Bolestivé afty v ústach

ona303
22. dec 2021

Akty veľmi nemávam. No teraz už mám tri a jeden taký väčší boľavý. Neviem prísť na to z čoho. Momentálne sa snažím aj stravovať zdravo, už som schudla 7kil. Všetko si dôkladne umývam, ústna hygiena je tiež 100percentná. Stres nemám a necítim sa ani choro. Tak čím to môže byť, že sa mi spravili hneď tri a celkom boľavé akty? Nemáte skúsenosť?
A čo vám na ne pomáha? Lebo fialová vodička nula bodov :/

tenerifka
22. dec 2021

@ona303 tak v tvojom pripade na akty v ustach asi jedine prezervativ

alexandra2468
22. dec 2021

@tenerifka 😂

alexandra2468
22. dec 2021

@ona303 dufam, ze myslis afty.
Ak ano, tak si daj vit B/B komplex a v dr.max maju aj taku masticku na afty. Mne tato kombinacia vacsinou pomoze. Samozrejme, hygiena.

10zabka
22. dec 2021

afty... žena oprav sa. Ak myslíš naozaj akty, tak doma vysvetli, že orál nehrozí.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
22. dec 2021

@ona303 tantum verde kloktat. Urcite ti to pomoze.

ladybug138
22. dec 2021

@ona303 ahoj, akiurat mam hroznu aftu v ustach, velku, ide ma porazit, zle sa mi je...ale naozaj mi pomaha vitamin B, taky s pomalsim uvolnovanim a potom ustna voda Glimbax

pondelok01
22. dec 2021

@ona303 menej agresivne pasty. Vsade dostupne lacnejsie pasty typu Signal, Colgate ti to mozu sposobovat, ak si na to citliva. Pouzivaj pasty ako Lacalut, Elmex, Sensodyne. Ak uz take pouzivas, tak neporadim, ale u mna bol problem tu. Odkedy som zmenila pastu nemam uz 10 rokov problem, a predtym stale.

ona303
autor
22. dec 2021

Booooze...
Mam nový mobil, opravuje čo napíšem, ešte som si to neprestavila a vôbec som si to nevšimla. Ale aspoň ste sa niektoré pobavili.
Ostatným ďakujem za normálne odpovede 🙂

10zabka
22. dec 2021

@ona303 nehnevaj sa, prosím... toto je dnes jediná vec, pri ktorej som sa zasmiala. Ale vážne: na afty je dobrý Tantum Verde, URGO Filmogel Afty, Aloclair, Cannaderm, Lips roztok na afty, Curasept ADS 100, GUM Afta Clear... záleží od rozsahu a ako dlho sa s nimi trápiš. Je ich veľmi veľa, v lekárni ti určite pomôžu vybrať ten vhodný. Nápomocné môže byť užívanie doplnkov výživy – prípravky na podporu imunity, vitamíny (najmä C, D, B-komplex, zinok, vápnik, magnézium, ale aj železo). Z babských rád môžem doporučiť potieranie včelím medom, propolis, výplachy šalviou, echinaceou, sladkým drievkom, harmančekom alebo nechtíkom. Aj cmúľanie ľadových kociek prináša úľavu.

lindous
22. dec 2021

Ja som si tie akty najskôr ani nevšimla, ale takéto preklepy ma vždy milo pobavia 😂 a k veci, aj ja sa prikláňam ku Glimbaxu, na akýkoľvek zápal alebo boľačku v ústnach mi vždy pomohol 🙂 ale keď som nemala, tak aj Tamtum verde bol fajn, to asi skôr budeš mať doma

lydiasabolova
22. dec 2021

folsalvin sprej, striekať niekoľkokrát denne

wonder13
22. dec 2021

@ona303 potierať práškovým cukrom

ninka99865
23. dec 2021

Kamarátka mala pravidelne, nakoniec jej zistili extrémne nízky vitamín D