Ako sa zbaviť migrény?

alca89
7. apr 2014

caute, potrebovala by som poradit ako na migrenu . skusala som uz aj rozne lieky a nic nezabera :( a tak kolko krat prelezim aj cely vikend , nepoznate nejake dobre "babkovske" recepty ako sa tejto otravy zbavit ??? dakujem pekne za kazdu radu

h2
7. apr 2014

@alca89 Ahoj, neviem, koľko máš rokov a či máš deti, ale napríklad ja som mávala tiež také migrény, že som bola na dva dni vyradená z normálneho života. Odkedy som otehotnela, nemala som migrénu ani raz a to bude mať môj synček v auguste 3 roky. 🙂 Asi som Ti neporadila, tak len píšem taký môj postreh...

alca89
autor
7. apr 2014

@h2 mam 25 rokov , deti este teda nemam. migreny mi zacali ked som mala okolo 18-20 rokov a pretrvavjau do dnes a ich intenzita a dlzka sa zvisuje napr. teraz ma uz 4 den boli hlava najhorsie natom je ze mavam migreny s aurou :(

h2
7. apr 2014

@alca89 Tak to sa mi zdá trošku podozrivé, lebo ja som mávala migrény už od detstva a vždy to bolo rovnaké, myslím tým, že sa to nezhoršovalo. Vždy to začalo prudkou bolesťou hlavy na jednej strane čela a do pol hodiny sa dostavil ten najhorší sprievodný príznak: nevoľnosť a zvracanie a to pokojne aj dva dni, už som ani nemala čo vracať, niekedy som nevládala ani len vstať z postele. Keby som tušila, že mi to tehotenstvom prejde, asi by som otehotnela podstatne skôr. 😀

h2
7. apr 2014

@alca89 Teda, trošku som odbočila od toho, čo som chcela napísať, že ak si nikdy predtým migrénu nemala, prvý raz až v 18-20-tich a ak sa Ti zhoršujú, mala by si určite navštíviť lekára, možno je to príznakom niečoho iného. Teraz Ťa nechcem strašiť, možno je to nejaká maličkosť a zbavíš sa migrény navždy, držím palce.

0silvia0
7. apr 2014

@alca89 ja som si migrénu vyliečila hladovkami (raz za týždeň piť len vodu - telo sa trocha prečistilo). Ale v poslednom čase som sa stretla na internete s informáciou, že migrény môžu spôsobovať premnožené kvasinky alebo parazity v tele. Skús vygoogliť kvasinky - migréna, parazity - migréna, či nenájdeš ešte ďalší z príznakov, ktorý by tomu nasvedčoval.
Mňa zaujali tvoje migrény s aurou - môžeš vysvetliť? Je to niečo iné ako bežná migréna?

jul11
7. apr 2014

@alca89 tiez mi pomohlo tehotenstvo. migreny velmi suviasia s cyklom zeny, zmena hormonov. inak zdrava strava,vela tekutin, akupunktura mi velmi pohohla,ale to tehu najviac 🙂

alca89
autor
7. apr 2014

@0silvia0 migrena s aurou je sprevadzana vracanim prudkou oblestou na jednej strane hlavy niektori ludia mvaju aj ine prejavy napr. zle vidia vadi im hluk svetlo ... v mojom pripade je to hlanve pohyb a svetlo 🙂

acer11
7. apr 2014

Quarelin,Formigran,može byť aj neska s kolou,alebo kava s citronom....

alca89
autor
7. apr 2014

@h2 no mna hlava bolieval aj dovtedy ale nikdy nie takto . viem ze otec bol 4x operovany na nador ale mne pri vysetreniach nic nezistili . preto sa pytam na nejkae babkovske recepty pretoze ta ich chemia mi ide uz hore krkom 🙂

alca89
autor
7. apr 2014

@acer11 kava s citronom ??? to som este neskusala dakujem hned ako pridem domov idem nato

alca89
autor
7. apr 2014

@jul11 to osm si vsimla ze ked mam menzes tak migreny su intenzivnejsie lepsie povednae cleych 5 dni menzesu ma neskutocne boli hlava 🙂 potom to prejde iba obcas sa stane ze ma pichne v hlave ale to je taka minutova zalezitost nastastie

h2
7. apr 2014

@alca89 Ešte si spomínam, čo mi poradil priateľ, ktorý si myslel, že mi je zle od žalúdka, keď som stále vracala, teraz som si na to spomenula, keď čítam, že Ti @acer11 radí kolu, vraj je dobrá na žalúdočné ťažkosti. Ja som predtým kolu nepila, považovala som ju za svinstvo, ale vyskúšala som a môžem potvrdiť, že teda niečo na tom bude. U mňa bol problém v tom, že som si nemohla dať ani tabletku proti bolesti hlavy, lebo som ju hneď vyvrátila. A keď som si dala napr. Ibalgin úplne hneď na začiatku bolesti a zapila ho kolou, tak to bolo oveľa lepšie. (Ale zase nie stopercentné.) ☹

alca89
autor
7. apr 2014

@h2 ked ja kolu nepijem :( a tabletky typu ibalgin su u mna iba lentilky :( nikdy mi takato tabletka nepomohla vyskusam si vsetko co ste mi popisali lebo uz ma fkatnebavi skoro kazdy vikend travit v postlei alebo nadopovana liekami aby osm aspon do poobedia ako tak fungovala 🙂

h2
7. apr 2014

@alca89 Ani ja som nepila. A vlastne už zase nepijem, našťastie, zatiaľ nepotrebujem. Skús ísť k lekárovi, podľa toho, čo píšeš, je to fakt už s Tebou dosť zlé. ☹

acer11
7. apr 2014

ešte ma napadlo,že niekedy ma bolí hlava,keď mi nafúka na krk,pomáha mi nosiť šatku,mať krčnú chrbticu v teple 😉

sweetangel20
7. apr 2014

@alca89 redbull, zalievana káva s troškou citrónu bez cukru, šumivé magnézium. Toto pomáha mne, teda pomáhalo, lebo ako tehotná si môžem z toho dať akurát magnézium. No ale čo mi ju zmiernilo, tak to bola akupunktúra.

sweetangel20
7. apr 2014

@alca89 a keď sa to stupňuje, treba ísť na neurológiu... Síce tie lieky sú svinstvo, ale ibalgin, algifen atď sú len cukríky, ktoré pomôžu len na chvíľu. Neurológ dá lieky, ktoré do 10 min zaberú a je pokoj

alca89
autor
8. apr 2014

dakujem vam za rady 🙂 dnes mam konecne po 5 dnoch pocit ze ma neboli hlava :D jupiiiiiiiiiiii
dala som na vasu radu a znova zajdem neurologicke snad bude vsetko v poriadku