Bojím sa, že spácham samovraždu

yollanda
8. máj 2015

ahojte. 100 rokov sa liecim na depky. lenze po porode sa mi to rapidne zhorsilo. zacnem sa liecit a polroka je dobre, potom sa to prevali zasa, potom je tyzden zle, potom 5 mesiacov dobre, potom zle, potom 4 mesiace dobre, potom zle a furt sa ta doba pohody skracuje. vyskusala som uz viac dr. a milion liekov a stale neni dobre. casto mavam zachvaty paniky, uzkosti a placu. depresia ako taka je ok, nemam vobec nejake obavy, obsedantne myslienky, ale ked ma ta uzkost zavali, tak je to hrozne. bojim sa vsetkeho a hlavne samovrazdy. ked mi je takto, tak viac nechcem zit, chcem zomriet.... ale mozno dolezita info je, ze ked som uzivala lieky, tak som to sem tam odflakla a vzala som si o 200 mg viac, lebo som bola leniva si prepolit liek a tak... dr tvrdi, ze je to prechodne, ze musim vydrzat, ale ja si myslim, ze uz ma nikdy lepsie a pohodove casy necakaju..... pokial by to malo takto pokracovat, tak asi si nieco urobim. mam dve deti a super muza a rodinu, ale toto sa jednoducho neda. beriem alventa 375 mg a kventiax 800. no a prave toho kventiaxu som dala o 200mg ako som mala. dr tvrdi, ze som si rozhasila celu liecbu, ale ja uz neverim nicomu.

sono2
8. máj 2015

@yollanda kolos to máš mega dávky uf, a stále zle ? Nemôžeš si dávkovanie hore dole kvôli lenivosti robiť. A čo máš vlastne za diagnózu? O čo vlastne ide? Príde to len tak? Či čo to spúšťa?

lubkavargova1
8. máj 2015

Ako bez urazky, ale ako ti ma lekar pomoct, ked to doslova odflaknes???? ANO ma pravdu. Lekar je tam od toho aby pomahal, ale ked ma takuto NEZODPOVEDNU pacientku tak potom je to cele v haji. Nehnevaj sa, ale aj ty SAMA musis za to nieco spravit aby ta liecba aj zaberala. A Najhlavnejsie TY sama musis chciet. Mas super rodinu, deti , manzela, tak to nie ze smao sa to spravi...

sono2
8. máj 2015

Nemáš bipolarku?

misaelka
8. máj 2015

@yollanda aa ked ti neni dobra rada psychiatra a nerepektujes jeho liecbu my mame ako urobit co? zazrak?hospitalizacia by bolo pre teba najlepsim riesenim tam by ta odsleovali a nastavili na lieky, premysli si to 😕

ivca88
8. máj 2015

Nie som expert.... ale ked uz vies ze je to zivot ohrozujuci stav...tak preco si to takto odflakla ... ?
spamataj sa .... vyhladaj pomoc.... toto nie je normalne ....
Ja milujem moj zivot ... nikdyv zivote som depresiu nemala .... no asi by si mala prist aj na to ze od kedy tieto stavy zacali ... čím sú podmienene a co ich vyvolava ....
Ale v prvom rade najdi odbornu pomoc.... lebo to nedopadne dobre... ☹

yollanda
autor
8. máj 2015

ja chodim k psychiatricke najlepsej na sk. netusila som ,ze toto moze sposobit, ale mam skor pocit, ze to neni kvoli tomu, ale ze som rezistentna a neviem aka voci celej liecbe. bojim sa, ze som nevyliecitelna, ze som jediny clovek na svete, co mu to takto kolise, ze sa nikdy nevyliecim a tak.
@lubkavargova1 to nie je o nezodpovednosti, ale o tom, ze som si myslela, ze lepsie zaspim.
prisla som si sem pre podporu ale nie pre sprdung... to mi v tejto situacii naozaj dobre nepadne

minnie55
8. máj 2015

Počúvaj lekára a dodržiavaj presne stanovené dávkovanie. Máš dve deti a kvôli nim to musíš urobiť. Pripadáš mi ako inteligentná baba, vzchop sa a zabojuj kvôli svojej rodine. Zvládneš to, držím palce 🙂

