Aft na jazyku

25. aug 2022

Ahojte baby. V pondelok som jedla koláčik. Nemala som tušenia že v ňom sú orechy. Tak s chuťou som si doňho zakusla a celé ústa ma začali štípat. Jazyk najviac. Tak som sa napila vody a prešlo to. No večer má neskutočne už bolel jazyk a vedela som že sa mi spraví aft. Ráno vstanem a bol už tam. No teraz to je nehorázna bolesť. Každú noc nespím, lebo vždy si nejako buchnem jazyk o zuby, a strašne ma začne bolieť. (Mám asi alergiu na orechy lebo väčšinou sa mi po nich spraví aft, ale vždy niekde v ústach a nie na jazyku...)
Vyskúšala som všetko, či už mastičky z lekárne, domáce recepty a dokonca mi aj babka povedala že soľ si tam mám dať. Bolesť bola neskutočná ale nič nepomohlo.
Budem rada za každú radu. Ďakujem ❤️

Nižšie dám aj foto😊

autor
25. aug 2022
simsalabim
25. aug 2022

Jazyk vydezinfikuj 2x denne Tinktura gingivalis a potom natri kremom na afty https://www.drmax.sk/dr-max-pro32-krem-na-afty?.... Posobi ako naplast, takze bolest utlmi.

Ked sa zotrie, natri znovu , kolkokrat treba. Nic lepsie ako toto kombo na afty nepoznam.

lucyava
25. aug 2022

Skús z lekárne gél na afty

kukulienka83
25. aug 2022

Na afty nepomôže nič len vydržať a skús zvýšiť b vit. Hore vyššie spomenuté urgo je fajn, spraví film a viem sa najesť , v noci keď ma tiež zobudí bolesť natriem a spím ďalej. Mávam afty od nepamäti, ale ja neviem z čoho sa mi robia... Tiež vyskúšané všeličo...

cocolino234
25. aug 2022

@kukulienka83 skúšala si genciánovú violeť? mne nepomohlo nikdy nič, len toto a extrémne.

@autorka kúp si genciánovú violeť, som si istá, že to bude mať pozitívny účinok.

lukbe
25. aug 2022

Na rýchlejšie hojenie veľa vitamínu B6.

kukulienka83
25. aug 2022

@cocolino234 tak toto som veru neskúsila musím priznať. Buď pýtať najbližšie keď pôjdem do lekárne. Ďakujem za tip

onedaynick
25. aug 2022

Je to tá afta, nie ten aft. Syn ich máva často, žiaľ. Zaberá nám propolis a veľa vitamínu B.