Alergická nádcha - bronchiálna astma

juraj456
28. nov 2023

Zdravim , keďže mám panicku úzkosť tak sa mi viac prejavu je nádcha taká alergická kedysi som to mával ale pár krát do roka fakt minimálne že som kychal a pískali mi v krku. A mám aj astmu tak toto všetko že podporuje stres. Je už aj chladné počasie a beriem aj AD a sú vedľajšie účinky upchatý nos a podobne klasické choroby ako nachladnutie. Kúpim na to v lekárni nejaký liek? Alebo inhalator bez predpisu? Kvapky som si dal ale nos mám dnu taký citlivý že hneď začnem kychat.dakujem

kacena4
28. nov 2023

ak mas astmu, alergiu chodis pravidelne k dr. ak mas od neho predpisane lieky tie ber to ti staci, ak nemas objednaj sa, nieco ti moze predpisat aj obvodak

uhnakova
28. nov 2023

Ak máš alergickú nádchu, kúp si antihistaminiká, napr. Zyrtec a daj si. Na slabučké príznaky môže stačiť aj pol tabletky. Klasické kvapky do nosa pre dospelých pomáhajú pri alergii minimálne, sú príliš silné a dráždia na ďalšie kýchanie. Keď tak si kúp najslabšie pre deti, napr. Nasivin sensitive pre deti. Ten má velmi nízku koncentráciu a nie je taký dráždivý.