Bolesti kĺbov po pôrode

dominica27
16. okt 2021

Ahojte baby. Stretli ste sa s bolesťami kĺbov po pôrode? Mňa od pôrodu bolia kĺby, najmä kolená a chodidlá, ale aj členky, bedrá a prsty na rukách. Krvný obraz u dr pred mesiacom som mala ok až na zvýšené trombocyty, ale vraj to mohol byť prekonaný infekt....Máte niekto skúsenosť s tými kĺbmi??? :O Idem aj k dr cez týždeň lebo zo dna na den sa mi na pravom kolene spravila taká mini hrčka alebo čo, behá mi pod prstami. Tak ma napadlo či niečo s tými klbmi predsalen nie je :O Diky

nikpa
16. okt 2021

@dominica27 hrčky som nemala ale kĺby ma po pôrodoch boleli. Trvalo to vždy zopár mesiacov a samé to odznelo.

bbebe
16. okt 2021

aj mne vsetko bolelo, hlavne rano prve postavenie sa z postele, chodidla ma boleli, kolena...preslo to po par mesiacoch. neriesila som to nijako iba som fakt nepoctivo brala trosku Colafitu

dominica27
autor
16. okt 2021

@bbebe to možem aj ked dojčim?

leniel
16. okt 2021

@dominica27 to je kolagén, jasné, že môžeš. ono je to dosť fyziologické ten stav, v tehotenstve sa všetky úpony, šľachy, svaly uvoľňujú, po pôrode to trvá, kým sa to dá opäť dokopy. Možno by nebolo zle zájsť za fyzioterapeutom, či nepríde na to, prečo sa to deje - mohla sa posunúť a zablokovať panva a tým zmeniť celé postavenie a rozloženie váhy na tele, iný sklon záťaže na kĺby atď. Tiež som bola po prvom pôrode rozbitá, pomohlo mi pomaly začať cvičiť - najmä jadro tela, riešiť diastázu a potom aj zvyšok a ako spevňovali svaly, tak sa aj kĺby dávali dokopy a bolesti ustali.

ivanka0603
16. okt 2021

@dominica27 ešte si daj skontrolovať množstvo D vitamínu. Ja som si po prvom pôrode kvapkala Vigantol do kávy. Odporučila mi to moja Dr. A ešte že jesť gumených medvedíkov 😄
Ja som niekedy ani chodiť nemohla, keď som kráčala po schodoch, cítila som ako mi praská v bedrových kĺboch. Bolo to strašné, u mňa to trvalo snáď aj rok.

bbebe
16. okt 2021

@dominica27 ano je to tam napisane 🙂

jonki
16. okt 2021

@dominica27 brala som colafit...cca po 3 mes to ustupilo.boleli ma chodidla

dominica27
autor
17. okt 2021

Ďakujem baby. Mňa to zaskočilo nakoľko to bol môj tretí pporod a teda po predošlých som takéto stavy nemala

jonki
17. okt 2021

@dominica27 hehe napodobne, po tretom porode. Ako penzistka, rano som nevedela ist dole schodmi. Najprv som mala colapink ale to je taka umelinkova zmes. Potom cisty colafit. Treba k tomu aj vit c brat. Len vraj s nim treba striedmo pri dojceni, tak si orezisto kolko vit C mozes k tomu.

jonki
17. okt 2021

@dominica27 su nazory ze kolagen bovinny sa nevstrebava zo zaludka tak aby mohol ovplyvnit klby-netusim kde je pravda-mne ozaj bolesti prestali. Teraz som mala prestavku zacali ma pobolievat tak beriem znovu.

chatte007
17. okt 2021

Tiez ma boleli kolena po porode, citila som sa ako stara babka. U mna to bol prvy a zatial jediny porod, ale za to po 30-ke, tak mozno aj vek sa na tom podiela. Aj bedrovy klb ma bolel. Potom to preslo, potom ma zasa zacalo bolievat cele telo z unavy a nevyspatia. Ked mal maly rok, tak som mala zapal kolena a bedrovy klb ma tak bolel, ze som sa ledva na posteli otocila a chodila som ako kripel. Az ked zacal maly chodit, tak sa mi vyrazne polepsilo. Nic som na to nebrala, ale druhykrat by som asi uzivala nejaky kolagen.

zuzika19
26. okt 2021

@dominica27 kolagen, mne osobne pomohol na presne to iste, niekedy som mala pocit, ze nevstanem z postele, uzivam od jednej firmy a navyse nevypadavaju mi vlasy, zlepsila sa kvalita nechtov

gabicka7
13. júl 2022

@dominica27 môžem vedieť ako si dopadla z tými kolenami? Co ti pomohlo? Mam to iste. Ďakujem