Búšenie srdca v spánku

jefinka18
4. jún 2021

Dobry den, nemate niektora skusenosti? pocas spanku poobede, ked si lahnem pred nocnou mam busenie srdca, nepomaha ani ked sa otocim na druhu stranu..v noci mi aj trpnu ruky...dlhu dobu trpim zavratmi...pricina nezistena...naposledy ekg echo holter mri hlavy v poriadku...o tyzden idem znovu na preventivku a znovu sa vypytam po vysetreniach...uz som z toho zufala..aby mi za 4 roky nic nezistili a nepomohli...zavraty su ako ked idem na lodi neistota pri chodzi podlaha sa hybala..tlak na hrudi, zle na odpadnutie ale este som ani raz neodpadla...prejde to same ale trva to aj pol dna...

lesik
4. jún 2021

@jefinka18 Ahoj.Tetania,panická porucha možno...

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jefinka18
autor
4. jún 2021

@zuzpap tiez sa tam chystam....pred 4 rokmi som bola a nezistili nic....uvidim teraz....clovek uz je z toho zufaly....tie zavraty a pocity na srdci...

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anne_mary2
5. jún 2021

@jefinka18 ahoj, podla opisu to sedi na neurogennu tetaniu viac menej

lagunka0000
5. jún 2021

@jefinka18 ahoj,aj mne sa to stáva ale hlavne v noci, zobudím sa že cítim búšenie srdca, odmeriam tlak tak vysoký, potom sa začnem ukludnovat tak mi to trochu prejde. Dnes v noci som sa na to zobudila tlak 154/92 tep 85 a o 10 min 130/85 tep 68. Ani mne zatiaľ nič nezistili a až o 2tyzdne idem k neurologovi

michaelam2
5. jún 2021

ahojte, akurát včera som bola u fyzioterapeutky kde sme sa rozprávali okrem iného aj presne o tomto...a povedala mi, že mám zablokovanú hrudnú chrbticu a tá spôsobuje napríklad búšenie srdca v klude a tiež aj trpnutie končatín....a to ma chrbtica vôbec nebolí, ani som nevedela, že ju mám až tak celú poblokovanú

lagunka0000
5. jún 2021

@michaelam2 mňa práveže asi týždeň riadne bolia kríže a keď spím na chrbte tak mi tŕpne ruka a keď na boku tak nie. Hrudna ma nebolí ale to ani teba asi nie a tiež mavas búšenie

michaelam2
5. jún 2021

@lagunka0000 tak je veľká šanca, že to máš práve z chrbtice...mne keď včera ukazovala, že ktoré miesta na tele vedia ovplyvniť napríklad krčnú chrbticu tak som nechápala a nikdy by ma to nenapadlo ako je to všetko poprepájané.....nebolí ma vôbec chrbtica a búšenie mávam, hlavne v noci keď si ľahnem...a to trpnutie budeš mať zrejme tiež z chrbtice lebo, že to je jeden z najčastejších príznakov

lagunka0000
5. jún 2021

@michaelam2 to by bolo to "najlepšie" čo by mi mohlo byť. Aj sa zobudíš na to že ti búši srdce? ozaj a tlak máš vtedy aký?

michaelam2
5. jún 2021

@lagunka0000 zvyknem sa tak prudko strhnúť a srdce mi vtedy veľmi búši...potom sa to upokojí....tlak mávam väčšinou trošku nižší ale nemeriam si ho pravidelne lebo nemám tlakomer...takže v noci keď mi začne búšiť srdce tak netuším aký mám tlak

lagunka0000
5. jún 2021

@michaelam2 ja som dnes v noci merala tak zato sa pýtam. Ale tlak sa mi môže zvýšiť aj tým že sa potom ešte aj zlaknem keď sa na to zobudím

luccija
5. jún 2021

@lagunka0000 urcite je to aj zlaknutim
@jefinka18 srdce moze busit z unavy robis na smeny ten spanok po nocnej nie je nikdy ako v noci.Zavraty skor chrbtica, alebo tetania unava stres.Dopln mineraly vapnik, magnezium...

stanulienkat
5. jún 2021

Bud chrbtica,alebo stres,panicka porucha,neuroza. Vybrala by som sa po psychike patrat.

lagunka0000
5. jún 2021

@stanulienkat aj budem musieť lebo vyšetrenia okolo srdca, ciev, obličiek, brucha a štítnej ok, akurát mi zistili vyššie hodnoty aldosteronu a reninu, to sú stresové hormóny, takže ešte neurológia lebo ma hrozne bolia kríže že ledva vstanem z gauča a tŕpne mi ruka

veci_predaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankaryan
4. máj 2022

@jefinka18 ahoj vyriešila si ten problém

simonka123234
4. sep 2022

@michaelam2 a ty vám na to pomáha ja mám asi tiež

irusa
14. okt 2022

zistili niečo ???

silviatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwesska
7. aug 2023

Takto,ja ked zaspim poobede,nie v noci,tak vzdy sa prebudim poobede so zvysenym pulzom,vzdy. A trva aj hodinu,nez to prejde. Podla mna to je aj obedom,zatazenym travenim. Dalsia vec,mozno ti nerobi dobre praca v noci. Ze skratka tvoje telo vtedy potrebuje spat,ty ho premozes a potom to dospavanie nestaci. Ja by som nemohla v noci robit,ja v by som po par tyzdnoch skolabovala. Proste ked nespim tuho v case 1-3.00, ja som uplne rozbita dalsi den,citim chvenie v tele,srdce mi busi.