Bolesti krčnej chrbtice

vee1932003
28. máj 2020

Dobrý deň potrebujem radu lebo som už zúfalá. K doktorovi sa bojím ísť lebo mu nebudem vedieť vysvetlit čo mi je.
Začnem teda pred týždňom som mala bolesti krčnej chrbtice. Mame známeho ktorý mi to každé dva dni masiroval a odblokovaval keďže som to mala strašne stuhnuté. Po pár dňoch som cítila strašne tlaky v krčnej chrbtici a jakeby mi cela hlava a ramena krk ťahalo dole. Keď som niekde dlhšie sedela tak mi začalo tikať v hlave a ťahať mi ju do boku. Skúšala som brat flector magnezium konskú masť si natierať ta mi zo začiatku pomohla ale trz už nič. Nemám už take bolesti len mi tika jake y v hlave a počujem alebo cítim jakeby mi trhlo v krčnej. Je ťažké to vysvetlit. Skúšala som aj nejaké cviky na odblokovanie na stuhnuté svaly v okoli ale ja som už bezradná. Ako hovorím nechcem ísť k doktorovi lebo vysvetlit to absolútne neviem a určite by má len poslal preč tak prosím o radu a čo by mohlo pomôcť.

evitka83
28. máj 2020

@vee1932003 podla mna to mas este stale zablokovane, moze to byt ztuhnuty sval, pricviknuty nerv v spojitosti s vysunutou platnickou. Ja mam velmi dobru skusenost s dornovou metodou napravania chrbtice. Pozri youtube a najdi si terapeuta, ktory sa tomu venuje. Mne to velmi pomohlo

ivanaa346
28. máj 2020

@vee1932003 Treba iba uvoľniť stuhnuté svalstvo ,ja tiež mávam často takéto stavy a ešte horšie .Verte že najlepšie na toto je v akútnom stave užívať lieky na uvoľnenie Dorsiflex alebo Mydocalm a niečo proti zápalu ( Flector sáčky,alebo tabletky Acceclofenac ) .Obvodný doktor vám to predpíše .Treba užívať aj keď sa vám uľaví aby sa to rýchlo nevrátilo opäť . Po douzivani liekov keď bude lepšie tak pomôže pravidelné cvičenie na krčnú chrbticu ,SM systém cvičenie je super , a nahrievanie suchým teplom .To je zvlášť dôležité lebo to uvoľňuje a mne pomáhajú aj hrejivé maste Thermolka na noc natrieť .Dúfam že som aspoň troška pomohla .Mňa keď chytí krcna chrbtica tak zároveň má strašne ale strašne bolí hlava presne také tlaky ,pichanie akoby mi išlo hlavu roztrhnúť a mala aspoň tónu .Ale toto mi vždy pomôže .

eliska13
28. máj 2020

@vee1932003 ako už vieš, že Ťa pošle preč?určite choď k neurologovi ortopédovi pošle Ta aspoň na MRI krcná chrbtica je svinstvo môže to byť čokoľvek
Alebo skús pokračovať v masáží kúp si Guajacuran je bez predpisu, ale môžeš mať zápal niečo pristipnute to nie je sranda

vee1932003
autor
28. máj 2020

@eliska13 tu ide o to či si nebude myslieť že si namyslam a usúdi že to je psychického pôvodu

vee1932003
autor
28. máj 2020

@ivanaa346 mna až tak neboli hlava ja to všetko cítim na krčnej každý pohyb a hlavne keď sa mi dakto chytí trapezov tak cítim a aj on že to tam mám tvrdé ako skala ale to už poznám dlho ale to že mi proste tika v hlave a hlava mi jakeby padá dole to je pre mna nové a už som zúfalá lebo to je nepríjemne

vee1932003
autor
28. máj 2020

@evitka83 ďakujem veľmi pekne dúfam že by mi to pomohlo keďže už mi ani lieky bars nezaberaju

simca06022011
28. máj 2020

@vee1932003 pekne chod k lekarovi... a dam ti jeden typ: nedavaj si masirovat chrbat/napravat chrbat a ani nic podobne, ked nevies co ti je... a vyber si odbornika na to. Tiez mam problemy s chrbtom a taketo odborne zakroky robili akurat to, ze som bola ako opita, s migrenami, hucalo mi v usiach, ledva som chodila. Treba ta vysetrit, setrit sa, dostanes riadne rehabilitacie s procedurami na to urcenymi, cviky na tonizaciu svalstva,uvolnenie... Urcite to neprejde za par dni, ale treba robit take veci, aby si si este viac neublizila a to jedine tak, ze budes vediet co ti je. AK je to len seknutie z vankusa, prievanu, tak je to ine ako ked ide o platnicku a pod... ale ked ti uz pada hlava a stav sa zhorsil od seknutia chrbta, tak to asi nebude len tak (alebo ti tie masaze robia este horsie)

vee1932003
autor
28. máj 2020

@simca06022011 ten ku komu chodím on je fyzioterapeut to by nebol problém áe asi vážne skočím za doktorom ale neviem čo mu poviem a ako mu to vysvetlit

gabika0825
28. máj 2020

@vee1932003 Ten známy co ťa masíroval je masér? Lebo ti kludne mohol zlou masážou zablokovať ešte viac nejaké body a preto ti teraz je ešte horšie... treba si nájsť fyzioterapeuta nech sa na teba pozrie, či to má pôvod v tej krčnej chrbtici alebo niekde inde..

