Bojím sa operácie

kika1997
10. apr 2016

Ahojte utorok ma čaka operacia srda sa bojím strašne ked zaspim a sa nepreberiem :( :( neskutočny strach mam vkuse len plačem trasiem sa..:( zaludok ma boli ..:(

mariamayi
10. apr 2016

Neboj sa ...ci uz si veriaca alebo nie, doveruj Bohu, pomoze ti. Povedz Jezisovi o vsetkom co teraz prezivas, porozpravaj sa s nim ako s najlepsim priatelom a ver, ze ti je nablizku vo vsetkom co prezivas a cim prechadzas. Popros P. Mariu aby ta v tom vsetkom drzala za ruku a previedla ta cez to co ta caka. Neboj sa, ona je tvoja Nebeska Mamka, istotne ti pomoze prekonat strach...Modlim sa, aby si mala pokoj v dusi a nebala sa a aby vsetko dopadlo na 1*, co verim, ze aj dopadne 🙂

pribinak
10. apr 2016

Neboj, dobre bude ;)

janinah
10. apr 2016

Báť sa je prirodzené,ale až takto nie. Som človek z operačnej sály a ver,že tam každý robí čo treba a každý vie robiť svoju prácu,či lekár,či inštrumentárka,či ošetrovateľ.Ver tým ľuďom,chcú ti pomôcť.Keby tá operácia nebola nutná,tak tam neideš.Teraz sa však potrebuješ ukľudniť a dobre vyspať aj s pomocou liekov.Kúp si v lekárni Benosen a ber ho príp. ajniečo iné,ale to sa poraď s lekarom,Zajtra predpokladám že ideš na príjem,tak o tom strachu povedz a dajú ti nejaké lieky na ukľudnenie,netreba sa hanbiť o tom rozpravať.Pomodlím sa za teba,drž sa.

petulda333
10. apr 2016

Neboj sa bude to v poriadku..drzim palce

ellie81
10. apr 2016

Ahoj Kika, je to prirodzené, ale ako Ti tu poradili, určite o svojom strachu povedz aj lekárom. A neboj sa (aj keď viem ľahko sa hovorí), určite všetko dobre dopadne!! Jasné, že sa preberieš a všetko bude v poriadku. Drž sa!

andreablabla
10. apr 2016

Kikus,drz sa,budem na teba silno mysliet a pomodlim sa za to,aby to dobre dopadlo. Urcite potom napis,budem cakat 🙂 papa a drzkaj sa 🙂

kika1997
autor
10. apr 2016

@janinah Ahoj ja sa neskutočne bojím ja nechápem raz mi je dobre si poviem že som silná a o 5 minút začne ma bolieť žaludok začnem plakať, ja sa neskutočne bojím operacii..:( a hlavne že sa preberiem počas narkozy, alebo uvidim operačnu salu! :( je to hrozny pocit ..
@andreablabla dakujem veľmi pekne moja maš jasne že napišem.
@ellie81 dakujem velmi pekne...
@petulda333 dakujem veľmi pekne
@pribinak dakujem 🙂
@mariamayi dakujem ti za tvoje slova!
Všetkym vam dakujem 🙂 ze mi davate sili lebo ja už to nezvladam.

charity
10. apr 2016

@kika1997 Pred takymito operciami byva dobrym zvykom davat pacientom Diazepamy a podobne lieky. Vypytaj si nieco nech Ta od strachu neklepne.

Ak to neprezijes, nebudes o tom ani vediet... Ciste racionalne: toto je celkom pokojny odchod zo sveta.

Zmenis nieco tymto svojim strachom a klepanim sa? Alebo si len zhorsis svoj stav?

Moj blizky, ked mal pred sebou to iste, zapol ipad a hral kartove hry. Tri mesiace v kuse az kym sa nedockal operacie... Aj to je cesta ako to zvladnut bez strachu.

janinah
10. apr 2016

@kika1997 nepreberieš sa počas narkozy,ver mi,pracujem tam,nepočúvaj kdejaké príbehy ľudí ..dnes sú na uspatie výborné lieky

tajka1986
10. apr 2016

@kika1997 ahoj. Neboj sa. Nikto nie je vacsi panikar ako ja. A operovali ma na srdce iba lokalne umrtvene. Hlavne klud srdiecko si strachom nenamahaj. Mozem vediet co ti idu robit?

kika1997
autor
10. apr 2016

@janinah ach dakujem ze mi davaš odvahu nato všetko lebo je to hrozny pocit a ešte zo srdcom ..ach..

