Aké ste mali príznaky pri obličkových kameňoch?

13. okt 2021

Ahojte. Mala som zapal oblicky a krv v moči. Nemala som žiadne velke problemy len bolest v krizoch a nad nimi, v boku a vpredu ako ke brucho az podbrusko po bokoch. Doktorka (aj a pohotovosti, aj moja obvodna mi povedala ze to su jedny veci z priznakov) Mala som ATB na tyzden a po douzivani mi nebolo nic. Nic ma nebolelo a tak som myslela ze sa to doliecilo. No asi po 2,5 tyzdnoch som zacala zase pocitovat rovnake bolesti ale nie velmi intenzivne, mozem normalne fungovat. Takmsom isla k svojej doktorke zase aj s mocom, povedala ze este stale teda tam krv v moci je (no mala som par dni pred menzesom ktory potom prisiel). Tak mi pohedala ze mam prist na druhy den s mocom a posle ho na kultivaciu. Cakala som 4 dni na vyzledky a vysledky boli v poriadku a ze je to ciste. Pytala som sa na tie krize a tie bolesti a ze si to mam natierat a davat dorsiflex. Dnes beriem dorsiflex asi 4 den, bolesti su mam pocit mensie, ale stale pretrvavaju. Nemozu to byt kamene??? Alebo co este??? Mam strach, neviem uz co robit.
Nepiste mi prosim ze smer doktorka, jasne ze pojdem ale stale nad tym rozmyslam co to moze este byt? Nemate podobnu skusenost?

andrejka1974
13. okt 2021

Dala by som si skontrolovat oblicky ultrazvukom, alebo ist ne nefrologiu pre istotu ja som si timto presla raz v tehotenstve a skoncila som v nemocnici 2x po 3 tyzdne bola som vtedy v 7 a 9 mesiaci

petulda333
13. okt 2021

Mala som nedavno oblickovu koliku a na utz bolo vidiet kamen na oblicke. Poviem ti, to bola horsia bolest nez tie porodne. Ja som sa len skrucala na zemi, plakala a bola komplet mokra od potu. No ak si si nie ista, tak chod na ultrazvuk

simona92101
13. okt 2021

Zapal obliciek sa lieci velmi dlho,a vacsinou sa lubi vratit po kratkom case..ja som bola takto uz hospitalizovana 2x po sebe s mesacnym rozostupom,treba poriadne preliecit.

autor
13. okt 2021

@simona92101 a ako preliecit?? Co odporucate??? Doktorka povedala ze vyzledky boli uz negativne ze to je v poriadku. ATB uz nemam

miskamicha
13. okt 2021

Samozrejme moze to byt mocovy kamen.. moze byt niekde v mocovode a postupne sa posuva nadol.. chod k urologovi...aspon na usg obliciek, ak tam bude dilatacia tak aspon nefrogram a potom sa zvazinci je nutne nativne CT vysetrenie. Ries to okamzite.

kiki68
13. okt 2021

Kamoska mala predtym oblickovy katar, vraj zlate porodne bolesti

simona92101
13. okt 2021

@autorka obvodna liecila ci urolog?lebo pokial su stale bolesti a problemy tak po tyzdni liecenia to urcite nieje ok.treba zaniest moc k urologovi na rozbor,a nech urobi sono.nemyslim si ze chore oblicky by sa mali liecit natieranim krizov 🤷‍♀️ ak bolia krize,odporucam nosit stale aspon mikinu obmotanu okolo krizov,aby boli v teple,vela pit,nech oblicky pracuju,lebo ak sa to rozvinie tak tie bolesti nezelam ani nepriatelovi,ako tu uz bolo spomenute radsej porod ako bolesti ladvin.

