Bielenie zubov a vaše skúsenosti

petrah9
27. feb 2013

ahojte.mate skusenosti s bielenim zubov?davali ste si to robit? mali ste nejake bolesti?

ivanatim
18. jún 2016

@annabal Ak ti dasna krvacali, nema to s pasikmi absolutne nic spolocne. Treba si dat do poriadku zapal dasien. Krvacanie dasien je vec, ktoru si das do poriadku pravidelnym pouzivanim zubnej nite a medzizubnej kefky, pripadne aj jednozväzkovej kefky ak je to tazsi pripad. Mala by si navstivit dentalnu hygienu, aby ti poradili ako to dat do poriadku. Zapal dasien ma dnes asi 70% Slovakov a vacsina z nich o tom ani nevie.

ivanatim
18. jún 2016

@annabal Kura trva 12, 14 alebo 20 dni. To nie je dlho. Pre mna je to uplne v pohode. Ja dokonca niekedy ani nepouzijem celu 20-dnovu kuru, staci mi 10-12 a zuby su biele. Zvysne pasiky si potom odkladam na inokedy. Nemozes cakat zazrak za 1 den. Aj preto ma vacsina ludi taku skusenost, ze pasiky su dokonca ucinnejsie ako jednodnove bielenie u zubara, kedze bielenie je efektivne hlavne ked prebieha postupne a viac dni a nie narazovym sposobom.
Ci ti vydrzia dlho biele, tak to uz nezalezi od pasikov, zalezi hlavne na tebe, tvojej strave, zivotosprave a starostlivosti o zuby. Mne vydrzia po bielenie biele bez problemov aj rok...

annabal
9. júl 2016

ja sa o zuby starám dobre a mám ich aj veľmi zdravé a pevné 🙂 Každý organizmus je individuálny a reakcie môžu byť rôzne. Len po tých peroxidových pásikoch od Crest som mala extrémne citlivé ďasná ba až krvavé, čo si myslím že mi to peroxid tak vyžral asi. Je to jeho prirodzená reakcia. Takže som to úplne celé ani nevyužila. Teraz som skúsila bezperoxidové a super 🙂) žiadna citlivosť, žiadne tŕpnutie, žiadne vyžratie a ani nič podobné a efekt??? Zatiaľ úplne super, 🙂 Čiže čo tebe imponuje, respektíve robí ,alebo nerobí dobre, inému zase môže a nemusí. Keď si taká skúsená, tak mala by si vedieť že každý organizmus na isté látky a produkty môže reagovať odlišne. Neexistuje žiadna alfa omega 🙂 Môžeš akurát napísať svoj názor, svoje odporučenie, ale nie vtĺkať do hláv iným svoje presvedčenie za každú cenu. 🙂

obsadenemeno
9. júl 2016

@ivanatim a mala si zuby pri bieleni citlive? Ja teraz pouzivam Evolution system a leziem po stene, ake mam zuby citlive, teraz mam 16% roztok. A to normalne moje zuby citlive vobec nie su....

kondaska1
9. júl 2016

@obsadenemeno je uplne normalne ze zuby pri bieleni su citlive, casto az tak ze aj na vzduch rychlo nasaty ustami sposobi podrazdenie. To preto ze tubuly su otvorene a vzruchy sa prenasaju omnoho rychlejisie. Po bieleni to za den-dva prejde.

obsadenemeno
9. júl 2016

Ano, viem ze to prejde, ja mam skor problem ze moje zuby su extremne citlive pocas bielenia, ked si nasadim tie gelove nasadky s gelom. A drzat to celu noc, alebo pocas dna minimalne 4 hodiny, tak to je neskutocna bolest. A pritom ja zvycajne znasam bolest ok..... zubar odporucil ist naspat na 10% roztok, ale to zas nemalo skoro ziaden ucinok..... mam tetracyklinove zlte zuby ☹

kondaska1
9. júl 2016

@obsadenemeno no to je zial vedlajsi ucinok, treba to vydrzat alebo ist na nizsiu koncentraciu a bielit dlhsie. Pripadne sa da urobit par dnova pauza kym prestanu boliet, ak nechces zmenit koncentraciu a potom znova na par dni nasadit az dokym sa to bude dat vydrzat. Cely proces sa predlzi ale aspon to bude znesitelnejsie. Inak pri dlhsom pouzivani aj 10% ma pekne vysledky, dolezity je cas posobenia na zuboch.

