Artroskopia kolena. Pomôže mi to?

annika
31. mar 2009

Pekný deň!
Koncom januára som mala úraz pri lyžovaní a mala som vyklbené pravé koleno. 6 týždňov som nosila drenáž a teraz ma čaká o mesiac artroskópia. Na reahabilitáciu ma doktor neposlal, že vraj až po tom zákroku. Všeličo som už počula o tej operácii, trošku sa aj bojím z toho, ale zaujímalo by ma, ako to bude po tej operácii, či bude to koleno také ako predtým, či budem s ním ešte lyžovať a tak....ďakujem!

monikaaaaa
26. nov 2014

@annika dobry den, prosim vas boli ste na te operacii,,ako to prebiehalo...a boli ste v celkovej anesteze?

annika
autor
26. nov 2014

Ahoj, Monika! Už to bolo strašne dàvno, v roku 2009 keď sa dobre pamätám... 🙂 Operàcia v celkovej anestèzii. Noc kritickà, ale druhý deň, keď mi vybrali drenàž , už celkom v pohode. 😉 nasledovala rehabilitàcia, mesiac trvala, týždenne 2krát Ajdoma som musela cvičiť. Lebo noha bola slabšia aj tenšia... 😀 Odvtedy mám pokoj, hoci niekedy vycítim zmenu počasia. No ale psychika je ťažká vec.... odvtedy som nestàla na lyžiach ani má to neťahà....ešte stále sa bojím.....

zugas
26. nov 2014

Ahoj, ja som mala tiež úraz presne pred rokom,mala som vykĺbené jabĺčko.Od leta ma však to koleno bolí,nevládzem chodiť,behať už vôbec nie,opätky,drepy a schody mi tiež robia problém a koleno mi poriadne puká,.....Objednala som sa k ortopédovi,v utorok idem. Čo si myslíš,čo to môže byť? Pošle ma na rehabilitáciu? Alebo ma bude dopovať vitamínmi,krémami? Tá noha je celkovo slabá,nevládzem na nu stúpiť,že by som sa nedržala

annika
autor
26. nov 2014

@zugas ahoj, aj ja som mala vykĺbené jabĺčko, tiež som nevedela urobiť drepy vôbec. Neverila som artroskópii, že mi urobí zázraky, ale som sa mýlila. Ale pred operàciou som bola na magnetickej rezonancii v Bratislave.

zugas
27. nov 2014

Ale ja som rok po artsrtoskopii,oni mi ho okamžite urobili po úraze....a tieto ťažkosti mám teraz po roku ☹

annika
autor
29. nov 2014

@zugas ahoj. A na magnetickej rezonancii si nebola? Lebo obyčajný rentgen to ti neukáže, či nemâš potrhanè svaly alebo šlachy...

zugas
29. nov 2014

@annika ale to by som potom už vôbec nevládala stáť a chodiť,či nie? keby som mala potrhané...no nič,uvidíme,čo mi povie ortopéd v utorok,už som sa musela objednať na vyšetrenie,lebo ma bolí tá noha,do kelu....a to som chcela začať behať....musí ma dať dokopy,lebo bude zle !

annika
autor
1. dec 2014

@zugas držím tí palce!

zugas
2. dec 2014

@annika Ahoj, takže chrupavka sa mi vydiera,preto tak hrozne puká, predpísal mi injekcie na premazanie, nejaké tabletky na tri mesiace a lieky a potom uvidíme či budem mať ešte ťažkosti. Ale asi áno,lebo vravel,že nezaručuje,že tie injekcie zaberú.... Nepotešil ma,asi pôjdem na ďalšiu artroskopiu a niečo mi do kolena vložia .....

annika
autor
3. dec 2014

@zugas juj, to ma mrzí. Ale mozno, pràve ti pomozu tie injekcie. Ale akoze sa ti vydiera? Z coho?

zugas
4. dec 2014

@annika Neviem z čoho......v podstate nemám robiť také cvičenia,kde sa mi ohýba koleno a vtedy sa odiera chrupavka,čiže posilovanie,schody,bicykel,tak vravím a teraz čo môžem??? že behať? áno,to je menej zaťažujúce,fasa....musím si dávať pozor pri všetkom,ach!