Ako spustiť hlien zaseknutý v dutinách?

jajuska13
26. máj 2018

Prosím mate nejaké osvedčené triky ako spustít hlien zaseknuty niekde v dutinach? Skúšala som už preplach slanou vodou, dnes naparovanie nad Tea tree olejom. Doobrala som vo štvrtok atb (možno nasadené zbytočne na bolesť hrdla) dnes ma zas začalo bolieť a hlieny mi na nom stekajú po zadnej strane hrdla, nie cez nos. Nadchunsom ani nemala, len upchaty nos a vždy ráno po prebudení som sa vyfukala, také až krvavo žlté zelatinove, ani nie riedke. A necítim už asi 9dni ani pachy. Nos mam stále upchaty ale dá sa mi normálne dýchať nosom, akurát akoby niekde vzadu bol upchaty a keď som silnejšie fukla cítila som v uchu ako mi puklo trosku ale nebolelo nič. Rozprávala som akoby cez nos, kedy počuť že máte nádchu, ale už to prešlo, no stále mam tie dutiny upchate.

pribinak
26. máj 2018

Teraz lieta vela peľu, mozno by to chcelo antihistaminika. Dutiny pri alergií bývajú casto upchate, zle sa dýcha, zateká sopel. Kludne to moze byt alergia

evuska32
27. máj 2018

Mne pomáha jedine striekat do nosa Muconasal sprej a užívať Sinupret Akut....k tomu veľa piť, aby sa mali hlieny z čoho uvoľňovať

evuska32
27. máj 2018

Inak toto co popisuješ ja mávam často....chytila si iný bacil či vírus, na ktorý tie antibiotiká nezabrali. Preto treba striekat ten sprej, užívať Sinupret a ha dokonca pár dní užívam 3x denne aj protizápalový Ibalgin....

bosoriak
27. máj 2018

Zober vlaznu prevarenu vodu, do nej trochu morskej soli a malu kvapku detskeho samponu. Vezmi normalnu striekacku injekcnu (bez ihly), najlepsie 10-15ml. Natiahnut roztok do striekacky, strcit do jednej nosnej dierky a co najrychlejsie vstreknut dnu, taky silny preplach by to mal byt. Vyfuknut von. Opakovat s oboma dierkami, kym pojdu hlieny (isli zvycajne z tej druhej dierky).

Boli to, je to velmi neprijemne, ale mne to minule jedine pomohlo na vyplachnutie a urychlenie. Bolelo ma to az v uchu, nemohla som sa poriadne ani predklonit a ked som smrkala, tak ma to bolelo tak, ze mi az slzy vysli. Robila som to tak 3krat denne. Asi po dvoch dnoch prisla ulava.

jajuska13
autor
27. máj 2018

Detský šampón?? To mi príde hrozne

milus777
27. máj 2018

A nahrievat lampou si neskusala? Alebo si daj do nejakeho vrecka zohriatu sol a priloz si na dutiny. A aj tie antihistaminika by mali pomoct a tiez ten sinupret. Do nosa nasivin alebo nejaky sprej aby to odpuchlo. Ale pouzivaj max 7 dni... Drz sa

diduska777
29. máj 2018

@jajuska13 ja si robievam bežne výplach nosa konvickou, je to veľmi účinne a šetrnejšie ako striekačkou. Používam iba teplu vodu a soľ a pridám pár kvapiek kokosoveho oleja (alebo Vincentka), poprípade sa môže použiť aj esencialny olej eukalyptus napr. neboli to ani no nie je nepríjemne. Len treba mat správne zaklonenu hlavu aby to netieklo do hrdla. Je kopa návodov na nete ako na to. Dá sa to spraviť aj s fľašou zo sosacikom ak nemáš konvicku, spravíš na boku spodnej strany dierku (napr zapaľovačom) a tu držis kým je tam voda, keď priložíš sosak k nosu tak pustíš dierku. Veľmi rýchlo dokáže uľaviť a zvládne to aj moja 8 ročná dcéra 🙂