Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

alan12
27. dec 2023

@petka1411
@indigirl
To vám tieto lieky zvyšovali depresie alebo vám bolo od nich inak zlé. Ja beriem xanax a včera som skúsil frontin a zdá sa mi že je to trochu lepšie. Xanax beriem mesiac a pol a aj keď si ho dám tak stav sa nezlepší a stále len plačem. A po dvoch frontinoch sa mi zdá že plač trochu ustal. Myslíte že to môže byť zmenou liekov?

lucia851
27. dec 2023

@alan12 a vieš že xanax či frontin sú riadne návykové?

alan12
27. dec 2023

@lucia851 áno ja som ich bral predtým tri roky a v pomaly v pohode vysadil.

petka1411
27. dec 2023

@alan12 neurol som mala raz a bolo mi po ňom ako keby ma niekto posadol 🤦🏼‍♀️
Lexaurin mám najslabší a je totálne postačujúci za tých 8 mesiacov som naozaj spotrebovala 5 tabletiek 😅
No teraz si dám polku ráno a aj večer ak bude treba.
Mám pred tým extrémny rešpekt
No kým záberu opäť antidepresiva sa nebudem trápiť zbytočne a pomôžem si ním v najhorších stavoch. Ale dávam si pokoj od roboty dva týždne teraz.

indigirl
30. dec 2023

Petka1411 ja mam doma brintelix kedysi davno som chcela vymenit...ale ostala som pri escitile...ak chces a nie je explpirovany tak to ho poslem....

Inak to neucinkovanke je sposobene tym xe sa hybalo s davkovanim...tak mi to vysvetlila dr.ze preto mi uz asi neucinkuje ...

alan12
31. dec 2023

@indigirl to myslíš že keď dr.po znížení dávky a z dôvodu zhoršenia navyši tak tie lieky už nikdy nezaberú a bude treba zmeniť úplne nové lieky alebo ako to je.

petka1411
1. jan 2024

@indigirl ja ho kľudne kúpim 🙂

@alan12 ja osobne si myslím že to tak nieje
Práve navysujem týždeň mám za sebou a o 20% mi je lepšie a to ešte idem navýšiť na pôvodnú dávku dve tablety denne
Síce ešte mám k tomu lexaurin ale lepší sa to

veronika33
2. jan 2024

absolvoval tu niekto spánkovú terapiu? pomohla vám?

alan12
2. jan 2024

@petka1411 ako sa prejavuje zlepšenie,ja navysujeme dva mesiace a nič ale skús popísať ako cítiš že sa to zlepšuje. Ty berieš Brintelix?

petka1411
2. jan 2024

@alan12
Brintellix Mám hej
Ja to možno mám ty že ho beriem od apríla 2023
A že som mesiac mala namiesto dvoch tabliet jednu
Možno mi to skôr teraz príde že sa mám lepšie.
Už mám také že nemám zvýšený tlak, noci prespim bez úzkosti, rana sú lepšie niesom taká úzkostliva ale ešte stále mám problém ísť autom alebo do obchodu hneď úzkosť atak
Čiže ešte stále si musím Raz denne dať štvrtku alebo polku lexaurinu. A hlavne oddnes mám zase dve tablety tak očakávam že sa mi pohorší ešte.

alan12
4. jan 2024

Bol niekto na psychiatrii na nastavenie liečby a pomohlo mu to. Viete popísať ako to prebieha.

lucia851
4. jan 2024

@alan12 áno bola som viackrát

lucia851
4. jan 2024

@alan12 nastavia ti tam liečbu kým ti záberu lieky tak si tam pobudnes pár týždňov

alan12
4. jan 2024

@lucia851 nie je to nejaké drastické nasadzovanie že nevieš čo sa s tebou deje.

lucia851
4. jan 2024

@alan12 nie

alan12
4. jan 2024

@lucia851 prišla si v lepšom stave ako si tam išla

timea179
5. jan 2024

@alan12 neskúšal si volať svojmu lekárovi?

lucia851
5. jan 2024

@alan12 ano

julicka80
10. jan 2024

Ahojte
ja beriem už 8 mesiacov cipralex a myslim od augusta mam 20 mg rano a keď mi je najhorsie tak mam xanax
ale stale mavam veľké prepadi v nálade -už mi bolo fajn a teraz mam zase take úzkosti a strach
moja dr zatial nechce meniť lieky ale ja neviem kedy už mi bude stabilnejšie lepsie

lucia851
10. jan 2024

@julicka80 ja beriem tiež cipralex ale ešte mám jedno ad k tomu

julicka80
10. jan 2024

@lucia851 a maš sa lepšie?

lucia851
10. jan 2024
julicka80
10. jan 2024

@lucia851 ďakujem za odpoveď -musim povedať mojej dr

andrea754690432
12. jan 2024

@lucia851 aj ja beriem cipralex uz 6 rokov.

kris_y
17. jan 2024

Ahojte, je tu niekto? Potrebovala by som poradiť 😔

lucia851
17. jan 2024

@kris_y o čo ide?

kris_y
17. jan 2024

@lucia851 Som v tejto diskusii prvý krát, až teraz som ju našla. Od septembra sa mi stalo dosť veľa zlých veci (začalo to stratou zamestnania po 14 rokoch...), moja psychika má úplne zradila, prestala som fungovať v bežných činnostiach. Úplne som sa nepolozila len kvôli deťom, kvôli tým musím aspoň trocha fungovať. U psychiatra som nebola, nemohla som (vysvetlím keď tak v ip), len obvodná mi napísala citalec, ktorý poctivo beriem od novembra. Ale stále nefungujem normálne, pri každom rozhodnutí mám problém, bojím sa niečo urobiť, či bude dobre tak, alebo nie. Niekedy sa len celé dni trasiem a nič poriadne neurobím.
A teraz mám možnosť nastúpiť do novej práce, nie je to síce práca mojich snov, ale teda možno je to možnosť, ako začať opäť normálne fungovať...po 4 rokoch vypadnúť z domu, od muža, ktorý má tiež depresie a vlastne už len mesiac mám podporu, čiže keby som si do mesiaca nenašla inú prácu, bola by som bez koruny.
Skúsili by ste tu prácu na začiatok? Či mi to pomôže? Alebo sa najskôr dať do poriadku po psychickej stránke? Len teda neviem, či sa doma dám do poriadku. Ale aj sa bojím, či sa budem môcť v práci sústrediť. odkedy sa mám týždeň rozhodnúť, zasa sa mi stav zhoršil...lebo moja nerozhodnosť.

veronika33
17. jan 2024

@kris_y vyskúšaj novú prácu, mohlo by ti to pomôcť, ak sa ti tam páčiť nebude, môžeš odísť

lucia851
17. jan 2024

@kris_y ja by som išla k psychiatricke

kris_y
17. jan 2024

@veronika33 Ďakujem veľmi pekne, asi aj skúsim.