Ako na nespavosť?

miskamaj
15. jún 2013

bohuzial (pre mna) uz nejaky cas trpim v noci nespavostou. Mam male dieta, ktore v noci kojim 3x (o 24.00, o 3.00 a okolo 6.00) to by nebol az taky problem, nakolko papanie trva max. 10 min., ale velmi dlho mi trva nez zaspim, ci vecer, ked si s dietatom laham do postele (o 20.00), alebo v noci po kojeni. Ak by som zaspala hned, spala by som kludne aj krasnych 9 hodin, ale niekedy sa mi podari zaspat az po polnocnom papani, a nad ranom uz vobec. Spim 3-4 hodiny denne a uz prestavam vladat. Citim aj vidim na sebe, ze uz nie som len nervozna, ale uz aj agresivna. Prosim, ak ma niekto podobny problem, nutne potrebujem tipy ako zaspat ☹

daniela022
17. máj 2015

@nefertitka cez týždeň väčšinou od únavy zaspím hneď. Problém je vtedy ak sa na niečo zobudím a už neviem zaspať, vtedy si ho dám. A nedeľa je pre mňa kritická, vtedy neviem spať...myšlienka na nový týždeň plný každodenného stresu

nefertitka
18. máj 2015

@daniela022 tak to mas super, ze aspon ostatne dni spis🙂
Ja som to zakrikla s tym melatoninom, tuto noc ani tuk, o 22:00 som sla spat, o druhe som este bola hore, az som sa s prepacenim na to vysrala a dala si zas polku stilnoxu. Lenze s tym som spala iba 3 hodiny a teraz som ako matoha. Ja uz som v stave, ze by som nieco od nervov rozbila. Co toto toto ma akoze byt?Ved ked je clovek vycerpany, ma zaspat a nie cucat do blba, ratat ovecky a neviem co mozne a aj tak je mu to prd platne. Neviem, ako zvladnem dnesny den a co zas bude vecer, uz teraz stresujem, ze zas nezaspim:(
Mozno skusim to magnezium spolu s tym melatoninom, alebo sa na toto trapenie uz vybodnem, budem spavat s liekmi a hotovo.
Ja uz vyslovene nevladzem.

daniela022
18. máj 2015

@nefertitka hmm, moja noc tiež rovnaká, ten melatonín múčenka je úplne slabý na mňa. Ani oko som nezažmúrila a trpím tiež v práci. Mám toho plné zuby aj ja, ale lieky na predpis nechcem.

erienka
23. jún 2015

@nefertitka ani ja nemozem spat, 2 mesiace je to kriticke, dnes som spala v noci len 1 hodinu, plus rusia ma susedia. Dnes mi obvodna predpisala zopiclon. Uvidime....som zrela na psychiatriu

nefertitka
23. jún 2015

@erienka a neposlala ta ku psychiatrovi?Mne dala Stilnox, ale ze len docasne, ze to musi riesit psychiater. Teraz mam dilemu, ci uzivat, co mi predpisala psychiatricka, alebo nie. Bola som na dovolenke a tam som div sa svete spavala, aj tyzden po a posledne dve noci som tam, kde som aj bola;(

daniela022
23. jún 2015

@nefertitka takže melatonin nezaberá?

nefertitka
23. jún 2015

@daniela022 ani nie;(

erienka
23. jún 2015

@nefertitka presne, aj mne sa na dovolenke dobre spalo a aj ked som sa vratila este par dni. Mna ku psychiatricke neposlala obvodna, ale dnes som si dohodla termin u psychologicky. Chcem zacat s autogennym treningom. Tie lieky si ale dnes dam, v krabicke je ich 20 a vraj toto mnozstvo nesposobuje zavislost. A asi sa budem musiet odstahovat do rodinneho domu, inak to nevidim🙂 a melatonin ani mne velmi nepomohol, ani persen a sedatif pc. Ten melatonin z nich bol tusim este najlepsi

erienka
23. jún 2015

@nefertitka inak skus tieto stuple. Ja ked si ich dam poriadne hlboko, ani susedov az tak nepocujem: http://www.amazon.de/Hearos-ultimate-softness-e...