kondaska1
9. júl 2016

@obsadenemeno inak osobne sa mi 4 hodiny denne zdaju byt troska malo...

kondaska1
9. júl 2016

@obsadenemeno zle som sa vyjadrila v prispevku vyssie, ak je ta bolest nevydrzatelna, urcite treba zmenit koncentraciu, s tym sa neda urobit nic...

yogi123
15. júl 2016

Ja som pasiky skusala podla odporucani a nic moc.
Moja zubarka bielenie nerobí, nie je jeho zastancom , u hygienicky som tiez absolvovala bielenie, lepsie ale tiez nejaka extra zmena sa nediala nedavala mi formicky aj na doma, ale len u enj na sedeni pastu na ochranu dasien, nejaky koncentrat - ako som sa tu docitala - s obsahom peroxidu, koncentraciu neviem. lampu. hotove to bolo myslim na tri krat
@kondaska1 pacia sa mi tvoje prispevky, pridu mi celkom kompetentne, v bieleni nie som ziaden lumen, o zuby sa staram, hygienu navstevujem. Co teraz? Kam sa mam obratit ked ziadnym domacim kuram zakupenym kde kade velmi neverim? A chcem konecne krasny biely usmev? Ak mas konkretny tip, mozes aj do IP nech ta nik neobvini z reklamy. Dakujem

ivanatim
16. júl 2016

@annabal Ak mas krvave dasna, vyliec si najprv zapal dasien, az potom sa davaj na AKEKLVEK bielenie zubov. To je ten problem. Nema to s pasikmi ani s bielenim nic spolocne, ze sa ti pocas bielenia prejavi tvoj skryty zapal dasien, o ktorom si dovtedy/doteraz nevedela...vela ludi ma zapal dasien a ani o tom nevie. To je prave ta nevedomost ludi a slabe vedomosti ohladom ustnej hygieny a zdravia zubov vobec.

ivanatim
16. júl 2016

@obsadenemeno Pasiky pouzivam uz niekolko rokov a trochu citlivejsie zuby som mala len pri prvom bieleni. U vacsiny ludi je to vraj takto. Nebolo to ale nic hrozne, uplne normalna trosku zvysena citlivost aka je normalna pri bieleni zubov. Ak ale pocitujes takuto vysoku citlivost, nemala by si si zuby bielit pripravkom, ktory mas. 16% je na domace pouzitie dost vela, je to uz tak ddost na hrane. Ten Evolution system nepoznam, ale ak to nie je nejaky overeny a vela rokov pouzivany produkt, tak by som ho na tvojom mieste nepouzivala. Ak mas taketo citlive zuby, urcite s kúrou na nejaky cas prestan, daj si pauzu, pouzivaj pastu na citlive zuby, aby sa ti citlivost vratila do normy a nervove kanaliky osetrili ucinnymi latkami v takejto zubnej paste. Potom mozes skusit bielit a citlovost bude nizsia, ale taketo produkty treba vzdy vyberat aj podla toho, ci nemas chrup nejako nachylny na zvysenu citlivost. Ak mas, treba zvolit menej koncentrovany produkt ako je ten evolution system.

ivanatim
16. júl 2016

@obsadenemeno Teraz som si vsimla, ze pises, ze mas tetracyklinove zuby. Tie sa bohuzial niekedy ani nedaju vybielit 😒 Netreba to nejako prehanat so skusanim silnych koncentracii ak to nejde. Je to škoda, ale je to žiaľ tak, ze tetracyklinove sa proste niekedy bielit nedaju. :/

ivanatim
16. júl 2016

@yogi123 Smiem sa opytat ake pasiky si konkretne mala? Druhov je viac. Na trhu su aj napodobeniny, aj atrapy a pokusy znaciek napodobnujucich uspesnejsie pasiky Crest, ale aj medzi pasikmi Crest su slabsie druhy a silnejsie druhy. 99%-ám ludi zaberaju podla recenzii, mne tiez. Bielenie u zubara je vacsinou slabsie ako take pasiky, kedze je to jednorazova vec, jedno ci dve-tri sedenia. To je velmi nárazový sposob bielenia, ktory u vela ludi nema uspokojivy efekt. Lepsie je bielit zuby viac dni postupne, ako je to napriklad aj s pasikmi. Existuje ale aj nejake "percento" ludi, ktorym nepomoze na bielenie nic, napriklad ludia s tetracyklinovym chrupom, alebo starsi ludia, tuhi fajciari a kavickari v starsom veku atd. Dodrziavas pocas bielenia napriklad bielu diétu?

