Antidepresíva mi pridali silné úzkosti

sjack
17. dec 2020

Je to možné že mi AD Trittiko... pridali silné úzkosti ? + obavy a vtieravé myšlienky... áno mám OCD... ale nikdy som také silné úzkosti a také vyčerpávajuce stavy nemal :( + myšlienky.... je to hrozné... ono to vždy príde najviac večer... okolo pol noci... akokeby úzkostný záchvať... všetko to začalo keď som začal brať Trittiko... pomoc
Mám aj myšlienky na samovraždu keď mám tie úzkosti :((( čo mám robiť... teraz beriem frontin a spitomin no zatiaľ nič moc... včera som mal zasa ten záchvat akokeby

erienka
17. dec 2020

@sjack tie myslienky na samovrazdu su tusim vedlajsim "efektom" pri tychto AD. Kazdopadne, mal by si zavolat doktorke. Mozno ti zmeni lieky.

halabolka
17. dec 2020

@sjack treba zmenit AD.

kvecia
17. dec 2020

neviem ako dlho ich užívaš, ale prve týždne kým začnú zaberať AD sa môže stav zhoršiť, ale na trhu už sú aj novšie/modernejšie AD a účinnejšie. Skus zavolať lekárovi

sjack
autor
17. dec 2020

@kvecia ahoj.... cca 2 a pol týždna

sjack
autor
17. dec 2020

A viete mi poradiť daké super lieky na spanie prosím ?

kvecia
17. dec 2020

@sjack cca 2 týždne je doba kedy by mali zaberať, a majú vam navodiť aj spánok... počiatočná doba užívania AD sa prekrýva anxyolitikami (neurol, lexaurin, xanax...), a postupne sa potom tie vysadzaju, a minimálna doba na liečbu AD je 6-12mes.

juliet86
17. dec 2020

@sjack a aku davku trittica uzivas??? uz som pocula odd cca dvoch ludi podobnu skusenodt s tritticom ako uvadzas zial nie kazdemu kazdy liek sadne. poznam ludi s uzkostami. jednemu sedi mirtazapin druhej esilopram tusim? tak nejak sa vola. drzim palce

meluela
17. dec 2020

@sjack volaj svojej lekarke, alebo 0800 800 566, tam ta nasmeruju co a ako

bebemonika
17. dec 2020

@sjack ja byť tebou volám doktorke, ja mám predpísané prvé AD a vravela mi, že ak by som mala samovražedné myšlienky mám jej okamžite volať.

maximilie
17. dec 2020

Prečo dnes všetko riešite antidepresívami???? Tu na koníka radide psychológa už aj pri strachu zo zubára 🙄🙄🙄a tak to potom dopadne
Ja čo viem, tak keď raz začneš brať lieky naa hlavu, bude to už len horšie. Nikde nie sú dokázané ich pozitívne účinky. Najlepsi psychológ bol niekedy najlepší priateľ a šport
🙏🙄

bebemonika
17. dec 2020

@maximilie bohužiaľ nie všetko sa dá vyriešiť športom a najlepším priateľom. A mimochodom psychológ nepredpisuje lieky. Psychológ zhodnotí stav a ak tak pošle k psychiatrovi, ak sa mu zdá, že bez liekov to nepôjde. Mám taký pocit, kto nezažil poriadnu úzkosť, depresiu a podobné veci, to nikdy nepochopí. Bohužiaľ veľa ľudí lieky odmieta (aj ja) a niekedy to už bohužiaľ končí veľmi zle, ľudia sa aj kvôli takýmto názorom vyhýbajú antidepresívam a to občas končí naozaj katastrofálne...

sjack
autor
17. dec 2020

@juliet86 už ho neberiem... Trittiko AC 75... cca 2 týždne som ho bral... teraz mám Frontin, Spitomin.. no neviem :( zatiaľ nič moc

maximilie
17. dec 2020

@bebemonika no ja vnímam v okolí presný opak. Kto berie lieky, ide.to.s ním už dolu vodou...nie za rok, dva... O 10-20. Je jednoduchsie šupnut tabletku, ako čeliť problémom a riešiť ich. Je to menšie zlo ako alkohol. Bože čo moja mamka musela prežiť, ani nehovorím....a zvládla. Problém je skôr v Tom, že ľudia už nemajú ziadnu vieru, v nič. Nemajú pevný bod v živote, a potom utekajú za psychológmi.

natuska87
17. dec 2020

@maximilie To sa potom nedajte ani operovať, a neberte vôbec nič...

maximilie
17. dec 2020

@natuska87 prosím? Nerozumiem

deti95060810
17. dec 2020

na spanie je veľa liekov...Tie predpíše aj obvodný. napr. Sanval.
zaujímalo by ma, ako dlho berieš AD....Pretože každé Ad zdr. stav na zač. zhoršia a potom po cca mesiaci užívania sa to pekne zlepší. Aby nevznikali tieto nepríjemné stavy, predpisujú sa lieky na ukľudnenie napr. Neurol, Lexaurin - je to len na prechodné obdobie, a môžu sa tieto lieky brať nepravidelne - len v prípade potreby. o mesiac si na oblbováky ani nespomenieš. Aj v noci ak na teba príde tento stav - kľudne si daj 1/2 tabl. - ukľudníš sa a ľahšie zaspíš.