kika1997
autor
10. apr 2016

@tajka1986 Ahoj tak mam zväčšenu pravu komoru tak idu mi niečo robiť neviem ani čo ked som bola mala ma operovali lebo som fallot tak nato ma operovali a teraz sa mi zväčšila komora. tak musia mi to operovať ...sa neskutočne bojim a tebe je čo vlastne načo ta operovali a koľko si mala rokov a kde ta operovali?

janinah
10. apr 2016

@kika1997 operácia srdca nie je technicky extra náročná,je to sval s cievami a nervami....dokonca transplantácia je technicky relatívne ľahká....sú o dosť ťažšie operácie,to len my si myslíme,že srdce je "vrchol",na operačke nie...tým nechcem situáciu zľahčovať,ale nemusíš mať strach 😉

kika1997
autor
10. apr 2016

@janinah dakujem velmi pekne za povzbudenie ale vieš kazdy clovek je ini a inak to berie srdce..

dotka04
10. apr 2016

@kika1997 pred prvou operáciou som presne tieto stavy zažívala aj ja - chvíľu hrdinka, chvíľu strachmi pototo. Pred druhou bol môj najväčší problém, že musím dlho čakať do poradia (brali ma až poobede) a som už smädná 😀
Z narkózy sa nepreberieš - teda nie počas operácie, veď to nejde 😉 Všetky živ. funkciu sú stále monitorované a to, že sa niečo deje (teda že sa preberáš...aj keď si to fakt neviem predstaviť , asi by si bola prvá 😀 ), pridajú ti anestézu 😉 Nedávno som videla rozhovor s anesteziológom a vravel, že dokonca sa už dnes podáva tesne pred operáciou aj látka, ktorá zamedzí, aby si človek pamätal krátky čas pred uspatím. Tak čisto technicky by si si to, že sa prebudíš (opakujem, je to nemožné), ani nepamätala.
Inak ja ti môžem za seba povedať, že fakt platí, čo mi jeden dr. tvrdil: ty si to v pohodičke odspíš, to chudáci lekári si to odmakajú 😀 Mne keby nepovedali, koľko roboty so mnou bolo a ako dlho, tak čo ja o tom viem... 😀 Zaspala som (v duchu som si hovorila, že však len si zdriemnem, kým m z čakačky prevezú priamo na sálu, lebo sa mi už nechce čumieť na tie neonkové svetlá 😀 😀 ) a zobudila som sa s tým, že sa škerím na babu na susednej posteli a pýtam sa jej, či som nestihla trepať nejaké hlúposti 😀
A prebrať sa preberieš, veď je to celé chemicky riadený proces, ktorý len umelo navodzuje hlboký spánok + bezbolestnosť. Ak nemáš nejaké veľmi, veľmi vážne zdravotné problémy, alebo extra utajenú a hoboko skrytú, nepredvídateľnú vadu, tak čo by sa asi stalo? Viem, možno 1 z milióna sa neprebrudí. Ale väčšiu šancu máš, že ťa ráno ešte cestou do nemocnice prejde auto 😝

tajka1986
10. apr 2016

@kika1997 v BB ma operovali som zabudla dodat v IP 🙂

shia
10. apr 2016

mna operovali 3krat, dvakrat v uplnej narkoze a raz (cisarsky) iba v spinalnej umrtvene brucho a nohy...neboj sa, zvladnes to, nemysli na to, iba zaspis a ked sa zobudis bude po tom ;) sice bude ta potom vsetko boliet, to je pravda, ale samotna oepracia - to nebudes vediet ked budes spat...sestricky zakazdym boli naozaj mile, vsetko mi povedali, normalne sa so mnou rozpravali, a dokonca co som bola prekvapena, dokonca pocas cisarskeho kedy som bola vlastne hore, sa bavili o takych veciach ako kedy idu kadernicke, kde je novy obchod otvoreny a tak, proste pohodicka, a mne to padlo velmi vhod, lebo som zabudla na ten stres a pocuvala ich, dokonca aj mna sa pytali a som im odpovedala, bolo to take lepsie, ako keby len behali a boli ticho, aspon mne...a videla som, ze to beru ako samozrejmost, ze to vsetko bezne robia a nie som prva ani posledna...skus sa rozpravat stale sniekym, aj na izbe, men to velmi pomohlo, po prvej operacii som bola na izbe sama, a darmo tam bolo TV, bolo to zle byt sama...po dalsich som bola vzdy s niekym a boloto stokrat lepsie, porozpravat sa, cas ti presiel, zabudla si na bolest, pomohli ste si nieco podat a tak...a este kolko kamosiek som si tam nasla ze som s nimi v kontakte doteraz ;) drzim palce, hlavne sa snaz na to nemysliet, rozpravaj sa stale s niekym to velmi pomaha...good luck bude dobre, ver tomu a bude, lebo ked ty veris, tak aj bdue! mam odskusane ;) to ze som v dobre verila, mi zachranilo krk velakrat ;)

