Alergia na slnko - svrbenie pokožky

28. jún 2022

Ahojte, mate tiež niekto reakciu na slnko, že vás svrbí pokožka. Ako nie priamo ked som na slnku, ale ked pridem domov tak po hodine .Mam pocit, že mám alergiu na slnko, ale nemám to potvrdené. Inak si to neviem vysvetliť, keďže nechodim sa opalovať, sa mi to stáva z roka na rok, ale nebolo to až take pocitovo zle. Ak máte niekto podobne skúsenosti, tak budem rada ak sa vyjadrite co vám pomáha na ukludnenie.

diamond007
28. jún 2022

50tka faktor jedine...

janewithane
28. jún 2022

Slnko je už dosť silné, je potrebné sa natierať aj keď sa neopalujes ale len presuvas do práce, ideš na obed a pod..sú aj prípravky proti slnečnej alergii ale každému zaberá iny

autor
28. jún 2022

@janewithane aké prípravky proti alergii myslíte

simona92101
28. jún 2022

Vyvarovat sa parfumovanym sprch.gelom,kremom,pouzivat len kozmetiku pre alergikov, pozor aj na parfumy cez leto-nestriekat na kozu..inak na alergiu-zihlavku su fajn kvapky fenistil,popripade gel psilobalzam.

janewithane
28. jún 2022

Opaľovacie krémy, gély 50+ proti slnečnej alergii- napr eucerin ale ten je už ozaj drahy a farbi oblečenie, tak najprv skus možno lacnejšie..

domiklik
28. jún 2022

50tka faktor pre alergikov, klobúk, slnečné okuliare... Veľa nenavymyslas

kika831
28. jún 2022

Posledne roky mam to iste. Hovorila som to aj alergologicke- nic ine ako kvalitny krem s UV 50 a antihistaminika asi nepomoze. Tiez si treba davat pozor na stravu bo napr. citrusy to mozu este zhorsit. Drzim palce

lentajeho
29. jún 2022

Ja mám alergiu na slnko od 6 rokov a teraz mám 24 a stále ju mám. Keď som na slnku a opakujem sa tak mám trocha červenú pokožku a také malé vyrážky ale nie je to nič strašné a keď prídem domov tak ma trocha začne stúpať ruka alebo ju mám opäť červenú. Ja som bola u kožného a dala mi mastičky ale to je len na predpis a keď si ruku prepláchnem studenou vodou tak zachvilu je to v pohode . Mne pomáha toto. Ak je to častejšie alebo stále tak treba ísť k doktorovi.

nevenka
29. jún 2022

A mala si to aj predtym? Syn nikdy a po covide, hoci bezpriznakovom, tak akonahle vyslo slnko, tak sa mu urobili na krku vyrazky take zliate, skor ekzem, zlupana koza, svrbelo ho to. A to ho nespieklo, len co presiel normalne v tricku zo skoly na obed, cca 10 minut. Doktorka povedala, ze taketo kozne reakcie vidava po covide u deti velmi casto.
Svokra mala takuto reakciu po druhej davke ockovania proti covidu, ale preslo jej to. Docasne pouzila kortikoidy.
Synovi aom natrela asi 2x Locoidom, inak som potom uz len premastovala.
Ale mal to len tam na krku 🤔

daniela3232
29. jún 2022

Mne pomaha natierat sa denne opalovakom na alergicku kozu, nie vsetky znacky ale zaberaju. Kedysi mi dobre fungoval ladival, la roche possay bola predrazena katastrofa ktora nesla vyprat. Aj bioderma s obrazkom zeny v klobuku na krabicke bola fajn, ale tiez strasne biela. Treba skusat.

kikiballa
29. jún 2022

Užívaš beta karoten? Ja som mala vždy alergiu keď som brala tie vitamíny. Ak nie,tak jedine ako ti radia baby a vyhýbať sa tomu najsilnejšiemu slnku

nazu
29. jún 2022

Ahoj, ja mám alergiu na slnko...vyrážky, svrbenie,pľuzgiere. Mne zaberá akýkoľvek opaľovací krém s faktorom 50, teraz konkrétne mám detskú biodermu. V lekárni alebo v dm si kupujem panthenol telové mlieko s 9% D-panthenolom, panthenol pena s aloe vera-to si môžeš dať do chladničky a po kúpaní ponatierať-tá pena je bomba a na tvár používam panthenol 7% s HA. Táto kombinácia mne zabrala okamžite a ešte mám doma psilo-balsam, ale ten moc nepoužívam.

janewithane
29. jún 2022

@kikiballa to vážne? Mne sa alergia spustila keď som betakaroten určite nebrala ale je pravda ze posledne roky sa mi zhoršila a vtedy som ho jedla veľa.. zaujímavá hypotéza

kikiballa
30. jún 2022

@janewithane áno áno...a prišla som na to náhodou,keď som ho zabudla brat a asi po mesiaci som si uvedomila,že nemám žiadnu alergiu. A od vtedy ho neberiem. 💁

avanka
30. jún 2022

Švagriná je alergologička a imunologicka a ja mám alergiu na slnko,aj manžel..objavuje sa mi len pri mori a na 9 deň dovolenky. Na prsiach,podbrušku a chrbáte sa mi vyhodia vodové pupaky,ktoré po prasknutí neskutocnd svrbi...Kedze chodíme cca na 16 dní,vie pekne otráviť život. Mesiac až dva pred odchodom užívam antihistaminiká na predpis plus betakaroten...plus mám krém locoid,50 faktor..
Ono je aj krém na pleť,ktorý cca 1,5 mesiaca pred pobytom na slnku dokáže alergiu eliminovať, len 50 ml stojí vyše 50€ ,takže to som vzdala

autor
30. jún 2022

@nazu panthenol som si kúpila dávam si ale ja mam pocit ze aj počas toho má to dosť svrbi

autor
30. jún 2022

Mam zo slnka červené bodky takže isto to musí byť alergia

avanka
1. júl 2022

Jediná možnosť je skočiť na alergologiu,lekár ťa nastaví