obsadenemeno
16. júl 2016

@ivanatim ano, zubar mi dal znova 10% roztok. Ja nemam citlive zuby inak vobec, preto som bola prekvapena ze mam az take problemy. Kazdopadne, vyzera, ze to funguje, vidim zmenu, aj zubar, co mi to porovnal pred a teraz, vravi, ze je to vidiet. Po kure mam zuby citlivejsie 2-3 dni, to sa da vydrzat, ale kym to mam nasadene, to je horror ☹

biancarv
24. aug 2016

Ahojte skúšal niekto brither white z Ameriky? Nikde na SR som to nenašla. Da sa to vobec zohnať u nás a funguje to vôbec?

biancarv
24. aug 2016

Toto konkrétne som myslela

danielagre
29. aug 2016

@ivanatim FLUORIDOVE pasty? A teraz zase píšu o tom, že FLUOR škodí ...a hlavne zubom...všade kde kliknem je o tom debata, ale asi ste o tom ešte pred rokom nevedeli keďže túto debatu čítam po roku.... 😀 😀 😀

ivanatim
6. sep 2016

@biancarv :D Nie a ani to neskusaj. Toto je produkt typicky na oblbovanie ludi, ktori sa problematike vobec nerozumeju. Tieto lacne čínske svetielka, ktore nemaju nic spolocne s bielenim zubov si mozes v pohode kupit na cinskej alibabe za 50 centov a svietit nimi vecer na zámok dveri ked nevies trafit klucmi, ale zuby ti to urcite nevybieli 😉 Dali tomu meno Brighter white, ale mozes to nazvat aj white smile, whiter smile, bright smile, blabla bla...to je jedno, nazov si vymyslis, Cinania ti to vyrobia za 50 centov a potlačia na to hocijaky nazov...tuto somarinu nepredava len ta firma co vyrobila tuto hlupost Brighter white, tychto spekulantov je ovela viac. Rozposlat to zadarmo hocikomu, kto uz mal davno predtym bielené zuby kvalitnymi produktmi, aby sa s tou somarinou odfotil a pripadne mu za to aj zaplatit, nie je pri marži okolo 40 eur na 1 kuse vyrobku ziadny problem, takze nenaleť na tieto hluposti, je to typicky produkt na oblbovanie nevedomych...

ivanatim
6. sep 2016

@danielagre kde pisu, kto pise? konspiratorke weby a laici ako si ty? Odjakziva uz od roku 1960 sa fluor pouziva na znizovanie vyskytu zubneho kazu. Za tie desiatky rokov sa tym uz zaoberali aj vacsi vedci ako si ty, neboj... a nielen u nas, ale po celom svete. Je to mýtus, ktoremu lahko uveria taki tí jednoduchsi ludia, ktorym staci napisat ze to skodi, dat vlakno do nejakej diskusie, kde o tom potom moze par konspiratorov a laikov "diskutovat" a je to, viac im netreba...mozno este keby ti to Kotleba povedal, tak by si tomu este viac uverila, vsakze? 😉 Tu si precitaj o tomto nebezpecnom mýte, ktory sa šíri u casti mladej (v tejto tematike nevzdelanej) casti populacie: http://www.myty.sk/mytus-fluor-v-zubnej-paste-j...
Alebo sa opytaj zubarky a uvidis ci ta vysmeje, alebo co ti na to povie... 🙂

danielagre
6. sep 2016

ivanatim napríklad aj tu...a to som nemusela veľa hľadať...a myslím že za tých 76rokov výskum určite pokročil...http://www.detoxikacia-organizmu.com/fluorid/..a prečo hneď konšpirácie? že vtedy bol stanovený jeden názor a nik ho nesmel spochybňovať ho ešte nepredurčuje, že bude platný naveky....tiež len...bola to totalitná éra, dnes má každý právo riadiť sa vlastným rozumom resp. si naštudovať všetko sám či sa poradiť.... 😒 😒 😒

danielagre
6. sep 2016

@ivanatim ...som odpísala vyššie ....a čo máš proti jednoduchým ľuďom? si vyprosím ten tón a invektívy... 😝

