Bolestivé prsia pred menštruáciou

felinka
30. dec 2011

Ahojte dievčatá. 🙂 Aké máte skúsenosti s bolesťou prsníkov pred MS? Mnoho žien začne mať citlivé alebo boľavé prsia už v deň ovu a trvá to až do MS, prípadne to začne niekoľko dní pred očakávanou MS, aj u mňa je to tak. A čo tie z vás, ktoré otehotneli, bola táto bolesť rovnaká, iná, alebo nebola vôbec?

horseshoe
22. máj 2012

@vievik cervene vino+horuca vana 😉

vievik
22. máj 2012

@horseshoe no vino som mala a nič ... a tie prsia bolia ,no a priatel mi povedal ,že on si je istý ,že nič... tak teraz neviem prečo a hlava ma poboliava atak

zabka88
22. máj 2012

@vievik najlepšie ak pôjdeš k dokimu a ten ti dá vyvolávačku

vievik
22. máj 2012

@zabka88 no hej ,neviem či si nemám spravit pre istotu aj test))) lebo sa mito zdá divné a tie prsia ma bolia od nejakého 15

zabka88
22. máj 2012

@vievik je to v pohode, mňa bolia pravidelne od skončenia ovu až po mrchu, teda aj dva týždne v kuse, a ešte mam aj citlive bradavky, urob si test ale najskôr až v deň kedy si mala dosť mrchu skôr nie, budeš hneď pokojnejšia.. a inak tým že sa stresuješ si možno oddialuješ menstruaciu, psychika je svinka v tomto 🙂 drž sa, neboj bude dobre ..
a ozaj , baby mi tu radili že aj keby si dostala vyvolavačku a si tehu , tak babu to neubliži, takže klud 🙂

horseshoe
22. máj 2012

@vievik no zavisi, ci mavas bolestive prsniky alebo toto je vynimocny stav. dalej neviem, ci ti zvykne meskavat mrcha alebo ju mas presnu ako hodinky. dalsia vec je ci ste s priatelom praktizovali prerusovany sex v tvoje plodne dni...

A hlava ta moze boliet aj z pocasia - vsak taky uprsany den...

vievik
22. máj 2012

@zabka88 Hm ,no len ide o to ,že je nemám ešte dosť rokov a nemôžem byť v tom... pretože by to bol dosť veľký problém ... no vieš a menzes mám nepravidelnýto nejaké presné ,minule tiež ,nemám ,styk som mala zač. mája. takže a bavila som sa o tom s frajerom ,ten je starší ,povedal ,že si myslí ,že sa stresujem... neviem mno. Ale dlhšie ma bolel aj styk ,minule už nebolelo a neviem či to oddialenie nie je sposobené aj tým ,ja neviem

vievik
22. máj 2012

@zabka88 prsia ma bolia občas pri začiatku,aj teraz ,mama mi ale povedala ,že vekom to može boliet viac. a hovorila mi ,že aj jej sa zvyrania žilky pred tým menzesom. no a mali sme prerušovaný ,ale utrel si ho a ejakuloval až o 2 min. mimo

vievik
22. máj 2012

@horseshoe prsia ma bolia občas pri začiatku,aj teraz ,mama mi ale povedala ,že vekom to može boliet viac. a hovorila mi ,že aj jej sa zvyrania žilky pred tým menzesom. no a mali sme prerušovaný ,ale utrel si ho a ejakuloval až o 2 min. mimo

horseshoe
22. máj 2012

@vievik to co myslis tym ze nemas este dost rokov a nemozes byt vtom? och, dievca zlate! 🤐

zabka88
22. máj 2012

@vievik fuuuu, no keď si dosť "dospelá" mať sex, si dosť "dospelá" mať aj dieťa, teda fyzicky aspoň 🙂 neboj, nejdem ťa poučovať snaď vieš čo robíš a s kým to robíš 😉 keď máš rozhádzaný cyklus tak možno si mala ovulku neskôr a teda aj mrcha príde neskôr, skús si pozrieť do kalendára kedy si mala naposledy menštruáciu a porátaj si dni cyklu - 1. deň menštruácie je prvý deň cyklu, podľa toho si pozri ktorý deň cyklu si mala sexuálny styk a ktorý deň si teraz. Tože ťa bolel styk mohlo mať rôzne dôvody, mohla si mať zápal, mykozku alebo jednoducho ťa partner z nejakých dôvodov dostačne nevzrušil takže si bola suchšia tak ťa to mohlo bolieť, je mnoho faktorov ale nespájala by som to s tehotenstvom, naopak počas plodných dní býva práveže pošva vlhkejšia takže ak si bola zdravotne fit tak počas plodných dní by mal byť styk konformnejší. Určite ti nepomôže teraz keď sa budeš z toho stresovať, tým si menštruácie len oddiališ, skús si porátať tie dni cyklu a podľa toho možno spoločnými silami prídeme na to či si mala styk počas plodných dní alebo nie.. drž sa zatím 🙂

vievik
22. máj 2012

@horseshoe no chodím na výšku atak ,.. a dieťa určite nechcem v takomto veku ,až v 29 ,30))) a môj frajer má sám 2 deti malé atď. ,včera sme sa bavili a on povedal ,že si je istý ,že určite nič

vievik
22. máj 2012

@zabka88 no teraz ma ale styk nebolel ,vieckrát predtým hej... vieš ,no menzes som mala 14. 4 . mi začal ,ale bežne mám 39 ,40 dňový cyklus ,čiže nepravidelný ,styk som mala 3.5.

