Bolesť ramena

12. apr 2024

Dobry deň, chcela by som sa spýtať, či niekto nemal podobný problém. Mám dve deti (2r, 1r). 4 mesiace dozadu sa mi asi z vyčerpania dostavil pocit úzkosti. Prvýkrát som niečo take zažila. Nevedela som sa nadýchnuť, tŕpla mi hlava, rýchlo mi bilo srdce no proste des. Tieto attaky som mala asi 4x. Potom odzneli. No a odvtedy je všetko celé zle. Asi 3 mesiace ma pobolieva hrudník v oblasti ľavého prsníka, pazuchy, ramena , lopatky. Najprv to bol len taký nepríjemný pocit, potom svrbenie, potom pálenie, mravčekovia. No a teraz je to už riadna bolest. Boli má hlavne rameno a z toho cela ruka. Nemyslím si, zw to mám preťažené pretože s tou rukou viem robiť všetko. Len má strašne boli. Bola som na MR chrbtice a zistili mi začínajúci bulging diskov C3/4, C5/6. Proste že mám odpálenú krčnú chrbticu. Ale chrbát má neboli vobec. Už mám tak oslabenú psychiku, namyslam si rôzne diagnózy, lebo keď si do googlu hodím BOLEST ramena, hneď mi vyskočia rakoviny pľúc, prsníka atd. Neviete mi prosím niekto z osobnej skúsenosti pomôcť, poradiť čo to môže byt? Lebo niekedy je tá bolest neznesiteľná, taka pulzujúca a prechádza cez rameno k lopatke a krku a potom do celej ruky až do prstov. Krce nemám. Nemám ani opuchnutu žiadnu časť. A už mi to mravčenie postupuje aj do ľavého boku a nohy. Bola som aj na teste Tetanie. Ale vyšiel negatívny . Aj tak neviem či to dobre robili, lebo mi len pichli takú ihlu do svalu a vydržala som to max 3 minuty a potom to vypli. Dakujem za odpovede 🙂

monicka987
13. apr 2024

Ahoj ja mám akurát presne to iste, bola som na rtg a začnem chodit ma rehabky lebo majú podozrenie že to je z krčnej. Lenže mňa boli cele rameno tiež, cela ruka, hrudník na tej strane a tiež už myslim na najhorsie
A u akých doktoroch si doposiaľ bola?

vakatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. apr 2024

@monicka987 tak zatiaľ som bola u internej a neuro. Neurologicka ma poslala na CT mozgu, MR celej chrbtice no nič take tam nezistili. Ale aj tak sa bojím lebo mna to boli 3 mesiace .

monicka987
14. apr 2024

Ach mňa mesiac a tiež ani lepsie ale od zajtra začínam rehabilitovať, bola si aj na ortopedii?

autor
14. apr 2024

@monicka987 na ortopédii nie lebo ja nemám problém hýbať s rukou. To je taka nervová bolest by som povedala. A na hrudníku ťa kde boli? Alebo ako to boli teba?

monicka987
14. apr 2024

No práveže mne povedala na ortopédii ze mi môže tlacit z krčnej na nerv daky ale mne to tak nepride
Mne boli cela láva strana hrudneho kosa, pod pazuchu, rameno, lopatka a cela kava ruka mi tŕpne az po prsty
A tiež celu ruku otocim hýbem a vtedy necitim žeby viac bolela ale v noci sa budím na pálenie ramien a na hrudi ako keby mi niekto stal

autor
14. apr 2024

@monicka987 presne toto iste ako ja. Presne. Ale mne to už pokračuje po bokoch až do nohy. Aj krk a ucho má pali. Nechápem z čoho. Akože ja vlacim deti na tej strane ľavej, ale nemyslím si zw to mám preťažené.
Zajtra idem na neurologiu tak sa skúsim spýtať na ortopeda nejakého. Mozno fakt nejaký nervy alebo čo.

monicka987
10. máj 2024

Ako si dopadla? Ja stále rehabilitujem Ale moc zmeny necitim

autor
10. máj 2024

@monicka987 mna to z ničoho nič prešlo. 4 mesiace bolesti, že som spávať nevedela a zo dňa na deň má to prestalo bolieť.