Anémia z nedostatku železa

kukypink988
5. jan 2022

Dobrý deň mám 23 rokov a momentálne trpim anemiou z nedostatku železa, hemoglobín som mala 115 čo mi nepríde tak zle keďže normálne je u žien 120 a podľa toho trpim najľahším stupňom anemie no železa som mala len 4 plus chyba kyselina listova. uzivam na predpis železo ferretab comp 100 kapsúl každý deň jednu plus kyselinu listovú každé ráno jednu…dnes som si bola u sestričky zobrať krv keďže železo užívam už 50 deň a stále necítim zlepšenie…mám pomaly všetky príznaky anemie…malátnosť,únava,podráždenosť,busenie srdca,vysoký pulz,závrate aj bolesť hlavy…som zvedavá na výsledky no bojím sa že môj problém bude asi inde keďže sa necítim po takej dobe užívania lepšie..vypitala som si vymení lístok na kolonoskopiu pretože som si všimla hleny na stolici plus som si robila test na skryté krvácanie asi 3 krát a vyšli pozotivne robila som si test aj na helikobakter a ten bol negatívny ale som objednaná aj na gastro len neviem či sa odvážim ísť na toto vyšetrenie pred tým som užívala globifer forte a tiež cucoriedkovy syrup na chudokrvnosť ale nepomohlo, myslela som si že toto pomôže a budem sa už dávno cítiť fajn ak mala niektorá z vás podobný problém aké vyšetrenie ste podstúpili a čo Vám nakoniec pomohlo ďakujem

lenkasarka
5. jan 2022

@kukypink988 Joj sYrup mi podraždil oči, ale to je môj problém. Som na tom podobne,len ja už mám všetky vyšetrenia spravené. Nemáš sa čoho bať

luccija
5. jan 2022

@kukypink988 aký máš menzes a stravu?ja som bola anemicka zo silného menzesu, lebo som mala myom.Budu hľadať či nemáš skryté krvácanie, alebo prečo sa Ti železo nevstrebava.Nemas nejaké intolerancie?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kukypink988
autor
5. jan 2022

@viestta áno na hematologiu mna poslal obvodný lekár keďže my toho veľa chýbalo tak zobrali krv a ešte v ten deň my bolo povedané že mám anémiu z nedostatku železa a predpísali mi spomínané železo a kyselinu listovú, kontorlu tam mám až v máji a neposlala mna doktorka odkiaľ na ziadne vyšetrenie nič len povedala že po mesiaci užívania pocítim zlepsienie

kukypink988
autor
5. jan 2022

@luccija ahoj stravu mám upravenú už veľmi dlhu dobu zaradila som do jedálnička veľa zeleniny nejem nič extra vysmazane,každý deň pijem pomarančový džús hlavne kvôli strebatelnosti železa 🙂 zaradila som aj cviklu a viac krvavého mäsa

kukypink988
autor
5. jan 2022

@luccija čo sa týka menzesu mám pravidelný 27/28 cyklus a menštruáciu mám väčšinou silnú 3/4 dni potom je to už omnoho slabšie

kukypink988
autor
5. jan 2022

@lenkasarka závidím ty že máš urobene všetky vysetrenia ja som sa na polovicu ani nedovolala ale covid..bola som len na internom,kardio (echo) nič nezistili a hematolog

kukypink988
autor
5. jan 2022

@luccija neviem či mám intoleranciu vôbec vždy som jedla rovnako a nikdy nebol žiadny problém takze vôbec neviem skôr si myslím že to má niečo spoločne s tímy testmi takze sa chcem čo najskôr dostať na kardio snáď sa tam do 2 mesiacov dostanem :( som objednaná aj na gastro ale nemám odvahu tam ísť a tiež si myslím že zo žalúdkom to nič nemá tak neviem no

luccija
5. jan 2022

@kukypink988 krv v stolici môžeš mať aj z vnútorných hemoroidov.Ja som mala hemoglobín 112 a ledva som nohami suchala už na obed som bola unavená.To chce čas...stačí, že máš silný menzes a zase To poklesne.Na kolonoskopiu určite chod...

kukypink988
autor
5. jan 2022

@luccija ďakujem za povzbudenie 🙂 určite tam pojdem pretože si vždy namyslam hneď to najhoršie a čo ty dali na tie hemoroidy a ako dlho trvalo než si sa cítila fit