Bolesť lýtka po očkovaní Pfizerom

mogaa
12. dec 2021

Mal niekto bolesť lýtka po očkovaní Pfizerom? V piatok som bola na 3.očkovaní a od soboty poobedia ma bolí pravé lýtko(aj v klude), bez opuchu a začervenania.....Samozrejme Dr. google mi rovno vyhodil trombózu....ale nemám ani začervenanie ani opuch....Treba to riešiť či čakať kým to samo prejde? Pobolieva to celú noc a intenzita bolesti sa mení, neviem či to ráno riešiť pohotovosťou alebo naozaj čakať či to samo odoznie.........

marca12
12. dec 2021

@mogaa nemozu to byt uzliny. Mna po ockovani boleli uzliny aj nohy a preslo to.

moze
12. dec 2021

Pevne verim, ze ste nahlasili neziaduce ucinky. Drzim palce, nech to prejde co najskor.

galioska
12. dec 2021

@mogaa určite riešiť s lekárskou nie googlom, koňom...

mogaa
autor
12. dec 2021

@galioska volala som na pohotovosť v Galante a e to je reakcia na očkovanie, takže zatiaľ len čakať....pokiaľ tam nie je opuch a zmena farby tak neriešiť, e bolieť môže začať hocičo, dokonca sú bežné aj hrčky.....teraz cez deń keď som to rozhýbala je to lepšie, ale v noci v klude strašná bolesť.....ak to ale neprejde , zajtra volám svojej lekárke.....
@moze
@marca12

moze
12. dec 2021

@mogaa Urcite by som isla lekarke a nedala by som sa odbit. Znama mala po ockovani krvacanie do mozgu a chceli ju poslat domov. Umrela by, ale zasiahol manzel a narobil bordel.

svadlena2021
12. dec 2021

@mogaa oslov všeobecného. On môže zobrať d- dimer. Podľa toho vie ako si na tom čo sa taký krvných vzduchových zrazenin. Je ti hlavný ukazovateľ. Ešte je dôležité či je lýtko teple červene bolestivé na dotyk . Asi by bola vhodná aj pohotovosť . Treba bandáž spraviť ihneď .

mogaa
autor
12. dec 2021

@svadlena2021 nie lýtko nie je červené a ani nejak extra bolestivé na dotyk, mňa to bolí skôr "z vnútra", nie je tam ani opuch

elizabet173
12. dec 2021

@mogaa išla by som s tým lekárovi, ty sa môžeš len domnievať, čo to je, potrebuješ vyšetrenie

miriam11
12. dec 2021

@mogaa nahlas nežiaduci účinok

larazivago
12. dec 2021

@mogaa ja by som si spravila vysokú bandáž nohy, dala Anopyrin a riešila lekára.

sasanka605
12. dec 2021

Lýtko nemusí byt červené, opuch mozes mat minimálny, strašenie ti nepomôže, asi by som na tvojom mieste sla zajtra k lekárovi.

mogaa
autor
12. dec 2021

@larazivago bandáž mám už urobenú(ale len po koleno😉) a mám už aj Anopyrin v sebe....večer si dám ešte jeden a zajtra ak to neprejde volám svojej lekárke🙂

jankapepe
12. dec 2021

@mogaa vedľajší účinok si hlásila?

angi07
12. dec 2021

@mogaa nedavno tu bola o tomto diskusia, ta baba tiez nemala ani opuch ani zacervenanie len bolest a mala veru trombozu 2 dni po ocko Jonhson. Dufam ze to nie je tvoj oripad🙏

mogaa
autor
12. dec 2021

@jankapepe zatiaľ nie, nemám to kam hlásiť keďže je víkend😉ale zajtra volám lekárke

mogaa
autor
12. dec 2021

@angi07 skôr mylsím že to bude "len"zápal", pri trombóze sa bolesť zhoršuje pri chôdzi, u mňa naopak v klude.....ale beriem Anopyrin a zajtra zavolám lekárke...iné ako na riedenie krvi mi nič nedá aj tak.....

hivanik
12. dec 2021

@moze ....môžem sa opýtať vi dotyčná známa užívala niečo na riedenie krvi keď mala pi ockovani krvácanie fo mozgu? Pretože niekto odporúča preventívne uzivat po ockovani napr anopirin a problém je keď ma nasledne úraz alebo aj bez toho užije anopirin neopodstatnené a problém je na svete

mogaa
autor
12. dec 2021

@hivanik čo myslíš pod tým neopodstateľne? lebo aj taký Fraxiparin sa dáva preventívne či už v tehotenstve alebo ak máš zlomenú nohu....