nefertitka
23. jún 2015

@erienka vdaka za tip🙂

a ako si to zacnes davat?Hned celu tabletku, ci polovicku?

zibi
23. jún 2015

@daniela022 melatonin ti nezabera,? 😕 uf..tak to nespis z niecho ineho potom
neberies nejake ine lieky, alebo co? skussala si kombinaciu s magnerotom? ja som po kortikoidoch nemohla spat a magnezko mi pomohlo len y si mala kupit leik nie doplnok lebo tam nemas istotu ze zaberie
a melatonin od walmarku 3 mg si si kupila?

daniela022
23. jún 2015

@zibi mne zaberá, ale nie 3mg ale 5mg od firmy Virde

zibi
23. jún 2015

@daniela022 neskusis walmark ..lebo neviem ci je dobre az 5 mg to je dost..pre telo..melatonin sa teiz nema dlhodobo brat
skus aj magnezko , vacsina ludi ho ma malo a na nespavost je vyborny ...proste pri je ho nedostatku zaspis.
a je velmi dolezite mat uplne zatemnene okna, nespat pri svetle ani obloha, hviezdy nic aby si podporila tvorbu vlastneho melatoninu
ta verde je polska a velmi tomu zlozeniu neverim a je mozne ze 5 mg sa rovna 3 a preto ti nezaberala 3mg

erienka
23. jún 2015

@nefertitka nebudem trocharit a dam si celu🙂 potom dam vediet

nefertitka
24. jún 2015

@erienka aj ja mam ten isty melatonin, niekedy zaberie a niekedy nie. Vcera som si ho dala spolu s magneziom a celkom som spala...a ty ako v noci?

erienka
24. jún 2015

@nefertitka ahoj, napisala som ti spravu, kedze o trochu osobnejsich veciach som sa rozpisala🙂

nefertitka
28. jún 2015

@erienka ahoj, ako pokracujes so spankom?ja posledne dve noci zas hroza. Dala som si pred spanim magnezium, melatonin a nic, ked som do dvoch hodin nezaspala a citila, ze to tak skoro ani nebude, tak som si musela dat este aj stilnox polovicku:(

erienka
29. jún 2015

@nefertitka ahoj. Ja som si dala dve noci za sebou ten zopiklon, ale uz si to nechcem davat. Napriek tomu, ze som spala dobre, na druhy den som sa citila unavene, navyse mi brnelo v rukach a sem tam som mala pocit, ze odpadnem. Asi to bolo na mna prilis silne, nie som totiz zvyknuta na lieky, rozhodla som sa, ze zatial to uz takymito liekmi riesit nebudem.
V piatok sme teda isli na chalupu s tym, ze tam sa v tichu vyspim. Aj sa mi podarilo zaspat a ako naschval, o 1.15 ma zobudil buchot: do konstrukcie strechy sa nam nastahovali kuny, ktore tam celu noc vyvadzali a buchotali. Zas som sa nevyspala. Proste ja uz som nevedela, ci sa mam smiat alebo plakat :D
Isli sme teda na druhy den spat do mesta s tym, ze mne uz je vsetko jedno, ale prekvapivo som celkom dobre spala a tuto noc tiez. Davam si cez den to magnezium a hodinu a pol pred spanim ten melatonin mucenku. Na oci si davam masku (ci rusko? neviem, ako sa to vola spisovne, proste tu vec, aby som mala co najvacsiu tmu pri zaspavani), do usi stuple a ked sa v noci zobudim a idem na vecko, zakazujem si pozriet na hodinky. Lebo akonahle by som sa pozrela, hned by ma to dostalo do reality a znervoznila by som sa. A este jedna vec mi pomaha: ked som bola mala a nemohla som spat, stazovala som sa mame a ona mi povedala "neboj sa, v hrobe sa este dost naspis". Totalne morbidna rada, ale z nejakeho dovodu mi to pomaha. :D

erienka
29. jún 2015

@nefertitka ozaj, a kedy sa tebe zacali tieto problemy so spankom?
A cez den si doma ci chodis do roboty?

