Barrettov pažerák

lucia0211
16. jún 2021

Dobrý deň, nájde sa tu niekto komu bol diagnostikovaný Baretthov pažerák..ak áno viete mi poradiť nejaké stravovacie návyky ktoré treba dodržiavať, čo vlastne môže a nemôže človek jesť s danou diagnózou?Na internete sú rôzne rozdielne informácie, niekde napíšu že niečo môžem a na inej stránke už uvedenú surovinu nemôžem... žiaľ literatúru jednu čo som našla, už nie je na predaj.. ďakujem každému za pomoc🙏🙏

siusui
31. jan 2023

@lucia0211 ahoj, až teraz čítam príspevok.. môžem sa opýtať ako si pokročila v liečbe? Dalo sa to do poriadku? Mne to diagnostikovali dnes a vôbec neviem čo jesť a čo nie .. všade iné informácie. Ďakujem 🍀

lucia0211
autor
1. feb 2023

@siusui ahoj ..v prvom rade, Baretthov pažerák,nejde len tak vyliečiť.. liečba je dlhá roky 🙈 beriem lieky...mne najväčší problém robilo tehotenstvo, lebo som sa veľmi bála brať lieky,aby neuškodili malej..ja som od kedy mi to zistili,stihla vymeniť dvoje lieky..lebo prvé mi boli slabé (Ozzion) ..teraz beriem Emaneru... žiaľ bolesti ja sem tam mávam 🙈lebo to stačí fakt niečo zle zjesť... základ.. vyhýbať sa čerstvej cibuli,cesnaku, čokoláde a bublinkovým nápojom ( žiadna Cola,Kofola a podobné)a žiadne rajčiny, nič čo je rajčinove..ani kečup!To bol pre mňa najväčší problém lebo ja ich milujem🙈 žiadne citrusy - pomaranč, citrón....a žiadne žuvačky...lebo tie spôsobujú kyselinu ktorá potom leptá pažerák...a hlavne nič veľmi korenisté a horúce 😊ak budeš toto dodržovať tak by to malo byť v poriadku..ja raz ročne chodím aj na kontrolu na hadičku ..

domca90
15. jún 2023

@lucia0211 Ahoj.Prosim ťa aké si mala príznaky a ako dlho...než si isla k dr.dakujem

domca90
15. jún 2023

@siusui Ahoj.A u teba boli aké príznaky?ako si teraz na tom?dakujem

lucia0211
autor
15. jún 2023

@domca90 Ahoj..no mňa bolelo pod ľavým rebrovým oblúkom.. no nedávno som bola na kontrole, na hadičke a už mám všetko v poriadku 🙏🙏🙏 som už úplne zdravá 🙏 takže už v súčasnosti už nemám Baretthov pažerák.. dá sa povedať že mne na koniec veľmi pomohlo tehotenstvo a to, že som mala tehotenskú cukrovku..lebo som si veľmi strážila jedálniček a tak sa vyhýbala aj jedlám čo škodia pažeráku😊lieky ,, Emaneru,, však beriem preventívne i naďalej..

domca90
16. jún 2023

@lucia0211 ja to mam takto..... .Asi pred dvomi rokmi ma zacalo akoby palit za hrudnou kosťou,plus aj tam ako je jamka medzi klucnymi kostami a citila som aj vzadu chrbat,nie bolesť,ale proste taký divný pocit.drazdilo ma na kasel.vygooglila som si,že to može byť reflux.tak som trochu upravila stravu,brala som také cmulacie cukriky na reflux,nazov už neviem.taketo pocity som mala hlavne ked bolo sychravo,zima.Na hadicku som sa bala isť.možno dva,tri mesiace mi to takto trvalo,potom to prestalo.Doteraz sa mi to vratilo možno dvakrat,ale tak minimalne.vyše roka bol klud.teraz 28.5. sme doma ochoreli,vsetci ATB,mala som chytene priedusky.Na tri dni som stratila hlas,potom sa mi začal vracať,ale kedže som kaslala tak drazdivo,tak nie a nie dostať uplne hlas do poriadku.Nasadila som si Tussin,Calcium,Panthenol tablety,salviový caj.No a asi tri dni pred dobratím ATB som zacala pocitovať zase palenie za hrudnou kostou,to hrdlo a navyse stale nemam hlas ok.sem tam este zakaslem a hlavne ked dlho rozpravam,tak pocujem aj sama,že ten hlas nie je este moj.Tak som zase zacala rozmýslat o tom refluxe,že sa mi vratil.Ale tera sa už bojím rakoviny pažeraku,to som vtedy davno o tom citala,že može vzniknuť,ale to že za ako dlho,som radsej negooglila.Teraz v utorok idem na vysetrenie znamienok,tak chcem ist aj k obvodnej a povedať jej toto,že hlas nemam ok,mam ho taký zachripnuty alebo aký.Hadicky sa velmi bojím.Este rozmyslam kupiť si Esso One,ci nieco pomože.Lebo pochybujem že by toto boli nedoliecené priedusky.Isto je to reflux....
Vcera som si kupila sirup Gastrotuss,tak som zvedava ci nieco pomože.
Tak to je super,že to mas ok.Bojim sa aj výsledku že co mi je...ci je to len tak trochu alebo už nieco rozsiahle.

lucia0211
autor
16. jún 2023

@domca90 hadičky som sa aj ja veľmi bála..tiež som to preto dlhé roky odkladala a potom keď som sa konečne odhodlala,tak som sa sama na sebe smiala, že prečo som nešla skôr 😊dala som si analgosedaciu anestézu, vždy si ju dávam a nič,fakt nič si NIKDY nepamätám.. takže ju odporúčam aj tebe 😊

domca90
16. jún 2023

@lucia0211 no tu v NZ nedavaju žiadny taký oblbovak,max asi len sprej na znecitlivenie.ale vsak nevadí,hadam dako prezijem 😀 volala som si a 24.7.idem na hadicku.no teraz sa asi viac bojim toho,co mi zistia.kedze teba bolelo na lavej strane a co si z toho mala....mna pali za hrudnou kostou plus do krku mi to ide aj chrbat cítim,také pobolievanie.vcera vecer som si dala Gastrotuss a dnes po jedle tiež.zajtra rano zacnem brať Nolpazu 20.tak som zvedava.bojim sa,že to mam už nejak moc zlé....kurnik ale vyse roka mi nic nebolo a bum zase....

domca90
16. jún 2023

@lucia0211 vies mi napísať co také si jedla?viem že nic stiplave,koreniste,bublinkave,sladke,slane,kysnute....budem sa zase musieť na to preorientovat..

lucia0211
autor
17. jún 2023

@domca90 ja som si hlavne zohnala diétnu poradkyňu...a jedla som všetko...len som sa vyhýbala tomu čo píšeš

didaiva
10. dec 2023

@lucia0211 mozem sa spytat, ako je mozne, ze uz nemas Bar.pazerak? Ved ta sliznica sa uz neda zmenit opat na normalnu, ked uz je poskodena a zmenena na crevnu. Tomu nerozumiem...

lucia0211
autor
10. dec 2023

@didaiva no zo neviem ako ale už nemám ..lebo aj sama lekárka mi vravela že je to už v poriadku len musím aj tak už navždy brať lieky a dávať si pozor ..a dá sa vyliečiť ale trvá to dlhodobo,aspoň tak viem od mojej lekárky

didaiva
10. dec 2023

@lucia0211 a ako casto chodis na hadicku?

lucia0211
autor
23. dec 2023

@didaiva raz ročne na kontrolu

didaiva
24. dec 2023

@lucia0211 a ake lieky beries? Vdaka za odpoved