Benzodiazepíny - rozdiely

22. jan 2024

Dobrý večer,je tu niekto kto sa vyzná? Xanax,Frontin,Neurol,Diazepam,Lexaurin - je medzi nimi nejaký rozdiel,nejaké menšie zlo? A áno,viem že to je vysoko návykové. Ďakujem za každú odpoveď.

deti95060810
22. jan 2024

nie sú rovnako silné...jeden z najslabších je Neurol...o dosť silnejší je napr. Laxaurin.

autor
22. jan 2024

@deti95060810
Ďakujem za odpoveď. Aj keď majú označenie 0,25 tak aj tak je jeden slabší a druhý silnejší?

marianarem
22. jan 2024

@deti95060810 To by som povedala, ze ako u koho, u mna je daleko najsilnejsi z tohto vsetkeho Neurol/Xanax, aj nizka davka. Lexaurin ani velmi necitim. Aj co sa tyka navykovosti u mna Neurol katastrofa.

deti95060810
22. jan 2024

0,25 má neurol... býva 0,2, 0,5 a potom 1 mg...

0,25 je velmi slabý...

deti95060810
22. jan 2024

@marianarem to nie ako u koho... Lexaurin sa predpisuje na dost ťažké stavy...

palculienka40
22. jan 2024

Diazepam je menej navykovy. Lebo mu dlhsie trva kym sa uvolni z tela a rovnako aj dlhsie ucinkuje. Neurol xanax a podobne rychly nastup ucinku a podobi kratko, preto ho ho treba castejsie a vznika rychlejsia zavislost.

domi2425
22. jan 2024

@deti95060810 lexaurin sa predpisuje uplne v pohodicke, takisto ako zvysne spomenute a vobec nie je pravda ze na dost tazke stavy.. autor - v prvom rade sa treba spytat svojho psychiatra kedze ten najlepsie bude vediet co ti zaslape, pripadne vie pracovat s tvojou terapiou, pokial nie si s psychiatrom spokojny tak ho co najrychlejsie zmen a pokial si chces sam ordinovat podla rad na modrom konikovi tak si viacej ublizis ako pomozes

ani jedno z uvedeneho nie je menej alebo viac navykove, slabsie alebo silnejsie, vzdy ide o reakciu tvojho organizmu a tu nikto nedokaze urcit anamnezu a len tak z brucha ti povedat co je vhodnejsie konkretne pre teba🙂

lavender94
22. jan 2024

Neurol/Xanax je ta ista latka. Lexaurin ma silnejšiu, ale v podstate je to len o tom, čo daný doktor preferuje zas taky rozdiel v tom nie je. Ideálne dať čo najnižšou dávku aby to bolo najmenšie zlo. Tabletky sa dajú aj poliť, neviem, či nie aj štvrtit, takže aj z tej najnižšej 0,25 mg tablety vieš urobiť ešte menej. Diazepam sa na problémy s úzkosťami a stresom nepoužíva, ten sa skôr dáva na iné diagnózy

mimka1402
23. jan 2024

@deti95060810 máš extrémne mylné informácie.😀 všetky tieto lieky sú individuálne a určite Lexaurin nie je o nič silnejší oproti neurolu. Najvyššia dávka Lexaurinu mi prišla omnoho slabšia nez najslabší neurol, keď som potrebovala ho vziať tak Lexaurin úplne v tomto zlyhal. Takže je to naozaj o tom ako komu aká látka sadne takže ani jedno z toho nie je nejak extra silnejší sam o sebe, veľa záleží o mg.

autor
23. jan 2024

@domi2425
Ďakujem za odpoveď. Psychiater má najbližší voľný termín za 7 týždňov a frontin mi predpísal obvodný lekár,preto som sa pýtal a nechcem,bojím sa aby som si nevytvoril závislosť na tieto lieky,preto som sa pýtal na nejaké "menšie zlo".

domi2425
23. jan 2024

kolko mg a ake davkovanie ti nastavil na zaciatok ? obvodaci vacsinou davaju tie najnizsie, podla mna sa nemas vobec coho bat, pripadne keby sam na sebe vidis ze ti to nesedi tak skocis k obvodnemu zas a dohodnete sa co dalej, ale tieto lieky nikdy nie je dobre jest a hlavne vysadzat bez vedomia lekara, prave preto co si napisal - ze su vysoko navykove, ale ten psychiater vie ako ma postupovat aby ti to neublizilo