nefertitka
29. jún 2015

@erienka nemala si si davat cely, ale len polovicku. Ja som si vcera dala cervene vino, vraj to pomaha zaspat, pomohlo, ale o pol tretej som sa zobudila a koniec, spat som sla o 23:15.
Ja uz neviem, co si mam o tom melatonine mysliet. Dve noci predtym mi vobec nepomohol a dala som si ho spolu s magneziom. Ked som nezaspala, tak som si k tomu dala este polku stilnoxu. Ja neviem, co je horsie, ci nespat a byt ako mrtvola, alebo si dat tu tabletku. Ale ked si spomeniem, ako som trpela pred dovolenkou, ked som 5 noci po sebe nespala, ja som myslela, ze nastal moj koniec.
Mne to zacalo cca pred troma mesiacmi, tak nejako. Neviem presne.

nechodim do roboty teraz, som nezamestnana, ale nasa mala je taky budicek a taky otravos maly, ze ona ma proste nenecha to cez den dospat. A vela krat som si sla s nou pospat aj cez obed a nezaspala som proste. Ani po celej prebdetej noci.

nefertitka
21. júl 2015

@erienka ahoj, tak ako teraz (ne)spavas?

diablikovci
21. júl 2015

Mne lekarka na neurologii povedala aby som skusila dat si clonu na oci, lahnut si do oblubenej polohy a spravne dychat! A to tak ze v duchu pocitas 1,2,3,4 a vtedy je nadych potom dalej trosku zadrzat dych a v duchu pocitat 5,6,7 a na cislo 8 vydych. A mne to pomohlo. 😀

erienka
21. júl 2015

@nefertitka ahoj, sme teraz uz 3 tyzdne na chalupe a spim ovela lepsie. Sice sa castokrat budim, ale relativne rychlo zaspim. Myslim, ze mi velmi pomohlo, ze je tu ticho a nemusim sa stresovat kvoli trieskakucim susedom. Bola som teraz aj chora, takze sa mi darilo normalne aj cez den hned zaspat od unavy. Nevychadzala som z udivu. Ako keby ma niekto opravil, tak sa citim. No uz teraz sa hrozim, ako budem spat, ked sa vratime v septembri do bytovky. A ty ako?

nefertitka
21. júl 2015

@diablikovci ano, toto dychanie som skusala mnoho krat, ale akosi na mna nefunguje:(

@erienka ja mam zas dost velky problem. Kazdy vecer, ked uz neviem 2 - 3 hodky zaspat, tak si musim dat stvrtku alebo polku toho Stilnoxu. Obavam sa, ze budem musiet to Trittico naozaj zacat uzivat. Aj ked strasne nechcem. Ved co je to za riesenie, zas su to len lieky.
Ale vcera vecer som si dala pivo dvanastku a zaspala som a aj som spala celu noc, no rano som totalne nechapala. Ak to bolo tym pivom, budem ho pit asi kazdy vecer:p

No a inak aj ti nasi susedia su dementni uplne, predvcerom som napriklad uz na treti krat zaspavala a zrazu bum tresk a bolo, po spanku, blbci. Uz som im tiez slusny odkaz na dvere napisala a nepomohlo.