vanda323
13. okt 2021

@petulda333 Jooj moja. Tiež som nedávno bola v nemocke ale so zlcnikom..tiež ukrutna bolesť

petulda333
13. okt 2021

@vanda323 ja som myslela, ze umriem 😁 fakt. Sla som na wc, vycurala sa a zrazu bolest. Spadla som zo zachoda a odplazila sa do izby. Mam za sebou 2 porody, jeden 19h ale radsej by som si ho opat zazila nez toto. Dufam, ze ti je uz lepsie. So zlcnikom problem nemam ale kamoska ano a vravi, ze bolest hnusna

autor
13. okt 2021

@simona92101 liecila to obvodna. Dala moc aj na kultivaciu ta dopadla dobre, vysledky boli v poriadku. Poslala ma vsak k urologovi tak zajdem este tam. Ale ozaj neviem co by to mohlo este byt ked moc bol vtomto pripade v poriadku 😔

miskamicha
13. okt 2021

Som lekar. Moc moze byt pri kolike uplne ok.. a take typicke su erytrocyty, vracajuce a opakujuce sa koliky..ci uz slabsie alebo silnejsie / a je to fakt taka bolest ze clovek sa plazi po zemi/. Uz na USG sa da detekovat dilatiacia duteho systemu oblicky. Z nerieseneho kamena moze byt pyelonefritida, moc neodteka z oblicky,stoji tam az zhnisá, ked sa toto udeje stupa CRP a prudruzia sa aj teploty, taky cas sa to riesi zavedenim JJ stentu a v druhej dobe sa riesi kamen ak nedojde spontannemu odchodu... vymocit je mozne konkremebt do tych 5 mm ak je vacsi tak uz je to nepravdepodobne.

lubomira1974
26. dec 2021

@miskamicha zdravim, mozem sa nieco opytat?

miskamicha
26. dec 2021
klaudia1212
1. sep 2022

@miskamicha dobrý deň Proism vás čítam ze ste písali na fórum na oblickove kamene vybrali mi kameň pred presne dvoma mesiacmi a teraz po dvoch mesiacoch pociťujem dneska mierne boelsti na tom mieste v chrbte kde ma to bolelo od koliki teraz sa bojím ze znovu mam kameň mohol by sa tak rýchlo ďalší urobiť? Čelí sa bojim

miskamicha
1. sep 2022

@klaudia1212 mohol, je to velmi individualne. Ak budu bolesti pretrvavat tak sup na USG k urologovi...a aspon nefrogram. Nedavali ste konkrement na rozbor?

klaudia1212
1. sep 2022

@miskamicha tak sem tam mq tak zasramoti tam ale nie veľká bolesť
Nie lebo ho rozdrvili a vysali nikto nedával nič na rozbor veľmi sa bojím lebo mam malú dcérku skoro ročnú a od decembra minulého roka jak mamka 3m sa to začalo a opeacia až pre dvomi mes lebo rozbijanie s a nepodarilo dva krát tretí krát operácia neúspešná lebo ze som mala. Úzky mocovod vložili stent počas operácie a preložili o dva mesiace veľmi sa bojim
Ale včera sme boli vonku moc fúkalo bola som spotená a mala som šaty a prefujlo ma ci to nemá vpliv na obličku alebo tak
A vy ste aký dr ak s a môžem opýtať
A ku tým kameňom je pravidlo ze ak bol raz tak teraz sa budú robiť stále ci? Keď som ich mala píla som denne 4l body bolo to hrozné stále wc teraz vypijem tak 1.5 max

miskamicha
3. sep 2022

@klaudia1212 urologia ;)
Sice toho casu MD. Ale tak ak to nebude prestavat treba ist na usg. Aspon to. Kamene sa uz mozu tvorit stale...ale nemusia.

klaudia1212
3. sep 2022

@miskamicha nieje to stále ale v krízovej oblastí od štvrtka pociťujem také mierne tupé niečo nieže bolesť ale také mierne bolesti tupé začínam sa báť ach myslíte že to môže byť kameň? Nebolalo by to viac?

miskamicha
4. sep 2022

@klaudia1212 viete tazko povedat co to je. Ak to hude pretrvavat tak treba k urologovi. Nik cez MK nepovie o co sa jedna...niekto ma pri kamenoch koliky..iny zas len mierne pobolievanie

klaudia1212
4. sep 2022

@miskamicha dobre ďakujem a vy ste s akého mesta? Lebo neviem ci môžem ísť len tak na blonk tam alebo s a musím objednať
A keď chcem ísť zajtra tak nemám sa ako objrndat

miskamicha
4. sep 2022

@klaudia1212 akutne pripady mozete ist. Teraz mate cakat akoze mesiac na vhodny termin?🙄
Prešov.