hivanik
12. dec 2021

@mogaa ....no myslím preventívne kvôli ockovaniu .... ze nieje žiadny iný dôvod na to aby ho užívali....Niekto odporúča užívať preventívne a sú lekary ktorí ho neodporúčajú preventívne pre možné krvácanie

hivanik
12. dec 2021

@mogaa ...Tehotenstvo a zlomeniny sú opodstatnené dovody na užívanie

mogaa
autor
12. dec 2021

@hivanik no u mňa keďže po očkovaní to môže byť aj trombóza je to myslím opodstatnené....ale veď zajtra zavolám doktorke, ale ak ma bolí bez dôvodu lýtko - a som po očkovaní tak myslím že tiež mi niečo preventívne dá na riedenie😉 ono 1-2tbl na riedenie nič neurobia teda ak je krvný obraz ok čo u mňa je(mala som preventívku)

hivanik
12. dec 2021

@mogaa ...tak zase ak to máš predpísané lekárom tak to je samozrejme v poriadku....snáď lekár ti ho nepredpise bezdovodne ...
Určite sa porad s lekárom....mne kamoška hovorila ,že tiež mala bolesť lýtka po 3 dávke, bola aj u lekára a po 2 dňoch bolest prešla ...vraj zdurene uzliny ako imunitna odpoveď po ockovani ...Každopádne sa treba poradit

hviezdickazuzka
12. dec 2021

@mogaa Riešiť okamžite s lekárom a nahlásiť ako nežiaduci účinok (reakciu). https://rizikaockovania.sk/zdravotne-tazkosti-v...

moniquer
12. dec 2021

Nečakaj, tak ako píšu rieš to, nahlasuj, lebo veľká chyba je, že sa mlčí, hoci sú aj problémy. Mrkni si toto video, môžeš od 25.minúty, kde hovorí o tom MUDr Hanáčková

https://www.youtube.com/watch?v=7R1dwgtLmcA
jankapepe
12. dec 2021

@mogaa víkend s hlásením vedľajších účinkov nesúvisí
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-ve...

mogaa
autor
12. dec 2021

@jankapepe dík, nahlásené....

moze
13. dec 2021

@hivanik Netusim. Ale mlada baba. A ja som teda nepostrehla, ze by davali nejake pokyny k ockovaniu, co ludia maju alebo nemaju robit. Viac znamych malo rozne problemy po ockovani, ale mavli rukou, ze vsak to kvoli ockovaniu. NIKTO neziaduce nenahlasil. A potom ta statistika tak vyzera, ked nahlasi NU 5% ludi a z toho mozno polku ti lekari nahlasia dalej, resp. sa to dostane tam, kam ma. Vid pripady, kedy lekarka nahlasila NU a ked potom zistovala, co s tym je, vsade ticho.

rumba01
13. dec 2021

vies co, mna boli klby a svaly tak celkovo. bola som 2 dni taka by som povedala otapena, ale po tych dvoch dnoch to odoznelo

ckatka
13. dec 2021

@mogaa nežiaduce účinky sa hlásia cez internet. Treba tam toho síce vypísať viac, ale treba to urobiť.
A volať lekárke nenechať sa odbit. Povedz ze máš podozrenie na trombózu. Anopyrin je fajn ale niekedy nestačí. Možno ti dajú na chvíľu pichat Fraxiparine. Uvidíš. Treba to vyšetriť. Možno to vôbec nemá súvis....A možno keby si na očkovaní nebola a neriešiš to, tak zajtra umrieš na infarkt a žiadna trombóza by ti ani nenapadla...(Mam v okolí par mladých ľudí ktori dostali infarkt po 30tke....takze nie je to sranda).
Pokiaľ viem, zrazeniny sa skôr hlásili po Astre. Ale keďže covid sam o sebe spôsobuje zrazeniny (mne pichali Fraxik aj keď som ochorela), nie je to vylúčené. Každopádne....sú ľudia, čo môžu umrieť aj po ibalgine....takže treba to hlásiť a riešiť.

slimstar
13. dec 2021

Pi veľa vody a dávaj si niečo na riedenie krvi.. a nedaj sa odbiť lekárom, choď to riešiť.. už teraz hneď to ries, nečakaj..