Antidepresíva a Xanax

lucia851
23. dec 2020

Ahoj psychiatricka mi k antidepresiva m predpísala xanax. Koľko ho môžem brat týždňov kým mi záberu ad?

maria39
23. dec 2020

@lucia851 zacnu ucinkovat po 2tyzdnoch kazdy to ma inak dufam ze ti pomozu

nice202
23. dec 2020

Xanax v podstate zaberie ihneď. Hodí ťa do kľudu. Zníži nervozitu. U antidepresív, kým začnú účinkovať ako majú, počítaj dobré 2 týždne.

lucia851
autor
23. dec 2020

Ja už jedny beriem 3 týždne a druhe ad co mam na noc 1 týždeň a zatiaľ necítim vôbec zlepsenie

deti95060810
23. dec 2020

prvé zlepšenie je o mesiac a úplne Ok by si mala byť o 2 mesiace... Len treba vydržať...

maria39
23. dec 2020

@lucia851 kazdy ma ine nastavenia v tele kym zacnu ucinkovat ja stym zijem uz dlho a viem ake je to narocne ..nevzdavaj to

lucia851
autor
23. dec 2020

@maria39 nevzdávam to beriem ad poctivo

juliet86
23. dec 2020

@lucia851 niekedy sadnu az 3. ad... najma si davaj xanax len tolko kolko naozaj treba

3009
23. dec 2020

@lucia851 pozor na xanax lebo je veľmi návykový.

lucia851
autor
23. dec 2020

@3009 tak ale keď mi není dobre ešte po antidepresivach tak si musím neako pomoct

deti95060810
23. dec 2020

@lucia851 určite, pomôž si xanaxom... po čase sa stav zlepší a xanax vynecháš... Lekár vie prečo ti predpísal aj niečo na ukľudnenie...😉

marlent
23. dec 2020

Ahoj mne trvalo 2 mesiace kym zabrali no malansom nie depresiu ale panicku poruchu
..
Pamatam si ze som bola z toho (zo seba) sklamana ze nezabera ze je to stale rovnake ze sa trapim ze to nikdy nebude v poriadku...a potom som si po tyzdni uvedomila ze kokos uz tyzden som nemala zachvat co tyzden je nic ale pre mna to bola neskutocna doba...no a po par dnoch zase ale tie intervaly sa predlzovali ale sila toho ataku bola vacsia az po cca 5 mesiacoch sa to zlomilo uplne kym som bola ze ok ze fakt len raz za cas...
Je to beh na dlhe dlhe trate netreba to vzdavat mysliet pozitivne a verit si ze to das 🙂
Ja som uz bez liekov 5 rokov.drzim palce 🙂

flakulka
23. dec 2020

@marlent ako sa vam prejavoval atak?

3009
23. dec 2020

@lucia851 áno ber ho ale nezabúdaj, že čím ho viac budeš brať a čím dlhšie, tak tým ťažšie sa ti bude od neho odvykať. Tie absťáky potom sú neskutočné.

ebbi
23. dec 2020

@3009 Ako sa prejavuju abstaky, prosim ta? Ak xanax niekto berie "len" na spanie kazdy den dlhodobo, vie sa toho zbavit este? Moze sa to prejavovat v zmene spravania aj pocas dna?

marlent
23. dec 2020

@flakulka ef no uplny zaciatok ataku bolo akoby polsekundove zatocenie hlavy potom mi vyskovil tep zacali brnite prsty ostala mi zima na ruky a na nohy (v tom case pracovne v afrike tj 45 stupnov)
Ostalo mi slabo ako ked sa cely den nenajes...
No a potom uz rozmyslanie ze isto zomieram ze isto infarkt alebo krvna zrazenina...bla bla

marlent
23. dec 2020

@ebbi moj ex priatel bral xanax "len" na spanie..a nie bez neho uz potom nevedel zaspat..
Zacinal myslim 0.5 potom 1 nepamatam si ako su tie miligramy ale ani nahrada nefungovala ja som mu doniesla z domu vseliake zdravsie nahrady sedatif pc persen a co ja viem co ale neslo bez xanaxu nespal
Ja som brala xanax dost casto kym mi zabrali lieky ale zavisla nie ziadne abstaky nic