Bolela aj vás jazva po cisárskom 1,5 roka po pôrode?

sirael
8. aug 2012

Ahojte, mate niekto skusenost, ze vas zacala boliet jazva po CR dlho po porode? Ja som po porode viac ako rok a pol a vcera ma zacala pobolievat jazva a dnes, teraz navecer to boli viac a viac. Ak to neprejde, urcite pojdem k lekarovi, len chcem vediet, ci ste sa s tym niektora stretla a cim to bolo..... Dakujem pekne

habibi78
8. aug 2012

ja som zvykla mat tak cca 2 roky po porode istu dobu taky pocit, ze mi nieco taha jazvu...neviem ako to popisat, taka bolest, ako keby som mala na jazve nejake tazidlo co mi ju taha k zemi...po case to samo preslo.... ale niekedy ju pred MS citim... (mala som rez od pupka dole nie tzv. bikinovy rez...)

cerez
8. aug 2012

Som 7 rokov po cisárskom pôrode a jazva sa vždy pripomenie. Mňa pobolieva keď sa mení počasie a niekedy cítim také ťahanie. Ale dá sa to vydržať. Rozhodne to nie je ostrá bolesť. Pre dobrý pocit by som si určite zašla za lekárom.

mahmulienka
8. aug 2012

ja som sice po cisarovi necelych 7 mesiacov, ale predtym po prvej dcerke som bola v podstate 2 roky a 1 mesiac a jazva ma nebolela ani nepamatam. v podstate akonahle sa mi zahojila. akurat ze som mala a uz znova mam keloid ako brno. ale neboli ani teraz uz.

sarinka123
8. aug 2012

Ja som po cisarskom reze 1,5 roka a tiez sa mi pripomenie. Pri zmene pocasia, alebo len tak. Je to tahanie, svrbenie, nevie, to presne popisat. Doktor mi nato nedal nic, ved nemal co. To bude boliet, este dobrych par rokov.

ivanat
9. aug 2012

Neviem či je to normálne, ale ja som už po cisárskom dva roky a jazva je stále červená, vyzerá skoro tak isto ako v prvý deň, vôbec nebledne. Nebolí, ale niekedy strašne svrbí 🙂 Myslíte, že ta farba je normálna???? ☹

briketa
9. aug 2012

som 16 mesiacov po a uz o nej vobec neviem, ani nemam jazvu. ale bola som lepena a nie sita.
@ivanat ak to mas keloidnu jazvu, tak to trva dlho kym vybledne. ak obycajna, tak to po dvoch rokoch uz by mala byt bledsia.

kattka7
9. aug 2012

Mám za sebou 2 cisárske rezy jeden pod druhým, úplne malé nenápadné čiaročky,ale vôbec nebolia. BOleli, resp. svrbeli asi do 3 mesiacov od pôrodu. Žeby kvalitný rez?? To neviem, ale fakt s tým nemám žiadny problém. No pokiaľ to bolí tak určite treba navštíviť lekára. Aspoň pre svoje uspokojenie. 🙂

janaalzbeta
9. aug 2012

no mňa bolieva pri zmene počasia no na začiatku ma to bolelo 4 mesiace vkuse......... ☹ ☹ ☹ určite navštív lekára..........

zipsy
9. aug 2012

ja som tiez 1 a pol roka PO a neboli, len raz za cas ju citim, ked sa meni pocasie, ina nie. a mam ju skaredu, hrubu 😒 ale to asi neni v tejto teme podstatene 😉

brumka
9. aug 2012

ahoj ja som 2,5 roka po sekcii, a dakedy pred rokom ma zacala viac a viac boliet a aj mimo pocasia, ked sa meni pocasie ma zvykne rezat ale mna boli brucho na vonkajsej jazve potom dakych par cm taky pas vodorovnya potom okolo pupka. ale podla gynekologa mam nabeh na pupocnikovy pruh