Alergia na roztoče

31. jan 2024

Máte niekto skusenosti s liečbou na alergiu na roztoce ???
Doktor mi odporučil ACTAIR 100 IR + ACTAIR 300 IR, jedna sa o liečbu alergénom, čo si o tom myslite ?

kvetinka719
31. jan 2024

Ja sa liečim liekom Acarizax už štvrtý rok. Markantne zlepšenie som mala už krátko o začatí imunoterapie. Neprerušila som ani počas tehotenstva a dojčenia.

autor
31. jan 2024

@kvetinka719 a aké ste mali príznaky? Momentálne ste na tom lepšie🙂? Nejaké vedľajšie príznaky sa vám neobjavili ?

kvetinka719
31. jan 2024

Vecne som mala plný nos. Vedľajšie účinky som nemala žiadne. Aktuálne som bez problémov, dokonca aj keď som v prašnom prostredí, necítim diskomfort ☺️

autor
31. jan 2024

@kvetinka719 celkom sa desím tých vedľajších príznakov, ale možno zbytočne len nad tým premýšľam 🙂 píšete , že sa liečite už 4 rok, je potrebné liečbu vykonávať tak dlho?

damia22
31. jan 2024

Toto 1x počujem! Chodila som asi k 5 alergológom a všetci absolútne neschopný vrátane Hemzu v Bojníc. Od tdetstva mám silnú alergiu na roztoče a teraz v dospelosti chronicku rinitídu ( iba spreje do nosa pomáhajú ) a nikto mi nikdy nenavrhol liečbu. Ku komu prosím chodíte? Dali ste si aj nejaké špecialne testy robiť?

pelopeia
31. jan 2024

aj mne alergolog predpisal ACARIZAX.. ale za mna to teda ziadna slava nie je.. uzivam tie lieky uz vyse roka a nic.. ziadne zlepsenie zdravotneho stavu (ani subjektivne podla mojho nazoru, ani objektivne podla vysledkov od lekara)..

lilyianka
31. jan 2024

@pelopeia ja mam pocit,že Acarizax predpisujú každému. Ja mám alergiu na psie ,mačacie chlpy,trochu roztoče,prach, atď. Užívala som ho skoro 2r. Ale mne najviac pomáha Dymista.