Aký opaľovací krém pri alergii na slnko?

monchen
4. júl 2012

Ahojte zienky,
rada by som vas poprosila o radu. Mam alergiu na slnko a neviem aky opalovaci krem zvolit na tohtorocnu dovolenku do Chorvatska. Vyskusala som aj Biodermu spf 30 a La Rosche spf 50 a nepomohlo. Prosim napyste mi tie, co mate podobny problem. Dakujem

trixi
4. júl 2012

@monchen skus produkty z rad Bio kozmetiky - napr. v DM, v bio obchodoch.

lanczi
5. júl 2012

Ahoj,ja som sa vlani ties hrozne vyhadzala od slnka,ani von som nemohla chodit len naobliekana..pomohlo mi toto EUCERIN -sun allergy protection,faktor 50. Odporučam,fakt skvely krem.i

monchen
autor
5. júl 2012

dakujem velmi pekne, ok skusim najprv eucerin 50 detsky. mam vzorku tak dufam ze pomoze a potom tu je este vichy a avene a ked uz ani to tak skusim tu bio radu. fakt sa tej dovolenky bojim rada by som sa aj opalila ale kazdorocny boj s alergiou vo mne vyvolava strach.

lanczi
5. júl 2012

@monchen neviem či ti pomoze detsky tento čo som ti pisala je priamo na alergiu na slnko.

rainee
27. apr 2013

ahojte, u mojej dcerky sa objavila alergia na slnko ale aj na opalovacie kremy. zacalo to tak ze sa mi z kazdeho vyskusaneho dost skaredo vyhadzala (bioderma, daylong, dmkove,....) takze uz sa a bojim nieco ine dalej na nej testovat. tento rok som myslela ze ju nicim nebudem natierat, ale pred 2 dnami ako zacalo svietit silnejsie slnko mi dosla zo skolky trosku vyhadzana, neviem co bude potom v lete. takze teraz fakt neviem co robit, ani dr.mi neporadila. nechodit na slnko sa neda, klobucik a okuliarky su samozrejmost, ale licka a ruky nemam ako ochranit kedze sa mi z kremov vyhadzala. ☹ mate niekto podobny problem?

bubula_007
27. apr 2013

@rainee ahoj. Aj ja mám alergiu na slnko a nepomáhajú žiadne krémiky, až kým si pokožka nezvykne na slnko. Potom už dobre. Jeden rok som ale na jar zjedla veľa jahôd, obsahujú karotén a vtedy neboli žiadne vyrážky. Skúste možno u kožnej alebo aj alergológa. A aj ten dostatočný prísun vitamínov. Taká je moja skúsenosť, držím palce. 😉

rainee
27. apr 2013

@bubula_007 alergologicka povedala ze nechodit na priame slnko, len rano a vecer,. tiez sa musime vzdat letnej dovolenky pri mori kvoli silnemu slnku - minuly rok to bola katastrofa ako sa tam vyhadzala a stiahol jej to jedine protopic krem (ktory sme dali fakt len v nevyhnutnom pripade). jahody moc nemoze len v malom mnozstve lebo sa z nich vyhadze...

brumka
27. apr 2013

pouzivame daylong znacku, mne ako dospelakovi bioderma ci la roche nerobi dobre, tak som si povedala ze nebudem nieco take na dcerke skusat ked je alergik

slniecko154
27. apr 2013

eucerin

rainee
27. apr 2013

@brumka @slniecko154 baby ja uz fakt neviem, este mi zostava otestovat vichy a eucerin, pripadne nejake bio kremy, ale sa bojim ze sa mi aj z toho skaredo vyhadze. tiez nemozeme pouzivat ziadny krem-kozmetiku okrem modrej indulony a mliecnej masti (kyselina mliecna) a na vlasky tiez len sampon z lekarne leciderm nam konecne sadol 😒

simca06022011
27. apr 2013

Alergiu na slnko mam aj ja, hlavne ked na to slnko nechodim. Treba pokozku trenovat a postupne to prejde podla mna... Ked som bola opekana cely den vonku, nikdy mi nic nebolo a odkedy sa "skryvam" a som zavreta v kancelarii, tak v kuse alergia, pluzgiere, vyrazky, ... eucerin podla mna nie je dobry, bioderma mi tiez nerobila dobre... mne je najlepsie bez cohokolvek a natieram sa az potom... mam pocit ze tie pluzgiere sa mi robia prave pod tou "vrstvou" kremu, ked si ho nedam nezhorim... skusala som uz aj olivovy olej, ako je moderne v primorskych destinaciach a nic sa nevyhodilo, iba som bola mierne leskla... 🙂 Dcere davam len daylong a nic ine. Cele roky ho pouziva moja rodina a je vyborny... pri mori sa nikdy nik nespalil, faktor cca 30, 50tku pouzivame iba ked pred dovolenkou vobec nie sme opaleni a neboli sme von

monchen
autor
27. apr 2013

dakujem za rady. bola som na dovolenke a vsetko dopadlo super vobec som sa nevyhadzala. uzivala som nejake homeopatika proti alergii na slnko a tak isto aj daylong 50 na tvar. bola som opalena a nevyhadzana 🙂

bubula_007
27. apr 2013

@rainee nemyslela som, že by jedla jahody, to bol môj prípad a netušila som, že to pomôže. Len som chcela povedať, že obsahujú karotén, ktorý chráni pokožku zvnútra. A u kožnej ste boli tiež?

