Ako a ako dlho piť pakost smradľavý / kakost smrdutý?

nickjulia
14. aug 2011

Ahojte
Neviete niektorá z vás mi poradiť, ako sa má piť čaj z pakosta smradľavého? Neviem nič nájsť na internete, tak možno máte niektorá z vás lepšie skúsenosti s týmto čajíkom🙂

natasole
14. aug 2011

ahoj @nickjulia, osobnú skúsenosť nemám, ale mám takéto info: Veľmi zaujímavé výsledky má pakost pri liečbe neplodnosti. Odporúča sa popíjať odvar z pakostu po dobu aspoň dvoch mesiacov, a to pre oboch partnerov – ženy 250 ml, muži 350 ml čaju denne. Pitná kúra okrem toho silne prečisťuje organizmus a účinne pôsobí na rôzne ochorenia obličiek a močových ciest (zápaly, piesok, kamienky) a pri chronických zápaloch čreva.

adrioska
14. aug 2011

@nickjulia ja som tak citala v jednej diskusii tu na MK, ze pit v druhej polovici cyklu. A ak napr. pijes aj alchemilku, tak tu v prvu polovicu cyklu (od menstruacie po ovulku) a potom od ovulky pakost...

nickjulia
autor
15. aug 2011

@natasole Ahoj, dakujem velmi pekne. Takze nie je to asi rozdelene na cykly. Niekde som citala, ze sa to ma pit len jednu polovicu cyklu. Tak som si nebola vobec ista.🙂

nickjulia
autor
15. aug 2011

@adrioska Ahoj, tak taketo nieco som pocula aj ja. Ale potom nechapem, ako to ma pit muz. Tiez len druhu polovicu mojho cyklu🙂

adrioska
15. aug 2011

@nickjulia 😀 nie, on ho moze pit cely mesiac. 😉

natasole
15. aug 2011

@nickjulia, možno by bola praktickejšia tinktúra (Kakost, robí Herba Vitalis, ČR). Pri neplodnosti je odporúčané užívať tinktúru s touto bylinkou obidvoma partnermi počas dvoch mesiacov (minimálne).

nickjulia
autor
15. aug 2011

Dakujem @natasole Tak o tom si precitam tiez este🙂 Pekny dnik prajem.

veron_dorusincova
17. jan 2012

mozem ho pit aj cely mesiac,alebo len od tej ovulky? dakujem 🙂

delideli
30. mar 2012

ja len pridavam info, ze sa nesmie uzivat v pripade tehotenstva, t.j. asi by ho pri snazilkovani bolo rozumne vynechat uz po ovulke rovnako ako alchemilku..alebo si pri planovanej doporucenej min. 2 mesacnej kure dat v snazeni pauzu..muz samozrejme vynechavat nemusi 🙂

micak
22. máj 2012

Ahojte, včera som mala pozit.ovu test, ovu by mala prist do 48 hod. chcela by som prejst od alchemilky k pakostu smradlavemu (ten sa ma po ovulke)- kedy ho mam teda zacat pit ? dakujem 🙂

delideli
22. máj 2012

@micak : aj ja mam doma dva balicky pakostu,zatial som davala pit iba manzelovi,tomu to nechuti,ale snazi sa 🙂tiez som nikde nenasla viac,nez sa da tu na Mk,tak ak by si nieco zistila,daj prosim vediet..

delideli
22. máj 2012

@micak : jedine,co som nasla,ze doporucaju 2-3 mesacnu kuru, kazdopadne sa vraj uz nema pit v tehotenstve,len pred nim..obsahuje vraj nejaky prirodny progesteron ,resp. latku mu podobnu..

micak
27. máj 2012

@delideli ahoj 🙂
moj muzicek to nechce pit, tak ho nebudem nutit, uz si pri mne vytrpel co sa otehotnenia tyka, tak to necham pozvolna na nom 🙂 zacala som ho nakoniec pit, ked mi zoslabol ovulacny test, cca tych 48hod po pozitivnom teste. Pijem 3salky denne, ms by som mala dostat 4.-5.6., takze uvidime ako pomoze.
Ked by si bola tehu a pila pakost, tak si nerob stresy - ked zistis,ze si tehu vysad pakost ahotovo. Prvych par tyzdnov od oplodnenia babo este nie je prepojene s teboiu, takze to na neho nebude vplyvat.