bebemonika
17. dec 2020

@maximilie ja som tiež lieky nevyhľadávala, vždy som hľadala inú alternatívu, ale bohužiaľ nie vždy to bez liekov ide. Ešte som svoje síce nezačala brať, ale viem, že by mi bolo po nich lepšie. A keď máte takýto názor na lieky, tak čo napríklad lieky na tlak ? Keby máte zvýšený a máte brať lieky tiež by ste ich nebrali? Prečo keď máte zdravotný problém idete k lekárovi?
@natuska87 to myslela tak (predpokladám), že keď tvrdíte takéto veci o psychológoch a AD, tak potom sa nedáte ani operovať, aj keby to bolo neviem ako potrebné, pretože prečo by ste utekali lekárovi... Naozaj Vám prajem aby ste nikdy nezažili úzkosť, depresiu a im podobné veci...

sjack
autor
17. dec 2020

@maximilie ja ťa chápem... no človek keď trpý silnou depresiou... normál depresiou nie len obyč depkou.... tak nevidí ani zmysel života, cíti prázdnotu, beznádej... a keď prídu ešte úzkosti tak ajajajaj... človek sa môže zakopať rovno... preto sa berú AD... aby ťa nakopli... ale broblém až do koreňa nevyriešia... to maš pravdu

natuska87
17. dec 2020

@bebemonika Nepochopila ste! Ja som názor autorky "maxmille" ironizovala.Ak niekto trpí depresiou, treba dať na odborníka a užívaťAD! Neuveríte, ale aj ja mám skúsenosť. V rodine trpí príbuzná na depresiu a AD jej pomohli...

bebemonika
17. dec 2020

@natuska87 ja som to pochopila, že to bola irónia. Len som sa asi (určite) zle vyjadrila.

sjack
autor
17. dec 2020

@deti95060810 no cca 2 a pol týždňa som bral Trittiko.... a teraz mám frontin a spitomin... 1 celú a pol večer... a frontin len keď mi je fakt blbo... no neviem, či su to správne lieky AD

deti95060810
17. dec 2020

@sjack to berieš ešte krátko....až po mesiaci by sa mal stav radikálne zlepšiť...

rolandik
17. dec 2020

@maximilie Tvoja rada je kontraproduktívna. Už nikdy nepíš do takejto diskusie, keď si to nezažila!

maximilie
17. dec 2020

@sjack ďakujem. Aj vám všetkým prajem, aby ste sa z toho dostali čím skôr
Iné diagnózy ako je napr. Tlak sa nedajú ani porovnať. Tlak sa dá ľahko odmerať tlakomer9m, vysoký tlak môže spôsobiť infarkt a okamžitú smrť...
Depresia je z môjho pohľadu nevyriešená minulosť a úzkosti sú strach z budúcnosti. Každý v živote raz zažije situáciu, ktorej musí čeliť. Z môjho pohľadu sa netreba hneď dať na lieky.
Neprisla som vyryvat len každý deň je tu niekoľko tém s depresiami a antidepresívami, a strašne veľa toho je v dnešnej dobe. Tak len aby sme to nebrali ako zvýšený tlak, a tie lieky ako nejaký paralen

sjack
autor
17. dec 2020

@deti95060810 no mával som úzkostné záchvaty hlavne večer... tak neviem či je to súčasť liečby :( možno áno

maximilie
17. dec 2020

A neobuvajte sa do mňa... ja vám všetkým prajem veľa síl, psychickú pohodu a odvahu na vyriešenie vašich problémov.
✌️

deti95060810
17. dec 2020

@sjack áno, lieky môžu začať účinkovať.... najskôr sa ti stav pomerne prudko zhorší a po krátkom čase sa zas budeš cítiť super.... Tento proces by nemal trvať dlhšie ako mesiac....

rolandik
17. dec 2020

@sjack Neboj sa, z depresie sa dá vyrásť. Znamená to, že lieky budeš brať možno 2-3 roky a budeš na tom tak dobre, že ich už nebudeš potrebovať.
Nastavenie správnej dávky, bohužiaľ, trvá dlhšie. Ak cítiš, že je dávka silná, mala by sa znížiť. Ale trvá to pár dní, kým najdeš správnu dávku. Zavolaj lekárke, nech ti poradí.

rolandik
17. dec 2020

@maximilie depresia je v prvom rade chemická porucha v mozgu

sjack
autor
17. dec 2020

@deti95060810 tak neviem... možno som to len nechcel znášať, tak som to vysadil... no bál som sa... že sa môj stav zhorší... čo sa aj stalo... hlavne tie silné úzkosti... nemal som ich... až keď som začal brať Trittiko... vysadil som ho už... týždeň a pol som bez neho... a silné úzkosti mám stále... :( ja len či zato nemôže práve Trittiko