Čaká ma operácia zlčnika

krasinka
12. jún 2019

Ahojte v júli má čaká operácia zlcnika, veľmi sa bojím ako to zvládnem máte niekto nejaké skúsenosti ?

mewina
12. jún 2019

@krasinka Ahoooj, bola som na laparoskopii žlčníka 2 roky do zadu. Tiež som sa veľmi bála, no na koniec nebolo čoho. Operácia bola v pohode, po operácii som mala trošku bolesti, no do týždňa som zabudla,že som na nejakej operácii bola. Držím palce, nech všetko dobre dopadne.🙂

krasinka
autor
12. jún 2019

@mewina a po koľkých dni si išla domov ??
Ja sa bojím veľmi aj tej narkózy.

mewina
12. jún 2019

@krasinka prvý deň ráno ma hospitalizovali, druhý operovali, ten deň som strávila na Jis, ako každý pacient po operácií, na tretí deň dali na izbu a na štvrtý deň ráno som už fičala domov. Narkóza je v pohode. Pred operáciou pichnu nejaký oblbovak, mne teda nezabral a potom ideš na sálu. Narátala som do 2 a spala ako bábätko.

natuska87
12. jún 2019

@krasinka pred narkózou dostanete " náladovku", a ani sa nestihnete otočiť, budete spať...nebojte sa!🙂

diaem
12. jún 2019

@krasinka mam čerstvo po laparke bála som sa ako čert kriza. V pondelok má robili v stredu som šla domov. Mám mesiac presne po operácii a jem vsetko

stanulik33
12. jún 2019

Tiež mám už 2 roky po operácii, narkoza bola v pohode. Jeden deň má prijali, druhý deň hneď ráno opka a tretí deň o 11 už som bola doma. Muž sa chystal za mnou do nemocnice a aký bol prekvapený, že už som doma. Zotavila som sa rýchlo, asi po týždni už som fungovala normálne. Ono ma to len tak ťahalo, naozaj to nebolelo. Takže netreba mať príliš strach, bude to v pohode. Aj ja som to čakala omnoho horšie a ono to bolo celkom príjemné 🙂 Hlavne kvôli úľave od záchvatov.

andreal1
12. jún 2019

Tiez som asi 4 roky po laparoskopii. Naozaj to nieje nic hrozne. Jeden den ma operovali do druheho dna si po narkoze iba spis a velmi nevnimas. Bolest je naozaj znesitelna a na 4 den som bola doma, mozno by som bola skor ale zapalila sa mi kanila ked sa mi tam zasekli antibiotika. Vecer sa sestricky pytaju ci chces nieco na spanie a na druhy den sa pomaly prechadzas po chodbach. Drzim palce a nou stress

simonecka145
12. jún 2019

Mna operovali teraz v januári ale ešte dva mesiace som sa dávala dokopy....nemohla zdvíhať nič ťažké ani žiadne prudké pohyby pekne opatrne všetko a diétu prísnu som dodržiavala do konca marca ale vlastne nejem vôbec nič vyprážané odvtedy, ale pravdu poviem nechýba mi to absolútne.

nikayla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonecka145
12. jún 2019

@nikayla ja som mala podobný scenár

lenkav1981
13. jún 2019

Ja zijem bez zlcnika od svojich 20 tich rokov, cize uz 18 rokov. Neboj zvladnes.... Nieje to nic hrozne😊 Je prirodzene, ze sa clovek boji narkozy, aj ja sa vzdy bojim , nikdy nezabudnem, sla som na operaciu slinnej zlazy, doma 4 rocnu dcerku a 9 mesacneho synceka. Strasne som sa bala, este na operacnej sale som sa anesteziologovi stazovala, ze sa bojim, ze uz sa nikdy nezobudim. A on tak pohotovo, ale nebojte aj ked sa uz nezobudite vy uz o tom vediet nebudete😂 Vtedy som nevedela ci sa smiat ci plakat. Odvety ubehlo uz 16 rokov. Zvladnes to aj ty. Drzim palce🤗

krasinka
autor
13. jún 2019

A bol niekto na operácii zlcnika v MT ?

katkahs
14. jún 2019

@krasinka ja som bola v mt pred 3 rokmi, tiez som sa bala, ale bolo to v pohode, nemala som ani extremne bolesti, len mi bolo zle z narkozy - na vracanie, ale dali mi nieco proti tomu, tak uz potom bolo dobre. Rano ma operovali a uz poobede som musela vstat z postele a ist na wc, prisla som tam vo stvrtok, v piatok ma operovali a v pondelok som sla domov. Bola som strasne hladna 🙂 az ked som hovorila na vizite, ze mi uz je zle od hladu, zmenili mi dietu z 0 na 4, tak som bola prestatna, ked mi doniesli v nedelu na obed ryzu s kuratom a visnovym kompotom 😂 dovtedy som mala len bujon, caj a presnidavku 🙂 sestricky boli v pohode, na izbe sme boli 2 alebo som bola sama, bola tam aj telka, stravu nosili na izbu, kupelna bola spojena s vedlajsou izbou, takze podmienky tam boli dobre 🙂 inak mne ta naladovka pred operaciou vobec nezabrala.

gabinecka225
4. dec 2019

Ahojte chcem sa podelit s mojim problemom som v 17 tyzdni tehotenstva a mam problemy so zlcnikom chceli bya operovat ale ja strasne bojim operacie aby sa daco nestalo babatku.... aj v nemocnici som lezala bola som len na infuzkach a nospe ak ma pustali domou tak som dostala dost prisnu dietu uz som doma z nemocnice 2 tyzdne a som stihla mat 5 zachvatou co mam robit mam sa dat operovat, mme uz ani ta dieta nezabera ...... vopred dakujem za odpovede

krasinka
autor
4. dec 2019

@gabinecka225 daj sa operovať, ja som sa tiež bála veľmi ale zvládla som to a na druhý deň som išla domov
Vieš babu môžu uškodiť aj tie záchvaty, mne sa zapálil aj pankreas kvôli zlcniku a to bolo horšie