erienka
21. júl 2015

@nefertitka ved pokial by ti to pivo alebo vino fungovalo, tak niet o com! Urcite to skus takto, asi je to lepsie ako lieky. I ked ty zas beries len stvrtku alebo polku, to nie je az tak vela...co je to trittico? Prepac, nespominam si, zeby si mi o tom hovorila. A tie stuple do usi mas? Ked ma clovek susedov debilov, inak to nejde

erienka
21. júl 2015

@nefertitka inak nepamatam si, cisom ti hovorila, ale ja som tiez jednemu susedovi pred mesiacom davala odkaz za dvere, ci moze byt rano o 5 tichsie, ked vstava. Jeho garsonka je hned vedla nasej spalne. A hned to bolo o cosi lepsie, i ked zobudi ma tak ci tak

nefertitka
21. júl 2015

@erienka stuple mam, ale nie moc dobre, musim sa poobzerat po tych tvojich, daju sa zohnat hocikde v lekarni? Inak ja stuple do usi pouzivam uz cez 4 roky a bojim sa, ci si tym nejak usi nekazim.

To trittico mi dala psychiatricka, sla som k nej po dovolenke, lebo som mala termin, vravela som jej ze spim dobre, aj som tak spala na dovci a tyzden po nej, ona bola skepticka, ze si mysli, ze sa mi to vrati a predpisala mi tieto lieky. Su to antidepresiva, davaju sa aj na nespavost. Ze si to mam davat vecer, zacat tretinkou, ak nezaberie, dat si dve tretinky. Mna desi, ze su to lieky na dlhodobe uzivanie, nemozu sa len tak vysadit. Zatial sa im vyhybam.

erienka
22. júl 2015

@nefertitka
Tie stuple som kupovala z amazonu, ak chces, mozem ti zo 6 stuplov poslat, ak mi napises adresu. Inak tiez sa bojim, ci to nie je zle na usi, chystala som sa to niekde aj zistit.
O tej psychiatricke som nevedela. Chapem, je to tazke rozhodovanie...mozno by ti tiez najviac pomohlo ist na leto niekam, kde je klud a nikto ta pri zaspavani nerusi. Ale to sa lahko hovori...

nefertitka
22. júl 2015

@erienka no keby si bola taka mila, tak by si mi mohla zo 6 poslat;) samozrejme ti ich zaplatim. Ak by ti to nevadilo, posli mi cez IP tvoju mailovu adresu a tam ti poslem ja tu svoju;)

Ja som sa toto raz pytala usneho a on mi povedal, ze nie je dobre ich tak dlhodobo pouzivat, tak sa snazim niekedy aspon striedat usi, ale to neni ono,tym druhym vsetko pocujem. Ze ked uz, tak radsej dat na vatu indulonu a to si vopchat do ucha.
No ale vravim, to bol nazor jedneho lekara, ktovie, co by povedal iny.

No nemam kam ist na leto tak na dlhsie, akurat tu dovcu sme absolvovali, tam som spala viacmenej ako babatko, aj ked tam bol hluk, no a teraz ideme na tyzden na Kysuce, od buduceho pondelka, tak uvidim, ake to bude tam.

spinkatchcem
15. apr 2019

@miskamaj Ahojte baby, no takže aj ja som spadla do takéhoto stavu, ale bábätko ešte nemám a veľmi by som chcela, lenže keďže som v takejto situácií tak som z toho strašne nešťastná a neviem si to v takejto chvíli ani predstaviť. Mne to začalo zo stresu z práce a potom samozrejme som na to už myslela každý deň, tak mi pani psychologička odporúčila zmeniť zamestnanie a momentálne môžem byť len a len rada, že mám skvelú robotu a podnikám a môžem prísť do práce dá sa povedať hocikedy. Lenže ten strach vo mne so mnou bol celý rok a znova mi to po roku prepuklo. Akože vôbec nechcem takto celý život byť na tom a mne sa ešte aj z toho keď nespím dostaví depresia a úzkosť a búšenie srdiečka. Prosím o radu ako to zvládate? Ja takisto nechcem užívať tabletky a zvyknúť si na ne. Potom možno budem v tom začarovanom kruhu, že čo ak nezaspím bez tabletky. Snažím sa myslieť pozitívne, ale ako viete tak keď sa dva dni nevyspíte ledva hľadáte nejaké pozitíva.