gabika0825
28. máj 2020

@vee1932003 aha teraz čítam že je fyzio... no tak tu pomôže už len lekár a môže to mať aj iny povod ako krčná chrbtica

simca06022011
28. máj 2020

@vee1932003 to ze je fyzioterapeut neznamena nic, lebo v prvom rade neviete co ti je presne.... nemas sa co bat, ze povies lekarovi. Povedz to co si tu napisala, nie si prva co presne nevie aku ma diagnozu. Na to je lekar.

smileba
28. máj 2020

Určite treba ísť k lekárovi, nechcem strašiť, ale mojim dvom blízkym osobám takto zistili nádor v hlave😑 bolesť v krčnej chrbtici a z toho bolesť hlavy boli príznaky a tiež im inak nič nebolo...

olinaaaa
28. máj 2020

@evitka83 prosim vas aka je ta metoda ??napravania

vee1932003
autor
29. máj 2020

@smileba no nwm pochybujem skôr nejaký zápal alebo dačo take ale ďakujem za postrasenie 😁

vee1932003
autor
29. máj 2020

@smileba to je to že už má krcna chrbtica neboli hlava má už vôbec nebolela jedine čo má trz trápi sú menšie ale zato časté tiky v hlave a včera som bola u neura ktorý má objednal a aj fyzio čo bol vedľa povedal že to bude neurologické

zuzana1986111
29. máj 2020

@vee1932003 ahoj aj ja mam teraz strasne bolesti krcnej,boli ma s toho cela hlava,celo,usi,ale aj oci a vidim niekedy take skvrny farebne na chvíľu sa objavia a zmiznú,to ma trápi najviac. Bola som na ocnom to je v poriadku,aj na ct mozgu,aj to bolo v poriadku a neurologicka ma odbila,ze len si mam dať tabletky od bolesti,no celé zle,také ma nervy

vee1932003
autor
30. máj 2020

@zuzana1986111 môže to byt migréna normálna alebo očná fakt si skús dať mig 400 alebo nejaký taký liek

kittykat22
30. máj 2020

@vee1932003 preco by ti povedal ze si namyslas? Neblazni. Chod k doktorovi. Urcite dostanes aspon rehabilitacie - sa ti uvolni. Niekedy je to banalita - a sposobuje velky problem. Lekar nieco vymysli a za par tyzdnov budes v pohode 🙂

joujou444
31. máj 2020

Ak mozem poradit - treba si vybrat lekara alebo aj fyzioterapeuta mckenzieho metody. Mne sa vyriesilo 90% zdravotnych problemov, aj takych, ktore zdanlivo s chrbtom nesuvisia... az na druhy pokus, prvykrat ked som sa nemohla hybat, isla som k fyzioterapeutke, napravanie bolelo, asi pomohli len tejpy a bolesti boli casom take iste..Cca o rok som nasla p. Holesovu a pomohla mi 100%. Len treba poctivo cvicit, zo zaciatku kazde dve hodiny kratuckych cvikov.. ale uzasne to funguje, clovek ma pocit zazraku po tom celom trapeni... drzim palce!

cacianka
31. máj 2020

Vobec sa lekara neboj ani toho ako mu to vysvetliť. Povies ake máš prejavy, kde aco ta boli. Aj ja som mala s tym obrovské problemy. Stuhnute svaly v oblasti krčnej chrbtice zablokujú aj cievy a a dochadza ku slabsiemu okysliceniu mozgu, vznikaju bolesti, zavraty, pichanie, slabosť ze neudrzis hlavu, malatnost, tackanie, zvracanie.
Moze byt aj porucha centra rovnovahy.
Lekar mi predpísal lieky, no 1 mi robil zle na žalúdok tak zmenil a vsetky vyšetrenia smerovali k tomu ze blokovanie.
Rehabky, teplé obklady, jemne masáže, cviky ...
Urcite sa lekara neboj, nema si preco mysliet z

cacianka
31. máj 2020

Ze si psycho. Netrap sa a ries odborne az potom fyzio a masermi.

anavie
19. feb 2022

@simca06022011 ahoj, mam asi rovnaky problem ako ty, uz tyzden mam neskutocne migreny, huci mi v usiach, piska akoby v celej hlave, vysetril ma neurolg a mam zablokovany krcny stavec, orl - usi mam v poriadku ziaden zapal. Mam to riesit u chiropraktika. Chcem sa len opytat, prestalo ti to hucanie v hlave ? Mam obavy ze to uz bude trvale :(

jankahunatova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz