Ako funguje pohotovosť, keď mám gynekologický problém?

gabika4
10. júl 2020

Dobrý deň, ako to funguje s pohotovosťou ak mám gynekologický problém (asi nejaký zápal + mykóza). Nestihla som lekára, keďže nemám, kde nechať dcérku. Ak pôjdem na pohotovosť, tak mi rovno dajú lieky či ma pošlú na gynekologické oddelenie? Ďakujem

deti95060810
10. júl 2020

povedia že to mohlo počkať aj do pondelka....nie je to ohrozujúci stav.

len_nig
10. júl 2020

@gabika4 vyšetriť by ťa mali ale priprav sa asi že budú nepríjemní a spýtajú sa ťa prečo si nešla svojmu gyn. Teda minimálne v TT by to tak určite bolo....

nikiki29
10. júl 2020

@gabika4 v BB prídeš na centrál, zapíšu ťa do PC a pošlú na gynekologické oddelenie, ak neumieraš, vysedíš si tam pár hodín a vyšetria ťa. S mykózou pravdepodobne pridajú aj “milý” komentár...

renatka1985
10. júl 2020

toto nie je na oohotovost. Zajdite do lekarne a kupte si canesten gyn.

gabika4
autor
10. júl 2020

@renatka1985 ja ani neviem či je to mykóza...robili mi preventívku, v moči mi našli krv a hnis, ale nič som necítila, tak mi včera vzali opäť moč s tým, že výsledky budú v pondelok, a keď bude v poriadku, tak ma pošlú na gynekológiu, ak ukáže baktérie, tak mi nasadia antibiotiká....no dnes pociťujem už bolesti v podbrošku a svrbenie...určite skúsim tie tabletky, ale pravdepodobne to neporiešia :(

ajka0207
10. júl 2020

@gabika4 ako pisu baby vyssie, vysedis radu a potom budu dost neprijemny, kedze toto nie je zivot ohrozujuci problem.

fokuska
10. júl 2020

@gabika4 S pohotovostou to funguje tak, ze sa tam chodi s nahlym vaznym zhorsenim stavu, ktory nastal az po tom ako skoncili bezne ordinacne hodiny lekarov a vyzaduje si neodkladnu starostlivost, teda nepocka ani do dalsieho dna.

Mykoza do toho teda vobec nespada. Kup si nieco volnopredajne z lekarne a ked sa tvoj stav do pondelka nezlepsi, tak chod k svojmu gynekologovi.

simsalabim
10. júl 2020

@gabika4 skus betadine cipky. Su na zmiesanu infekciu, mykozy aj bakterialne infekcie a su volnepredajne.

jaskolka
10. júl 2020

Rosalgin, Canesten si kúpiť v lekárni, alebo sa tam poradiť, čo majú vhodné a v pondelok nabehni ku gynekológovi. Na pohotovosť toto nepatrí, akurát vysedis frontu a ešte na teba budú pozerať cudne, že s takým dacim ideš na pohotovosť.Poviem to asi sprosto, vyšetria ta, ale aj nenápadne "vysmeju"

gabika4
autor
10. júl 2020

Tie čapíky pomôžu aj na bolesti v podbrušku? neskutočne ma to začalo bolieť, najmä na ľavej strane :( ....ráno mi ešte dokopy nič nebolo :(

fokuska
10. júl 2020

@gabika4 Ono zas ak bolesti nepejdu a budu sa stupnovat a nebudes ich vediet stlmit/uvolnit, tak samozrejme je na mieste navsteva pohotovosti.

makova333
10. júl 2020

@gabika4 nepocuvaj tu reci, ze to pocka, budu na teba "mili" a, ze toto nie je neodkladna vec, co nepocka do pondelka. Pohotovost (bacha, nie urgent, ako si to tu baby zvyknu mylit) je na to, ak sa ti zhorsil stav a dr. uz neordinuje (co sa ti zhorsil a dr. neordinuje). Mas moznost ist na gynekologicku pohotovost ak taku v meste mate (v BA je to napriklad KOCH) alebo na beznu pohotovost (otazka ci ti budu vediet nieco predpisat) alebo na pohotovost v nemocnici kde ta mozu poslat na oddelenie na vysetrenie. Ak to je zapal, do pondelka bude uz celkom slusny.

