Čistenie kanálikov a opuch ďasna

rado170
1. sep 2020

Dobry den,
chcem sa opytat, ci ma niekto skusenost s opuchom dasna pri trhani nervov zo zuba a cisteni kanalikov, uz dva krat mi kanaliky precistoval, kvoli bolesti opuchu dasna, a aj teraz mam z vnutra dasno opuchnute/navrete, pobolieva, zub 6-ka hore mam uzavrety, beriem antibiotika a pouz.ustnu vodu Paradontax, moj zubar je do pondelka na dovolenke, myslite, ze to prejde, dasno odpuchne, lieky beriem 3-ti den, alebo ist znova k zast.zubarovi s tym dasnom?

nelca0510
1. sep 2020

A zub je už na trvalo zavretý alebo docasne?

nelca0510
1. sep 2020

Ono je to vlastne je3ndo. Na 3. deň mali lieky pomôcť. Podľa mňa sa tam hromadí hnis. Smer zubná pohotovosť, nech ho otvoria a hnis odtečie. Zubár používal mikroskop pri endodoncii?

mondolina
1. sep 2020

@rado170
Vyšpáraj si vložku zo zuba, nech hnis vytečie.

katty2012
1. sep 2020

@rado170 kanaliky asi zle vycistil, bez mikroskopu je to vzdy neiste, keby ho mal, tak netreba precistovat opakovane

hettinka
1. sep 2020

Toez si myslím, že to máš zle urobene. Takéto problémy som mala u starej zubarky. Zatvorila mi zub a do týždňa som bola na pohotovosti.
Teraz chodím k zubárovi, ktorý pracuje cez mikroskop a kanáliky urobil konečne poriadne,nič neboli a nemusí sa prerábať.

rado170
autor
2. sep 2020

@nelca0510 docasne, nejakou vyplnou

rado170
autor
2. sep 2020

@nelca0510 nie, ziadny mikroskop, ... odtrpel som si bolest bez injekcie 😥

rado170
autor
2. sep 2020

@mondolina aj by som to spravil, napadlo ma to, len mam pred sebou dve nocne a bojim sa, ze po vysparani hmoty ma bude boliet zub a okolo neho, 🤔

eliska13
2. sep 2020

@rado170 mne tak zabudli kúsok nervu minulé leto som sa s tým zubom trápila 2 zubári pohotovosť ATB a nakoniec sa mi teraz po korone zlomil a asi pôjde von.Stal má už ako korunka☹️ak sú to plne 3 dni už by lieky mali zabrať choď radšej zajtra k zubarovi

rado170
autor
2. sep 2020

@hettinka to je mlady zubar, co prevzal ordinaciu po zubarke, ku ktorej som chodieval skoro 16-17r., ziadne moderne vybavenie, len taky zakl.standart, chcel by som zubara profesionala s modernym vybavenim, prijemny a odbornym pristupom, niekde Petrzalka, alebo aj v okoli, 🤔

mondolina
2. sep 2020

@rado170
Ulaví sa ti keď si to dáš preč.

rado170
autor
2. sep 2020

@mondolina aj cez tu vypln, vypluvam v noci z ust dost horkej tekutiny,

nelca0510
2. sep 2020

@rado170 to sú 2 rôzne veci. Mikroskopom sa to urobí preciznejsie, keď to zubár vidi. Verte mi, že sa Vám ulavi, keď sa to otvorí a nič nebudete cítiť. Ja som brala aj antibiotika a ono do 2 dni je pokoj🙂 Držím palce🙂

rado170
autor
2. sep 2020

@nelca0510 dakujem, a odporucania na profi stomatologa/ambulanciu, odbornost/pristup k pacientovi/vybavenost a aj cena, 😉

hettinka
2. sep 2020

@rado170 ja som zo severu SK, za zub s čistením kanálikov som platila so všetkým do 300€, ale neboli a mám ho.
Ak to takto boli, isla by som na pohotovosť, alebo hneď ráno, nech to otvorí a môže hnis vytekať. Potom sa tie kanáliky vyčistia a dočasne uzavrú, ak nebolia, ide po čase stala plomba.

nelca0510
3. sep 2020

@rado170 ja som zo západu a zubár môj už neberie:( Takže tazko poradiť....