Časté užívanie antibiotík

monca2332
22. nov 2015

Dobrý večer chcela by som sa spýtať ale su najlepsie lieky alebo vitamíny na posilnenie imunity lebo v priebehu dvoch mesiacov som jedla antibiotiká 1000mg ☹ a sa bojim aby mi to nejako nezaškodilo.Ďakujem

jankazav
22. nov 2015
Používateľ jankazav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jankazav.

Ahoj 🙂 Na posilnenie imunity a obranyschopnosti organizmu je dobrá bylinka Tulsi (Bazalka)

limetka69
22. nov 2015

Stale ak beries antibiotikum mas brat aj probiotikum, potom je rovnováha bacilov v tele, antibiotika zabijaju vsetky bacily aj dobre, probiotika tie dobre doplnaju. Ja osobne ich sem tam doplnam aj bez antibiotik, pre zdravy crevnu mikrofloru 🙂

monkabr
23. nov 2015

@monca2332 Jednoznacne nasadit probiotika, ale spolu s vlakninou, pripadne jest stravu bohatu na vlakninu, pretoze bez nej sa probiotika nevedia rozmnozovat a ich ucinok je znacne oslabeny.
A vybrala by som si dobre probiotika podla nejakych testov, niektore neobsahuju ani desatinku deklarovaneho mnozstva a su jednoducho uplne neucinne, vyhodene peniaze...
http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/velky-test...

Pripadne si zaobstarat nejaky vyzivovy doplnok, ktory vyrazne posilnuje imunitu, nebolo by na skodu po tolkych antibiotikach

nutrimas
23. nov 2015

@monca2332 Po castom uzivani atb velmi trpi hlavne pecen, ktr. moze byt v dosledku neg. vplyvov oslabena, pretazena. Odporucame Vam zamerat sa najskor na posilnenie, ocistu pecene, zaroven celeho organizmu a popritom posilnit imunitu. Vybornym prir.pomocnikom je pestrec mariansky. Ucinny je bud vo forme oleja alebo este lepsie priamo drvene semena:
https://www.modrykonik.sk/market/ine/iok17w/pes...
Imunitu je najlepsie posilnit prirodzenym sposobom, otuzovanim, sportovanim, pestrym jedalnickom, ak je vsak imunita dlhodobejsie oslabena, namieste su vyziv. doplnky, ktorych je velmi velky vyber. Je dobre si vyberat hlavne tie, ktr. obsahuju vit, a mineraly v organickej forme.
Do pozornosti by sme radi dali napr. Zelene potraviny ako chlorella, spirulina, zeleny jacmen.
Detailne info o nich najdete na nasej stranke v sekcii "zelene potraviny", bolo by velmi obsiahle rozpisovat sa tu o ich komplesnych ucinkoch.
Dalej odporucame rakytnikovy olej, ktr. ma vysoky obsah vit.C, rovnako aj amalaki, goji. Tiez olej z ciernej rasce, betaglukan, zazvor, echinacea, mumio...

Rovnako pri prepuknuti ochorenia su velmi ucinne prirodne atb ako kapucinka ci extrakt z grepovych jadier...
Moznosti ako prirodnym sposobom podporit imunitu je viac, ak by ste potrebovali poradit, nevahajte sa na nas obratit.

elis1985
24. nov 2015
Používateľ elis1985 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od elis1985.

Urcite antibiotika na imunitu su hlupost. Postupne sa uzivanim antibiotik buduje obranyschpnost organizmu na nich a to ze zaberu, je postupne mensia pravdepodobnost. Toto je dovod, preco lekar za kazdym, alebo by mal, predpisuje rozne antibiotika. Taktiez ich nema pisat na vsetko. Ak hladas nieco na posilnenie imunity, tak odporucam pozriet na http://www.posilnenie-imunity.sk/ Uz som dnes raz pisala inam, ze po skusenostiach s kde cim, mne toto pomohlo a to citelne uz po par dnoch.