Budem platiť za klasický Covid-19 test?

lenkafilkorova
26. okt 2020

Ahojte chcem sa opýtať ak sa chcem objednať na test covid. Ale nie celoplošny ale klasický na odberných miestach je zadarmo alebo sa platí?

marseillefan
26. okt 2020

platí sa

777januska777
26. okt 2020

Ak ťa odporučí lekár, tak neplatis.

lenkafilkorova
autor
27. okt 2020

Ďakujem za odpovede 😊

rachel36a
27. okt 2020

@lenkafilkorova plati sa len ak sa objednavas v sukromny h laboratorisch...ak sa objednas cez stranku korona.gov.sk tak tam sa za test neplati...ale na taky mas narok len ak si bola v blizkom kontakte s pozitivne testovanou osobou, alebk vykazujes priznaky...objednat sa mozes sama..

matka179
5. nov 2020

@rachel36a ahoj, syna som objednávala cez tu stránku ale nezadala som kontakt s pozitívnou osobou, keďže pozit. Je učiteľka z vedľajšej triedy a tiež mal partner kontakt s pozit. osobou, takže malý vlastne priamo asi ani nebol
Ochorel a vykazuje aj príznaky, bude ten test zadarmo? Alebo vopred posielajú nejakú info že si platím za test?

rachel36a
5. nov 2020

@matka179 test zadarmo maju ludia ktory boli v priamom kontakte s pozitivne testovanou osobou, alebo osoby prejavujuce priznaky..ak ma priznaky tak ti poslu covid pass s datumom a casom na test....ja som tiez nebola s pozitiv.testovanym, teda v tej dobe sme nevedeli ze to ma aj muz, ale kedze som mala vacsinu priznakov tak ma otestovali...

matka179
5. nov 2020

@rachel36a no ten Covid pas mi už prišiel, len som ostala potom na pochybách ci budem alebo nebudem platiť... Ale tak potom nie keďže ma malý príznaky

rachel36a
5. nov 2020

@matka179 testy objenane cez korona gov sk sa neplatia