Velmi malo som nasla o pakoste- ci uz na MK alebo na nete...tak drzim prsty 🙂

delideli
27. máj 2012

@micak : ani moj to nechcel pit,ale potom som mu kupila cisty zensenovy granulat a ten mu pripadal taky hnusny,ze teraz uz pakost pije rad 🙂drzim vam palceky 🙂

ennynka
16. júl 2013

Ahojte.Neviem ci tu este vobec niekto chodi no chcem sa opytat ci niekomu pomohol tento pakost k otehotneniu.ak ano hlaste sa a ak nie tiez napiste 🙂

ennynka
21. júl 2013

@nickjulia
@natasole
@adrioska
@veron_dorusincova
@delideli
@micak Ahojte.Neviem ci tu este vobec niekto chodi no chcem sa opytat ci niekomu pomohol tento pakost k otehotneniu.ak ano hlaste sa a ak nie tiez napiste 🙂

delideli
21. júl 2013

@ennynka : neviem posudit, skusali sme tolko veci, ze niekedy tazko povedat co pomohlo..otehotneli sme prvykrat bez pakostu, druhykrat az po infuznej liecbe, kedze som mala imunologicky problem..manzel nebol vysetrovany,takze ci s nim nieco pakost urobil alebo nie, netusim..inak bral aj kopec antioxidantov (selezin ACE, lykopen..)

veron_dorusincova
21. júl 2013

@ennynka ahoj, ja som objednala kilo, ale je mi nanič. Svokra, ktorá sa bylinkam venuje mi povedala resp čítala, ze pakost je úplne na niečo ine. Držím palce 🙂 (my snazilkujeme naďalej)

ennynka
21. júl 2013

@veron_dorusincova tak si ho ani nevyskusala ked ho mas doma?ved to je skoda ked uz ho mas...a co ak sa svokra myli?mozno by vam prave to zabralo ak sa vam este nezadarilo,to nevies...

veron_dorusincova
21. júl 2013

@ennynka vies len v tej dobe sme mali Macu, potom ten jacmen pil moj muz, tak som nechcela jedno cez druhe..a teraz idem na laparku koncom augusta, takze uz to ani nevyuzijem/nechcem..

ennynka
21. júl 2013

@veron_dorusincova aha.tak to nie jedno cez druhe,to moze viac uskodit potom...a na kolko ta to vyslo to kilo?to mas z netu ci z lekarne?

veron_dorusincova
21. júl 2013

@ennynka mám to z netu a okolo 30 eur (si myslim, neviem uz s určitosťou povedat)

adrioska
22. júl 2013

@ennynka Tiez neviem, ci pomohlo, skusala som aj ine...moj muz vela luska, ja som pila tento cajik aj alchemilku,brala vitaminy, ale skoro sa nam podarilo...🙂 drzim palce!

nickjulia
autor
22. júl 2013

@ennynka Ahoj, no ten cajik mi urcite neublizil, ale ani k otehotneniu nepomohol. Myslim si, ze je to dobry sprievodca, ale netreba cakat zazraky. Ja a moj manzel sme uplne zdravi ludia, a tak ci tak to doposial este nevyslo. Takze cakame.

saruman
26. aug 2014

ahojky dievčatá, náhodou som sa zablúdil na vašu stránku, nakoľko sa venujem alternatívným medicínam
možem Vám poskytnúť malé info, pakost a archemilka sú fantastické rastliny čo sa týka reštartu plodnosti,
samozrejme každý ženský organizmus je špecifický, inak sa chová po aplykácii bylín. Veľmi dôležité je z akého prostredia bylina pochádza (z čoho vyplývá obsahová skladba látok a ich účinnosť( samozrejme
netreba prehnať koncentrát čajíkov...a tiež je dôležité detoxikovať celý organizmus, préjsť na čisté potraviny,
takysto žena ktorá dlhé roky užívala hormonálnu antikoncepciu potrebuje dlhšie obdobie na očistu organizmu a revitalizáciu prirodzených funkcií ženského tela....

mina2415
5. okt 2014

Ahojte neviem ci sem este niekdo chodii ale tiez sa snazime o dieta a s manzelom sme sa rozpravali o alchemilke a pakoste povedal ze to kupi a budeme popijat...chcem sa spytat su tu prispevky s pred dvoch rokoch ci tie co ste sa snazilkovali ostali napriek tymto cajikom tehotnee.ja dam urcite vediet

janka48484
13. nov 2014

pekny vecer. chcem sa spytat ako to pijete? kolko a akym sposobom. a tiez odkial ste to zohnali. u nas v lekarni to nemaju :( dakujem 🙂

bad_delight
11. jan 2015

@janka48484
@mina2415
1-2 lzicky na 1/4l luhovat v STUDENEJ prevarenej vode, 4 až 10 hodín, a potom piť pri 30*C
od ovulacie, ako je hore pisane.
a denne aspon 250ml.

linda0601
16. jan 2016

Ja tento čaj pijem každe rano vramci detoxikacie. Chuti mi viac ako zeleny caj . Tento pakost je velmi uzitocna bylinka. http://pakostlucny.eu/
🙂

lulu_123
3. feb 2016

Ahojte chcem sa spýtať aké skúsenosti máte s pakostom? Pomohol Vám pri otehotneni? My sa snažíme s priateľom sedem mesiacov o bábo Ale zatiaľ bez úspechu ☹ pijem aj alchemilku aj duphaston beriem ale zatiaľ nič.. Za každú reakciu ďakujem 🙂