Ako má vyzerať vchod do pošvy?

camaieu_9
19. apr 2013

Predtým než s tým pôjdem ku gynekológovi, chcela by som sa vás opýtať, či s tým máte niekto skúsenosti. Ak mám pravdu povedať, nepamätám sa, kedy som si naposledy obzerala vagínu v zrkadle, no dnes áno a všeimla som si takú vec, že okolo vchodu do pošvy mám akoby prstenec z takých nejakých akoby kožovitých lupienkov, nevyzerá to ako vredy ani nič podobné. Je to normálne? Čo to je?

Ďakujem.

xlucia
19. apr 2013

@camaieu_9 na nete mas obrazkov akurat dost..

zivika
19. apr 2013

@camaieu_9 biologiu ste v skole este nemali?

bambibam
19. apr 2013

Skončilo vyučovanie? , skús zajtra cez prestávku zbehnúť za učiteľkou prírodopisu,ked mamina ti to nevie vysvetliť.

natalienka12
19. apr 2013

sa mi normálne panenky otočili keď som prečítala úvodný príspevok, aha, vlastne hej, začína víkend a decká na internete

alka221
19. apr 2013

😀

terezka1947
19. apr 2013

moze byt,ze sa deti nudia 😀 ale zase,aj vela mladych dievcat hlada infosky prave tu na nete....len keby clovek vedel rozlisit niekedy 😒

wendy62
19. apr 2013

Kozovite lupienky? Ja radim umyt sa... 😀

kikaba44
19. apr 2013

@camaieu_9 utekaj gynekológovi 😨 určite poradí ak už nič iné

katka1981
19. apr 2013

@camaieu_9, ked ma dietatko nejake vyrazky, maminka sem da fotku a mamicky podla toho pisu, co to moze byt. POzri si fotky na nete, ak mas pocit, ze si nejaka ina, chod k dr.

gabriella7
19. apr 2013

chod k lekárovi, on ťa určite nevysmeje a pomôže ti 😉

gabriella7
19. apr 2013

alebo napís na online poradnu pre gynekologa, napr. antikoncepcia.com

linda20111
19. apr 2013

@camaieu_9 tazko povedat z toho tvojho opisu, skus to umyt, mozno ze si mala vytok a to zaschlo. ak to neide dole tak teda fakt neviem.... z tvojho opisu to nieje jasne ako to vlastne vyzera, ak sa nehambis daj foto (aj tak ta nikto nespozna) a potom budu baby vediet mozno aka je to choroba, pripadne nieje choroba alebo ci to je normalne. fakt rada by som ti pomohla, no tazko sa k tomu vyjadrit tvoj opis na to nestaci

krasneleto
19. apr 2013

@camaieu_9 kozovite vyrastky... kondylomy allias bradavice? ak ano... nezavidim ti liecbu... a podakuj tomu s kym si spala... ak sa len nudis.. sadni nad knihy a studuj dalej

mukiii007
19. apr 2013

Piatoooooooooooooook, ou jeeee 😀

sisaha
19. apr 2013

raz sem jedna kočka zavesila fotku svojej vaginy, aby sme sa pozreli na jej problem a poradili.. 😀. Ten obrazok mam este teraz pred očami, aj ked nechcem 😀

linda20111
19. apr 2013

@sisaha no a nie je to dobre? :D lepsie raz vidiet ako stokrat pocut? 🙂) takto sa to hovori?

sisaha
19. apr 2013

@linda20111 to mas pravdu, ale neviem, či je to práve to, čo by som chcela opäť vidieť 😝

natalienka12
19. apr 2013

@linda20111 tak teda akože sorry ale fotka toho "tam dolu" pri všetkej slušnosti naozaj nepatrí na stránku pre mamičky, na to sú doktori "kukučkári", ale ja si myslím, že to, čo opísala, je úplne normálne a fyziologické, pokiaľ nemá iný problém, výtok, svrbenie alebo niečo podobné tak je všetko OK. Tak teda ja osobne na takéto niečo naozaj nie som zvedavá!