monchen
autor
27. apr 2013

vazne baby skuste ten daylong. mne v lekarni poradili ze ked mate problemy so slnkom a napriklad a aj akne sa vam robi zo slnka tak skuste nejake kremy ktore su na baze gelu. nie kremu. lebo z kremov sa zvyknu robit vyrazky

mamazem
4. jún 2013

Opaľovacie mlieko pre alergikov Neutral SPF20 - LAVERA
alebo
Opaľovacie mlieko pre dojčatá a deti alergikov Neutral SPF20 - LAVERA.

Sú to kvalitné prírodné opaľovacie mlieka a navyše s minerálnymi filtrom. Lavera používa iba rastlinné suroviny a dávajú si veľmi záležať na znášanlivosti pokožky. Kvôli tomu robia dermatologické testy na dobrovoľníkov v spolupráci s kožnými lekármi a alergológmi. Nájdete u nás na mamazem.sk

blue99
6. jún 2013
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

používam aloe sunscreen30 a je odolný voči vode 🙂

dada97
6. jún 2013

SPF 50

Pre citlivú pokožku. Ideálny pre deti: neobsahuje farbivá. Obsahuje 40 % Aloe Vera.
po opalovani
Upokojuje pokožku po opaľovaní. Chladí a zachováva elasticitu kože. Pokožku vyhlazuje a zjemnuje. Bambucké maslo dodáva pokožke všetko, čo po opaľovaní potrebuje. Obsahuje 70 % Aloe Vera.

Mnohostranné využitie: to najlepšie z Aloe Vera 83% 500ml balenie a dvanástich rastlinných extraktov.- emergecy spray
Vybrané osvedčené bylinky ako nechtík lekársky, rebríček, harmanček alebo extrakt zo šalvie.
Hydratuje pokožku, pôsobí blahodarne na podráždenú pokožku. Upokojuje a ochladzuje.
Účinná kombinácia z Aloe Vera a 12 osvedčených bylinných extraktov.
Jednoducho nastriekajte na pokožku.( ma aj mnoho inych vyuziti) keby ste chceli vediet viac viem mailom poslat oscenovany letacik, lebo ho sem neviem vlozit )

tinucha
6. jún 2013

Odporúčam aspoň 3 týždne pred dovolenkou užívať beta karotén. Nielen, že som sa nevyhádzala (pred tým som na dovolenke mala alergiu na hrudníku), ale ma ani raz nespieklo vôbec som nemala červenú kožu a opálilo ma pekne do hneda. A to som sa natierala len Astridom pre deti, neskôr len Astridom s faktorom 12. A na obale beta karoténu , ktorý mám doma píšu, že môžu aj deti od 4 rokov.

marcelka2012
17. jún 2013

@dada97 ahoj, môžem ťa poprosiť o ten letáčik? Ďakujem ti veľmi pekne!

vila11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simeon44
30. sep 2013

mne sa tiez zmiernili priznaky miernej alergie na slnko po pouziti Triodermu.Mozem iba odporucat

jarka_h
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simeon44
10. okt 2013

ano mohol som byt na slnku dlhsie bez objavenia klasickych priznakov ake som maval predtym

jarka_h
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vila11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
10. okt 2013

ja pouzivam biodermu 50, pri alergii na slnko by som pod 50 ani nesla,viem,ze su este aj uplne special rpe alergikov,ale to uz pytat v lekarni na tu diagnozu. Hlavne ja sa napriklad snazim slnku vyhybat,takze radsej trcim pod palmami s tou 50tkou a je pokoj..nevyzeram ako niektore nemky,co mozu ist hned na oddelenie pre popaleniny...

lencabu
26. jún 2016

@lanczi ahoj, kde si zohnala EUCERIN -sun allergy protection,faktor 50? Ďakujem

lanczi
26. jún 2016

@lencabu Zo stranky pilulka24.sk

teresita23
26. jún 2016

Kto ma alergiu na slnko, nesmie pouzivat kremy a mlieka s olejmi, resp. s tukmi. Mne velmi pomohol opalovaci krem Annamaria Borlind SUN Care 20 . A dat pozor aj na mydla a sprchove gely, nieco z nich vzdy zostane na pokozke - bud nepouzivat na miesta, kde sa vyhadzujete alebo umyvat pokozku niecim inym (mne kozna predpisala Oilatum Emmolient).

teresita23
26. jún 2016

Zabudla som doplnit - Annemarie Borlind suncare Sun Fluid 20 (ani krem, ani mlieko)