízkej osoby si citlivejsi.Verim, že to je z psychiky musíš prestať ten bludný kolotoč.Terapie majú význam určite, ale dlhodobo za pár sedení nič nečakaj.ludia chodia mesiace, roky....máš malé dieťa to je niečo o
pozitivne....asi Ti treba vyššie dávky AD

yollanda
13. jan 2020

@inhibiitor veľmi držím palce

madona007
14. jan 2020

Ahoj, ako by som citala o sebe, nemam sice vysoky tlak, skor velmi nizky ale taktiez sa citim ako hypochonder. Mam tie iste problemy s usami, tlaky hlave atd...tiez som skoncila na Alvente...takze niesi sam, ja uz rok a pol patram s coho to mam. K psychyatrovi som prestala chodiť nema to vyznam...presla som roznymi vysetreniami, zistili mi aj to co som nechcela ale nic nesuvisi s mojimi tazkostami. Treba si uvedomiť ze psychyka vsetky tazkosti ztrojnásobí. Treba sa zamestnať, mne to aspon pomáha. Drzim place!

inhibiitor
autor
26. jan 2020

@madona007 no tak mi zmenili lieky z alventy na sulpirid belupo a sertralin.. zatial mam pocit ze lepsie odvtedy nemam az take zle stavy skor mam pocit ze pri znizovani alventy (pred nasadenim novych) sa mi polepsilo akoby mi ten liek nerobil dobre... no hlava ma bolieva trocha a pocit akoby ma skrtil niekto este trocha ostal..

hana32
10. dec 2022

@inhibiitor Ahoj. Ako sa mas dnes? Co tvoje stavy? Pomohlo ti nieco? Ja prezivam presne to iste, co si opisoval okrem toho pistania v usiach.