ivanatim
8. sep 2016

@danielagre :D Nie, nie je to tak, ze pred tymi X rokmi "niekto" povedal a doteraz tak je, ale za tie roky to STALE plati a bolo to potvrdzovane uz tisickami roznych dalsich vyskukom a studii nielen v nejakej firme co ide oblbovat ludi na pasty bez fluoridu, ale po celom svete v kazdej krajine, kde je medicina na akej takej urovni 🙂 je to uplatovane dodnes vsade, v zubnych pastach, v ordinaciach kde ti zubar nafluoriduje zuby, aby ich posilnil proti kazom atd atd...je to jednoducho tak, treba sa s tym zmierit 🙂 Vsetky tie bludy co citas kade tade su nezmysly a mýty...clanok, na ktory si tu dala link, neuvadza nic take, zeby si si nemala umyvat zuby pastami bez fluoridu, len uvadza to, ze ak by si do seba nezmyselne dala privela fluoridu, co snad neurobis, neviem preco by si to umyselne robila, tak si mozes uskodit, ale naco by si taku hlupost preboha robila? v mojom prispevku vyssie je jasne a strucne vysvetlene, ze fluorid je pre zdravie zubov nevyhnutny, ale to netreba ani vysvetlovat, jednoducho zuba pasta s fluoridom je tá, ktora chrani pred zubnym kazom lepsie ako pasta bez fluoridu... nebyt vynalezu pasty s fluoridom v povojnovom obdobi po 1960, tak by asi vtedy sa rychlo siriaca epidemia zubneho kazu nebola nikdy zastavena...treba si nastudovat nejake medicinske fakty a necitat kadejake nezmysly, lebo pleties tu piate cez deviate, ze "detoxikovat organizmus od fluoridu"...to je co za nezmysel? fluorid mas v najvyssej koncentracii akurat tak v paste a pokial kazdy den nejake celé pasty nezješ, tak nepotrebujes nic od fluoridu detoxikovat :D

bee_1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zirafka86
19. sep 2016

Ak chces len trosku vybielit staci ti bieliaca pasta crest ..neviem ci tu ju maju na SK ...ja ju vzdy kupujem v amerike..pripadne isto sa da aj objednat cez net a kamoske som doniesla pasiky okolo 50-70dollarov to stalo, ona chcela vyzerat jak od "profesionala" 😀 a velmi si to pochvalovala ...ale presne jak to aj niekto tu uz pisal tak jednemu to moze sadnut niekomu nie....kazdy mame ine zuby dasna atd...a zavisi aj od toho kolko chces do toho investovat...

lenus89
4. jan 2017

Sestra si davala vybielit zuby, pouzivala pred tym aj nejaku specialnu pastu ale vraj jej to znicilo sklovinu, a nebola to lacna zalezitost. Ja pouzivam specialnu pastu s bieliacim ucinkom Vobec nepocitujem ziadne bolesti a ucinky su viditelne a navyse ma super chut 🙂 Skvela cena a kvalita 🙂

bee_1
4. jan 2017

@lenus89 ako viditeľné? o koľko odtieňov ti to vybielilo?

kondaska1
4. jan 2017

@lenus89 podla precitania zlozenia a samotneho popisu vyrobku, tento tu rozhodne zub nevybieli, ale iba vycisti vdaka abrazivnym primesam v paste. Cize opticky sa zda, ze zub je belsi lebo je z neho odstraneny povlak, pigment, usadeniny, ale dentin, ktory udava farbu zuba zostava taky isty, nevybieleny, lebo neobsahuje ucinne latky, ktore by to urobili. Takato pasticka s tym nic neurobi. Na bielenie sa pouzivaju dve zlozky a tie ta pasta neobsahuje - peroxid vodika alebo karbamid peroxid.
Vsetky tieto pasty, ktore ich neobsahuju su zalozene iba na odstraneni pigmentov a zafarbenia zo zubov, cize vyzeraju belsie, ale pokial mate odtien A3 tak z neho A1 neurobi.
Dievcata pokial chcete skutocne vybielit zuby, chodte k zubarovi, ktory sa tomu venuje. Kvalitne urobene bielenie zuby ani sklovinu neznici.

vychopenova
25. apr 2017

@miro2111 dobry večer mohli by ste mi poradit kde sa daju dobre vybielit zuby? Dakujem.

vychopenova
25. apr 2017

Má niekto skusenosti s Rapidwhite bleaching system?