bonaqa2013
8. máj 2015

@yollanda moja ja viem čo sú depky a najma úzkosti. daj si pozor na tie lieky. Ber ich zodpovednejšie. ja som mala cipralex 1 za deň. ja tiež som aj 3 dni lieky nebrala. Ale až taký problém mi to nerobilo. A na ukľudnenie ti nedávala nič? NEUROL? Po pôrode a pri kojení sa žienkam takéto problémy stávajú. Neviem či všetkým, alebo vačšine, ale stávajú. Zaviňujú to aj hormóny. Lietajú hore dole a potom je výsledok takýto. Nemá nikto v rodine podobné problémy? Môže to byť aj zdedená záležitosť. U nás to mám zdedené po otcovi. Gény nepustia.

misaelka
8. máj 2015

@yollanda pises ze mas pocit ze nebude dobre, z toho mam pocit, ze liecbe neveris. potom ta lekar moze liecit aj vodou z lurdov a efekt nebude ziadny. u psychiatra nestaci liecbe sa pasivne podrobit ale aktivne na nej spolupracovat. nepripisujem ti ziadne zle umysly, nechap ma zle, ale skus zacat s liecbou od zaciatku dajme tomu tak, ze toto vsetko povies lekarovi.

bubula_007
8. máj 2015

@ivca88 depresia nie je o tom, ci niekto miluje svoj život alebo nie. Je to choroba ako každá iná, nevyberá si... V tom mas pravdu, niečo to vyvoláva a treba prísť na to, co to je.
@yollanda dobrý krok je ten, ze si si toho vedomá, co si spravila, tak hlavne počúvaj lekárov a nevzdávaj sa. Ja viem, co to je mat depresie... držím palce, hlavu hore. Ak chceš, napíš IP.

lulien17
8. máj 2015

@yollanda pri depresiách sa mení aj hodnotový rebríček, človeku je často úplne jedno čo a ako sa bude diať s jeho životom, deje sa to aj tebe ale veľmi dobré je, že si to uvedomuješ a hľadáš spôsob ako zmeniť tvoju situáciu... píšeš že neveríš a máš dojem, že to už lepšie nebude ale len to, že píšeš je z môjho pohľadu snaha nájsť cestu ako sa mať lepšie 🙂 je to veľmi veľmi ťažké a klamala by som ak by som napísala, že viem ako sa cítiš ALE treba mať na pamäti, že máš pre koho žiť a bojovať (okrem samej seba máš aj rodinu a priateľov 😉 ) súhlasím s kočkami, treba skúsiť dôverovať lekárovým pokynom, ak neveríš tomuto skúste nájsť iného.. čo sa týka liečby, dávkovania a tak... skús poprosiť niekoho, komu dôveruješ, vieš toto je stav keď ti je jedno koľko čoho zhltneš, preto by asi bolo fajn keby niekto dohliadol na pravideľnosť a množstvo liekov... niekedy proste ľudia potrebujú pomoc od iných a podľa mňa si teraz v situácii, ktorú sama zatiaľ nezvládneš... veľmi ti držím palce, verím že zabojuješ, zabojujete spolu a bude lepšie 😉 veľa šťastia želám!

sono2
8. máj 2015

@yollanda ty po kventiaxe 800nespíš? Pri tejto dávke musíš spať ako medveď!!! Máš maximálne dávky. Pri koľko mg si začala? Neviem. Podľa mňa si zle zastavená ale nechcem byť múdra a nie som dr . Ináč odkiaľ vieš že je tá tvoja dr najlepšia, keď ti je stále zle ?? Mala by si byť už dávno stabilizovana 😖

sixen
8. máj 2015

ked sa bojis toho ze spachas samovrazdu, urcite ju nespachas 🙂 ja sa toho nebojim, dokonca sa tesim az pride ten spravny cas a sa tu konecne na to vsetko vyseriem
a tento pocit ma dokaze tak ukludnit ako nikto a nic 😝

