Beriem Euthyrox a necítim sa dobr

sajmi
23. jún 2023

Ahojte,
pred 3 týždňami mi bol nasadený Euthyrox 50 a odvtedy sa necítim dobre.
- menzes mi mešká 2 dni
- už týždeň sa cítim nafúknutá, závodnená
- pribrala som 4 kg na váhe (pravdepodobne je to kvôli zavodneniu pred ms ale tá sa nie a nie spustiť)
- iné bolesti pred ms ako obvykle, mala som pocit že sa mi ide maternica vytrhnúť z brucha
- únava, precitlivenosť, nevládnosť
- bolesť pŕs, navretosť

Nemyslím si, že sú tieto stavy normálne.... Tehotenský test vyšiel 2 krát negatívny (1x 4 dni pred očakávanou ms, 2x 1 deň meškania), takže tehotenstvo to pravdepodobne nie je. Mali ste to aj vy? Čo robiť?

stellarstar
23. jún 2023

@sajmi kv akej dg bolo nasadené?

sajmi
autor
23. jún 2023

@stellarstar znížená funkcia štítnej žľazy

stellarstar
24. jún 2023

@sajmi ja mám tiež zníženú funkciu ŠŽ a užívam euthyrox 25/50 mg obdeň ale takéto stavy nemám. Ms mi síce mešká ale kv pcos a perimenopauze

sense
24. jún 2023

Beriem Euthyrox 100 a taketo stavy nemam. Ja by som skusila este raz test a ak bude negativny a tieto problemy pretrvavat , zavolala by som lekarovi

karush
24. jún 2023

@sajmi Mám niečo podobné a presne od nasadenia Euthyroxu, lekár na mňa pozeral ako na niekoho z inej planéty, že ale to sú príznaky hypofunkcie, to by ste nemali mať z liekov, ale ja pred nasadením som tie príznaky nemala, ale vysvetli im to 😐. Po vyše mesiaci od nasadenia s vyčerpanosť a opuchy málinko zlepšili, no stále to v podstate pretrváva.