linda20111
19. apr 2013

@sisaha to nic, ale mozno ze s tym niekto tej kocke pomoze, ked to tu da, musi to byt strasne blby pocit mat tam nieco a nevediet co to je.. ja keby som mala taky problem tak by som asi googlila cely den aby som prisla na to co to je.

linda20111
19. apr 2013

@natalienka12 ty si to z toho opisu pochopila? ja teda nie... neviem si predstavit co su to tie kozovite lupienky. co to je podla teba, ak je to normalne?

natalienka12
19. apr 2013

@linda20111 podľa mňa to myslela tak, že proste tá koža okolo je taká zvrásnená, povedala by som ako u psa mopsíka, taká poprekladaná, ale veď to je normálne, ona nepíše, že by tam mala šupinatú olupujúcu sa kožu, aj keď to tak možno vyznelo. Tým asi myslela tie lupienky. A načo to my riešime, sú len dve možnosti, buď si tu robí prdel niekto a rehoce sa, ako budú "sliepky" reagovať /bez urážky/ alebo je fakt taká neznalá, jediný, kto jej vie dať zodpovedajúcu a kompetentnú odpoveď je lekár.

martina005
19. apr 2013

@sisaha 😀 😅 @linda20111 V tomto prípade to platí naopak 😅 radšej 100krát počuť,ako jeden krát vidieť 😀 😝

martina005
19. apr 2013

@natalienka12 No ja myslím,že je tu aj 3 možnosť a teda tú si ani nechcem predstavovať 😀 😝 🤐

linda20111
19. apr 2013

@natalienka12 tak to je to realnejsie ako si to ty opisala 🙂 ja som si pri slove lupienky predstavila hned zemiakove lupienky :D :D :D

camaieu_9
autor
19. apr 2013

Som veľmi rada, že na Slovensku funguje sociálny systém, ktorý "sliepkám" ako vy, budúcim mamičkám, ktoré sa nechali nabúchať čo najskôr aby boli zabezpečené, povoľuje celodenné vysedávanie na internete miesto ozajstného prínosu spoločnosti. Kadopádne na pubertu som už dávno zabudla, dieťa tiež nie som a kebyže jedno mám, tak ho vopred varujem ohľadom hľadania akýchkoľvek odpovedí na takýchto veľmi špecializovaných fórach plných žien, ktoré s tak geniálnymi génmi raz určite porodia budúcnosť národa. Normálna otázka a hneď sa zbehne výkvet spoločnosti ako holuby na omrvinky. Odpoveď už mám, nie je to nič škodlivé ani vážne ale relevantnosť tejto stránky budem vetovať na každom kroku

sympa1
19. apr 2013

@camaieu_9 mamička diktovala?

cicimotinka
19. apr 2013

@camaieu_9 No natrafila si na veľmi zlú konšteláciu... registrácia piatok poobede, otázka, ktorá "zaváňa" srandou... keby si vedela, koľko puberťákov sa sem chodí odventilovávať po celom týždni a zabíjať nudu cez prázdniny, ani by si sa nečudovala týmto odpovediam... 😉 daj tomuto fóru ešte šancu, keď sa aj nedozvieš, čo potrebuješ, aspoň sa zabavíš... 😀 😝

camaieu_9
autor
19. apr 2013

@sympa1 ja nepotrebujem aby ma mamička sprevádzala za ruku v mojej 31čke narozdiel od niektorých tuna

doliva
19. apr 2013

@camaieu_9 mať 31-rokov a nevedieť ako ma vyzerať vchod do pošvy...A nechodiť na preventívky na gyndu dosť od veci...

klarita1979
19. apr 2013

@camaieu_9, mat 31 rokov a nevediet ako to tam dole ma vyzerat....no to sa teda nemas cim chvalit....