matricia
8. máj 2015

Musíš si veriť, a hlavne deti a manžel by mali byť tvoja motivácia, buď rada, že nie si sama a váž si toto, čo máš. Jasné, že sa môžeš dať časom do poriadk, dnes už má veľa ľudí depresie, ale život je kraaásny

valinka248
8. máj 2015

@sixen si dobry blazon 😀

yollanda
autor
8. máj 2015

viem ze je dr. dobra. podla hodnoteni v jednom lekarskom casaku bol rebricek... dr. hasto vam urcite nieco hovori... robil posudok aj hedvige malinovej a kopec inych sudnych procesov.
ja som kedysi davno uzivala tento liek a nebol problem, tak preco je teraz? po porode som uz dva roky skoro a uzivala som to cele tehu. v tehu sa to zhorsilo, ale potom zlepsilo. hovorim, par mesiacov ok, potom menej mesiacov ok, potom kazde dva a potom furt.... mam pocit, akoby furt nestacila ta davka, ze dobehne ma, je mi fajn, ale zasa telo pyta viac.

yollanda
autor
8. máj 2015

@valinka248 ja sa tiez neviem dockat dna, ked otrcim kopyta a bude klud

sixen
8. máj 2015

@valinka248 ty tiez nevyzeras byt celkom normalna 😝 😀

dionyzka
8. máj 2015

@yollanda ... ked cloveka dlho nieco trapi alebo ho boli, stava sa to tak neznesitelnym, ze ma pocit, ze "otrcit kopyta" je fajn riesenie. Nezufaj, uvidis, ze pride zasa den, ked bude lepsie. Depresia je hrozna potvora a vravis, ze obcas je i dobre - tieto dni su pre Teba dolezite a plne si ich vychutnaj. Ver, ze to bude dobre a vsetko zvladnes a vsetko ustojis.

zvolsiinylogin
8. máj 2015

@yollanda tvoja dr hovori pravdu..preto si syale na zaciatku a nemozes sa stanilizovat na voac rokov a ak do toho si hrknes to ani neber...bude ti lepsie.

Tieto lieky sa neflakaju..fakt radsej ich neber..drzim prsty nech si z tych psychickych stavov vonku alebo si daj pichat inekcie...raz za mesiac pripadne raz za tri mesiace..papa

yollanda
autor
8. máj 2015

@zvolsiinylogin na toto som sa pytala. na tie injekcie.. dr povedala, ze urcite nie. ze ani nevie o tom, ze take su

s.a.s.k.a.
8. máj 2015

@yollanda ahoj, prejde to, nejake lieky ti urcite zaberu, mozno ti tieto prestali ucinkovat, stava sa to. Skus nejaky cas uzivat lieky podla pokynov a ked sa to nezlepsi, kpnzultuj to. Mne prve lieky nesadli vobec, drhe mi zaberali 4 mes. A bola to nekonecna doba...mne najviac pomaha psychoterapia. Uz si to skusala?

nell77
8. máj 2015

ahoj, chapem, a je super ze si to uvedomujes...no beries antidepresiva a antipsychotika-Kventiax- poznam,
treba to dodrziavat, a psychotherapiu si neskusila?
a tiez si myslim, ze to nie je len o liekoch, musis mysliet aj na svoje konicky, to co Ta bavilo napr. pred detmi?
venovat sa trochu aj egoisticky aj sebe...čitanie, šport.. a podobne, neviem ci mi rozumies...a naberies aj ine myslienky aj silu a naladu....
tiez mam 2 deti a neustaly kolotoc je sam o sebe na zosalenie.. aj ked ich milujeme...
mysli na seba aj na rodinu a urcite to zvladnes si rozumna baba....