ikaja
4. sep 2022

Po ATB stále nutkanie na mocenie, moja obvodná má stále posielala ku gyn že som tehotná tak mi to natlacila do hlavy, že som si až test robila aj keď som vedela, že nie som 😂🤭bola som aj na dome brucha a nakoniec ma poslala k urologovi, samozrejme kameň, lieky, veľa vody a nakoniec sám vyšiel 🤗 celé toto trápenie trvalo mesiac 🙄

klaudia1212
8. sep 2022

@miskamicha dobrý deň bola som moc som mala v poriadki na rengene nebolo nič vidno ze nič tam není sono u nich tiež poriadku
Tak povedlaa by som sa objednala na ct tak za dva týždne iďme. Na ct
Myslíte že keby tam dačo je a že ťa bolesť ide s obličky niečo by sa teraz na vyšetreniach zistilo ci až na tom cť je to možné?
Lebo oni ma to stále pobolieva a niekedy mi to ide do dohx stehna a mam pocit ako keby to išlo tak s krízou niečo mi ta aj tak pukne keď sa tak divne natiahnem neviem

miskamicha
8. sep 2022

@klaudia1212 moze to byt chrbtica
Kamene su aj rentgen nekontrastne- na rtg nevidno...a usg moze byt ok. Uvidite co a ako na ct zachyti sa aj chrbtica. Po CT ak bude ok sup k.neurologovi 🙂

klaudia1212
19. sep 2022

@miskamicha Dobrý deň 😊🙏idem vás otravovať zase až mi je to už trápne
Ale prosím ak by st mi vedela poradit
Išla som ku mojej dr lebo pred par dnami ako som si skrabala bok brucha niekde pod rebrami dole nad panvou asi tak v mieste pupku ale proste na boku len v tom mieste ako je pupk v tej výške na poku ako keby pri rebrách som si nahmatala ako niečo pod kožou nejaký útvar hrčku alebo co tak som sa lakla a isla som ku dr lebo idem na ct a brali mi krv na ct tak som sa zmienila o tomto a ze ci ma nepošle na sono ona mi pre hmatala brucho povedala kde je co a ze rebrá mam trosku vysie a ze panvu nižšie a ze si myslí že to je len taky tuk nejaký lebo ze v tom moste nič také nieje
Ale ja som. Chcela ísť na sono a ona ze na Sone vidia pevné organy ze toto by nezachytilo ( myslíte???)
Ona ze keď idem na ct a je to práve tá strana co mi idú robiť lebo idem na ct kvôli kontrole za tie kamene ze tam keby dačo je skôr budú vidieť ako na obyčajnom Sone
Myslíte že je to pravda a keby tam dačo také je tak na to cť by to zbadali?
Totižto strašne sa bojím co to tam mam🙄

miskamicha
19. sep 2022

@klaudia1212 v pohode. Najskor to bude lipom. Ano pockajte na CT a ct vam urobia obe strany nie len tu jednu 🙂) uvidia aj podkožie. Ak by to nebodaj ct nezachytilo tak potom USG. Drzim palce

klaudia1212
19. sep 2022

@miskamicha a ten lipom sa dá zachytiť na ct?
A ak tam nič nebude kde mam ist na usg?

miskamicha
19. sep 2022

@klaudia1212 da. No na usg pracovisko 🙂 nie k urologovi..k radiologovi

klaudia1212
20. sep 2022

@miskamicha prosím vás a ku tomu môžem ísť aj hend teraz alebo ako ct je lepšie ako ten rádio log?
Lebo fakt na to stále myslím nemôžem ani spať veľmi sa bojím ana ct mam ist až pondleok ach

miskamicha
20. sep 2022

@klaudia1212 klud. Aj CT hodnotí radiolog. Ak mate strach cinknite si na chirurgicku amb.a opytajte sa ci to mozete prist ukazat 🙂