montinka
22. máj 2012

@sloto skus si ho spravit este raz rano... vecer byva ten hormon zriedeny,lebo pocas dna pijes a tak. 😉 mozno rano bude uz silna....

horseshoe
22. máj 2012

@vievik no som sa zlakla, ze tu zas pise nejaka 14tka. no tak ked si je priatel taky isty, tak este vyckaj par dni, ci nedostanes menzes. Potom si sprav tehu test a mozes zajst aj za dokim.

vievik
22. máj 2012

@zabka88 predtým sme mali tak problémy ,lebo som ju nemala dostatočne roztiahnutú ,keďže toto je môj taký druhý partner a stým prvým to bolo len tak a trochu ,nie nejako)) a sama neviem čo a ako

vievik
22. máj 2012

@horseshoe jasné ,však aj ja si myslím ,nemyslím si ,že by to malo byť tým)) no neviem ,jasné ,vyčkám

zabka88
22. máj 2012

@vievik hm, takže styk si mala na deviaty deň cyklu to je ešte skoro na to, aby si mala plodne dni, hlavne ženy ktore majú dlhší cyklus majú aj plodné dni väčšinou neskôr, takže vydýchni si podľa mňa to nebude tehu, jasné že to nie je so 100 % istotou, ale pravdepodobnosť je dosť nízka..
ešte si mladučká, organizmus a hlavne hormóny ešte nemáš ustálené, takže môžu sa ti ešte objavovať "nové"príznaky predmenštruačného syndrómu a meniť sa.. je to v pohode 😉 a po menstruácii to už radšej robte s kondomom nech nemusíš prežívať takéto stresy každý mesiac..

zabka88
22. máj 2012

@vievik píšeš že máš staršieho partnera, on ťa určite naučí 😀 toto už ale nie je téma na verejné forum..

vievik
22. máj 2012

no 14.4. mi začal menzes)) a 3.5. som mala styk ,hej ,vždy to tak robíme ,len teraz proste nie

vievik
22. máj 2012

@zabka88 no hej ,no on povedal ,že všetko v pohode ))) si myslí atak ,no hej mávam to väčšinou dlhšie ten cyklus

sloto
22. máj 2012

@montinka ďakujem 🙂 ale ja už som 23 tt 🙂)

montinka
22. máj 2012

@sloto jaaaaj no tak gratulujem teda. 😀

katka121
22. máj 2012

@felinka Ja som to mávala - ani dotknúť...... dr. čo robí mamografiu mi poradila bylinné kvapky Mastodynon - užívala som asi 3 mesiace a zmizlo to, je to dobré aj keď máš tie predmenštruačné tenzie - nervozitky......

vievik
22. máj 2012

Baby a ked sa robia žilky na prsiach a aj pri vagíne ,teda zvýraznili sa... čo na tom je?

vievik
22. máj 2012

pri bokoch trochu ,možno s cievkami niečo je

vievik
23. máj 2012

baby a čo mi odporučujete ,spravit si test alebo ísť ku gynokologovi?

katche
23. máj 2012

@vievik
ahoj..ty si na tom tusim rovnako ako ja 🙂 aj s datumom poslednej MS...urcite si skoc k lekarovi, istota je istota...ja sa tiez "trapim".... prsia bolia, podbrusok boli, mrcha nikde...ale tak ja som mala posledny cyklus bez ovulacie, takze ja pripadne tehotenstvo neriesim...co ma aj mrzi

vievik
25. máj 2012

@katche hm asi pôjdem ,ale som sa obvodnej pýtala na tie žilky trochu anič na tom nie je také a tehotným sa robi až po prvom mesiaci ))) takže si myslím ,že s tým to nemá súvis ,ale počula som ,že aj styk samotný spomaluje cyklus))) ked ho nemáš že ozaj pravidelne hm ,však uvidím ,ale nič ani zle mi nie je proste nič ,len mávam ten menzes nepravidelný a ani bolesť podbruška nemám ))

katche
25. máj 2012

@vievik hocico vie rozhadzat cyklus, obzvlast psychika, hlavne ak pripadne tehotenstvo nie je zelane. Mne uz priciny rozhaseneho cyklu zistili a riesi sa to. Na gynde ti daju vyvolavacku a mozno sa budu aj snazit vyriesit preco si taka nepravidelna. A inak bolestive prsia su najcastejsi PMS priznak. Tak nech ti do dobre dopadne, mne uz z toho cakania ide prasknut hlava aj nervy. Mam nabehnut na lieky, ale kym nedostanem MS tak nemozem :/