Ako vypiť kalciovú injekciu?

pimpulienka
22. nov 2014

Možno divna otázka, ale vypiť ju len takú neriedenu celu? Koľko sa môže vypiť tých ampuliek za deň? Mam absolútne zachrípnutý hlas z choroby..Ďakujem za skúsenosti, ci pomôže a ako ju užívať...Ďakujem.

henikav
22. nov 2014

A to sa pije? Nie picha? Nie je v krabicke aj letacik, ako sa ma pouzit?

kikuska_wedge
22. nov 2014

Max. jedna ampulka, môžeš ju aj malinovky šupnúť. Ale vacsi ucinok ma pichana. Picha sa do zadku. Je lepsie ked pri tom lezis. Moze ta obliat teplo a mozes mat pocit na cikanie.

liebling98
22. nov 2014

Predpokladám, že Ti to nemá kto pichnúť. Pichá sa to pomaličky intravenozne.
Môžeš vypiť denne 1-2 ampulky, zapiť dostatočne vodou, vypiť aspoň hodinu pred alebo po jedle. Odstup si daj aspoň 3 hodiny.
Odporúčam Ti kúpiť si v lekárni sirup Calcium chloratum, je to tá istá účinná látka a je to určené na podanie per os. Tam sa berie 1 polievková lyžica 3x denne.
Jedna lyžica obsahuje asi 120mg vápnika, 10ml ampulka calcium chloratum obsahuje cca 180mg vápnika.

diusik
22. nov 2014

@kikuska_wedge no raz ju jedna pichla "do zadku" nechci vediet ako to dopadlo 🙂

janinah
22. nov 2014

dnes je už iná liečba zápalu hlasiviek aj hrtana,pogoogluj.../epiglotitis,laryngitida...

siska53
22. nov 2014

Normalne vypijes.mne to odpprucila kolegyna a super. Ale pila som len 1ampulku denne.
Mne tie kalciove sirupy nezaberali a aj chutovo su otrasne. Ta injekcia bola chutnejsia a naozaj i ucinkovala.

benila
22. nov 2014

Calcium inj. sa nesmie podat do svalu.
Calcium inj, sa podava intravenozne to znamena len do žily v infuzii, alebo neriedeny i.v. v ambulancii pod odbornym dohladom lekara priamo do žily a to velmi pomaličky.
To iste dosiahnete velmi učinnym sirupom calcium chloratum , ktory je volne dostupny v lekarni, tiež zazvorovy čaj, a aspirin.To vam určite zaberie.

tatramatka
22. nov 2014

Hmmm, no Calciovku do zadku a mozes ist na chirurgiu vyberat zrasty v lepsom pripade. "Calciovka" sa vzdy podava iba intravenozne-do zily a podava sa na odporucanie Dr., Ca zvysuje tlak-takze treba zvysit vsetky rizika.

labelo
23. nov 2014

ja som teraz bola bez hlasu a pila som ten kalciový sirup 3 x denne a do dvoch dni u mna zbaral

maminabobo
2. jan 2020

@tatramatka ale vypiť sa môže však?

tatramatka
3. jan 2020

@maminabobo vypiť ju môžeš, chuť nič moc, skôr odporúčam calciovy sirup ak riesis hrdlo-zachripnutie

cooper23
24. mar 2024

@kikuska_wedge nikdy sa nepicha sa do zadku!! ale do žily,,pomalicky nie naraz.treba čítat príbalovy letak.

kikuska_wedge
24. mar 2024

@cooper23 mas pravdu. Moze byt ze mi to do zili pichali.