sestricka52
8. máj 2015

ahojky. viem presne co prezivas a presne viem o ake lieky ide. ano tym, ze si si dala inu davku aku si mala, si si rozhadzala cele vnutro ....to su lieky, co musia byt pravidelne uzivane....inak alventa je aj silnejsia. ty mas 37,5? alebo 375... tie pocity uzkosti a depky, som mala velke po porode prvej dcery. nik mi nechcel pomoct. kazdi mi vravel, ze musim vydrzat. vsetci vraveli, ze to prejde same....ja som nemala ziadne lieky...uzivala som len PC sedativ a to je nic oproti alvente, len neuvazuj nad samovrazdou, lebo ta zavru na psychiatriu. a to nechces. drzim palce, aby to cim prv preslo

mrfuska123
8. máj 2015

Ahoj. Depresia je naozaj ako pises na sto rokov . Treba si uvedomit ze neprisla zo dna na den ale je to dosledok niecoho co nas tazilo zu davno (mesiase , roky). Liecba moze prvat taktiez niekolko rokov a casto aj do konca zivota. V prvom rade doveruj svojmu svojej lekarke a liekom ktore mas. Spravne uzivanie lieku je 50% uspechu. Vyhladaj psychologa . Terapia +lieky robia zazraky. Rozhovor s odbornikom pomoze. Oni vedia pochopit tvoje pocity a ukazat tvoje uzkozti a starosti z inej, lepsej strany.
Dolezite je aby o tvojom zdravotnom stave a pocitoch a trapeniech vedela tvoja rodina . Budu vediet ako ti pomoct a podporit ta.
Bud prosim trpezliva , liec sa a MAJ SA RADA taka aka si.

lucinkaboz
8. máj 2015

Nasad si vysoke dávky rybieho oleja 3 kapsule
Po dvoch tyždnoch ta nepustia do vysokeho stresu
Ostatne veci musiš prekonať,navaly uzkosti, musis si začať veriť,,pomaly ,postupne
obsedantne poruchy,nie su poruchami,je to naučeny zvyk,naučeny strach

depky strachy,paniku vždy niečo sposobi,nedeje sa to len tak, treba nato prist

lubkavargova1
8. máj 2015

@yollanda prepac, ale zase vyhovorka. Sama pises ze mas najlepsiu lekarku, tak jej doveruj. A rozhodne nedomyslaj si gebuziny a nenechaj si radit od inych ohladom liecby alebo davkovania liekov. Ked raz napise ze pol tabletky tak to bude pol tabletky a nie jedna naraz bo sa vynechalo. Sorry, ale taketo lieky nie su tabletky od bolesti alebo ine kde si to clovek moze dovolit po vynechani zobrat naraz aj viac. My sme si tiez presli doma peklom, aj za lekarkou chodili a dodrziavali co povedala a hlavne verili jej a dostali sme za z toho najhorsieho. Pises ze mas mas uzasnu rodinu tak ked uz nie kvoly sebe tak kvoly nim bojuj o svoju osobu...prepac, ale ked ti to lekarka nepovedala a nezdzubala, tak ja nebudem tutu-mutu a dooooobre. V zivote neprichadzaju len pekne veci, ale aj zle. A co vtedy ked sa nedajboze stane nieco zle? kto bude oporou tvojmu manzelovi a detom????

marionmarion
8. máj 2015

@yollanda a chodis aj na psychoterapiu? Ci iba beries lieky? Lebo ak si iba na liekoch a nic sa hlbkovo neriesi, je to ti to nanic. Lieky ta z toho nikdy nedostanu, treba zistit pricinu a riesit ju do hlbky...

lucinkaboz
8. máj 2015

Lieky pomožu v akutnom prípade
Prešla som si niečým z polovice podobným
2 roky rybi olej..to je zazrak
a potom moja vola

matafen
8. máj 2015

@yollanda Mne na depresiu a panicku poruchu zabral az Seroxat. Mala som aj rozne ine lieky, ale efekt ziadny, alebo mi bolo este horsie. Teraz ked mam zle obdobie, dostanem hned Seroxat a do mesiaca sa dostanem do normalu, beriem ho cca 1-2roky a postupne vysadzujem. Ale vo vsetkom sa riadim presne podla pokynov psychiatricky, davkovanie si samovolne nemenim, vsetko s nou konzultujem. Mozno by ti pomohla aj hospitalizacia, kde by ta odsledovali a nastavili liecbu. Nie je normalne, aby si sa stale citila tak zle a nic ti nepomahalo.