Bolestivý zub po endodoncii

mmoonna
22. feb 2020

Ahojte, pred dvomi dňami som bola u zubára, lebo ma hrozne bolel zub, aj ucho. Vyvŕtal mi zub a mala som tam zapálený nerv. Ten mi vytiahol, vyčistil kanáliky. Včera bolo všetko v poriadku, zub som mala citlivý len na zahryznutie, alebo bolesť žiadna. Dnes však od rána pociťujem ako ma to sem tam zabolí, nie je to až taká silná bolesť ako predtým. No bolí ma tam aj ďasno a mám ho červené. Myslíte, že je to po endodoncii o.k., alebo s tým treba niečo robiť? Ďakujem za odpovede

lenicka777
22. feb 2020

Po endodoncii je to úplne normálne zub môže byť citlivý aj týždeň viem o com hovorím robím v zubnej ambulancii 😊

mmoonna
autor
22. feb 2020

@lenicka777 ďakujem pekne za odpoveď 🙂Som sa trochu upokojila, lebo v poslednej dobe chodím ku zubárovi ako na klavír. A môže ma bolieť aj to ďasno? Ten zub už na zakusnutie nemám citlivý, ale sem tam ma v ňom trochu zabolí a potom prestane.

dee01
22. feb 2020

@lenicka777 a môže občas pobolievať, byť citlivý na teplo, chlad? som cca 6mesiacov po endodoncii hornej stoličky, bežne necitim nič, ale cca raz za 1-2mesiace ma akokeby pobolieval a ked zatlačím a koren pri dasne, tak cítim bolest..jemnú

lenicka777
22. feb 2020

@mmoonna jasne to je úplne normálne pokiaľ neopuchnes alebo sa ti tam nerobí hnis je TK v poriadku nemusíš sa báť 🙂

lenicka777
22. feb 2020

@dee01 áno niekedy môže reagovať ešte aj na teplo aj chlad pokiaľ nie je mŕtvy zub tak reaguje 🙂

dee01
22. feb 2020

@lenicka777 ale po endodoncii by mal byť mrtvy, nie?

lenicka777
22. feb 2020

@dee01 no podľa toho či ti zaplnili iba jeden kanálik alebo obidva

mmoonna
autor
22. feb 2020

@lenicka777 ďakujem 🙂

dee01
22. feb 2020

@lenicka777 oba mi plnili...ale ten zub ma dosť bolel, už bol zapaleny, teraz je ok, len ako som písala raz za čas ho citim. dakujem

veronika1107
17. nov 2022

@lenicka777 dobrý deň, mohla by s vám poslať súkromnú správu?? Potrebovala by som poradiť. Vopred ďakujem