kika1997
autor
11. apr 2016

@shia
@tajka1986
@dotka04
Dievcata ja sa neskutočne bojim vobec nic nespim zaludok ma boli placem. :( hovorím mamke ze sa bojim. Neskutocne sa bojim ze sa nepreberiem alebo zomriem budu komplikacie 😪😪

mirro
11. apr 2016

Dôveruj trochu tým lekárom! Strach je tvoj najväčší nepriateľ. Poraz ho. Neboj,preberieš sa.

bonaqa2013
11. apr 2016

choď za obv. lekárom nech ti predpíše niečo na ukľudnenie.... aj keď operácia srdca je náročná....Mne by mali operovať krčové žily a tiež sa bojím....A to je rozdiel ....Držím palce.

kika1997
autor
11. apr 2016

Ach jaj strašne sa bojím 😪

tajka1986
11. apr 2016

@kika1997 drzim ti palce,zvladnes to a das vediet ze si ok a v pohode si to prezila 😉 su aj vacsie pliagy na svete a nejaka operacia srdca ta nemoze rozhadzat 🙂 si mlada,zabojujes,musis...aj ja musim kazdy jeden den...nemozem tu nechat vsetkych na ktorych mi zalezi 🙂

dotka04
11. apr 2016

@kika1997 strach je normálny, ale ak ti veľmi znepríjemňuje život, naozaj je lepšie ako ti bonaqua2013 radí, dať si niečo predpísať od dr. Čo sa budeš zbytočne nervovať. Aj tak ťa to čaká, som presvedčená, že to dobre dopadne a sama uvidíš, že sa absolútne nebolo čoho báť, ale to čakanie je určite najhoršie. A skús si povedať, že báť sa budeš trebárs až večer, alebo od zajtra rána, ale teraz si nájdi robotu - hocijakú, keď aj len budeš sedieť pred tv a vymaľovávať antistresovky . a venuj pozornosť dačomu inému. Rýchlejšie ti prejde čas 😉

poohie
11. apr 2016

myslim v modlitbach... 😉

kika1997
autor
11. apr 2016

@dotka04. Ja uz lezim v nemocnici stredu ma caka operacia uz ...ako zatial som bola v pohode ale jak prisiel tu anastolog a hovoril jednej tu co jej budu robit tak som hotova zanu strasne sa bojim uz zas.
@tajka1986 ja uz neviem co mam robit taka som od strachu...
@poohie dakujem velmi pekne

oslo1
11. apr 2016

Ahoj. Neboj sa, v pohode to prezijes a este budes mat aj najlepsi spanok v zivote, tot moja skusenost s mojimi operaciami. Tiez som sa bala, este mi sj ns sale hovorili, ze co sa bojom ;)
Na druhej strane, ja preberam a staram sa o pacientov po operacii, takze z profesionalneho hladiska - vsetko bude ok.
Drzim palce, daj potom vediet, ako si dopafla 🙂

kika1997
autor
11. apr 2016

@oslo1 ja sa bojim strasne narkozy

martulik6
11. apr 2016

Držím ti všetky prsty a budem na teba myslieť v modlitbách. Viem čo prežívaš , pretože som presne tak stresovala aj ja pri mojich troch operáciach, ale chvála bohu dopadli dobre, čo určite aj tebe dobre dopadne. Prva operácia trvala skoro 5 hodín, čo už moja rodinka veľmi sa bála a ja som si to odspinkala akoby to bolo 5 minút.... Viem, nám sa to ľahko hovorí...Mne keď každy vravel pred operáciami že neboj sa určite to zvládneš, tak mi z toho bolo na nervy a som si myslela aj tak svoje, veď sa vám to každému dobre vraví, ale mňa to čaká... držím prsty a som s tebou

vlastulina1
11. apr 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

@kika1997 to su vzdy obavy z narkozy ale neboj sa, urcite to zvladnes a vsetko dobre dopadne 🙂

charity
11. apr 2016

@kika1997 Vypytaj si anxiolytika, aby Ti dali. Uz si ich mala mat v sebe...