simsalabim
10. júl 2020

@gabika4 ale ak ti v moci nasli krv a hnis a mas teraz bolesti v podbrusku, ja by som tipovala skor urologicku infekciu... to by si tu pohotovost skusit mohla. Prip. si kup v lekarni diagnosticke papieriky a ak tam ta krv a hnis stale budu, s tym ist na pohotovost a daju ti ATB.

gabika4
autor
10. júl 2020

@simsalabim mala som zápal močových ciest niekoľkokrát a toto určite nie je...bolí ma podbruško, ale skôr v okolí pravého vaječníka :( ....mne obvodná lekárka povedala, že ten moč a hnis nemusí byť od močového mechúra, ale že to môže byť po gynekologickej stránke...ale včera ma naozaj nič nebolelo, až dnes začali tie bolesti aj svrbenie :(

ovaaa
10. júl 2020

Nasad urogicky caj, pi vela tekutin a kup si nieco na mikozu.

macekovam
10. júl 2020

@gabika4 ak máš mykozu kúp si clotrimazol.. Recept nepotrebuješ a lieč sa... Keď to neprejde pôjdeš k Dr...

gabika4
autor
10. júl 2020

@ovaaa pijem kvalitný urologický čaj s brusnicami, striedam s alchamilkou, beriem brusnicové tablety ...poslala som muža po probiotiká aj vaginálne tablety...mastičku mám....
@macekovam clotrimazol nepoznám, nie je lepší canesten?

simsalabim
10. júl 2020

@gabika4 clotrimazol aj canesten e na mykozu (rovnaka ucinna latka - clotrimazol) , ta ale bolesti v podbrusku nesposobuje. Ani hnis a krv v moci. Skor by to mohla byt bakterialna infekcia. Z volne predajnych liekov mozes skusit jedine uz mnou spominany Betadine cipky. Zabra na bakterie, kvasinky aj virusy.

gabika4
autor
10. júl 2020

@simsalabim jaj, a dajú sa voľne kúpiť? lebo na nete ich nevidím v žiaden lekárni, ktoré máme v meste :(

gabika4
autor
10. júl 2020

@simsalabim bohužiaľ sú na lekársky predpis :(

lucinkkaa
10. júl 2020

Ahoj, ja som mala zápal prsníkov a tiež som nevedela či ísť na pohotovosť alebo rovno na gyndu, a išla som rovno na gynekologiu pretože na pohotovosti by mi prsníky ani nepozreli, čiže ak vám funguje niečo ako pohotovosť na gynekologi tak určite choď rovno tam pretože z pohotovosti by ťa tam tak či tak poslali. 🙂

simsalabim
10. júl 2020

@gabika4 nie su. Nedavno som ich kupovala.

simsalabim
10. júl 2020
gabika4
autor
10. júl 2020

@simsalabim toto som našla, ale odkiaľ ste kupovali?

simsalabim
10. júl 2020

@gabika4 no v lekarni. Ani uz neviem, v ktorej. Myslim, ze ich maju bezne.

gabika4
autor
10. júl 2020

@simsalabim škoda, že si nepamätáte presne reťazec, ako vyskúšam poslať manžela, ale nedávam tomu šancu, keďže na internete to veľmi nenachádza :(

simsalabim
10. júl 2020

@gabika4 mohla to byt bud GreenPharma alebo Dr Max alebo nezavisla lekaren blizko mojho bydliska. Tie mam po ceste. Fakt si uz nepamatam. Kupujem ich uz roky, ak by bolo treba, aby som ich mala doma po ruke. Je to taka prva pomoc. Nikdy sa mi nestalo, ze by ich v lekarni nemali. Ak ich zozenies, treba mat menstruacnu vlozku, radsej dlhsiu, lebo to vytecie aj poleziacky pomerne rychlo (do hodiny) a je to ako jod...hnedozltocervene.

gabika4
autor
10. júl 2020

@simsalabim ok, skúsime v lekárňach, ktoré ešte majú otvorené ...

macekovam
10. júl 2020

@gabika4 áno... Predaju ti aj teraz... Clotrimazol máš vag tablety... Bud 100 alebo 200 mg...

ovaaa
10. júl 2020

S tym co si si nakupila do pondelku urcite prezijes.