Citalec - skúsenosti

christin1280
24. okt 2022

Ahojte baby máte skúsenosť s užívaním tohto lieku? Mne to predpísal na úzkosti a PP. Pomohol vám tento liek? Bojím sa dosť aj nežiaducoch účinkov , predpísal mi aj xanax 0,25 že si mám dať keby mi prišlo zle velmi ... no ja dúfam že mi ad zaberú ešte som nikdy nič takě nebrala tak som zvedavá..🙏🏻

luciajass
24. okt 2022

Prvé dva týždne sa zhorší stav. Potom pohodka,nrutina branie denne

christin1280
autor
24. okt 2022

@luciajass ako sa to zhorší? Vieš mi to popísať dosť sa toho bojím lebo aj bez toho mi je velmi zle 😔

jana182929
24. okt 2022

@christin1280 mne tento liek zmenil život..prv som nepočuvala nechcela ho užívať..no nakoniec som si povedala ,že to skúsim keď bolo už najhoršie..a po mesiaci som bola nový človek šťastný ktorý vedel fungovať..teraz ho užívam každý deň a je mi skvelo 😋xanax máš zrejme preto aby si tie 2 týždne zvládla ako tak kým začne zaberať antidepresivum ja som takto užívala frontin.. jedine moje nežiaduce účinky boli také, že som vážne prespala deň skoro 😃a trošku bolela hlava ..nemaj strach 🤍

luciajass
24. okt 2022

@christin1280 neviem ti to opísať, lebo tieto lieky berie manžel, nie ja. Telo si na liek musí zvyknúť. Na to ti dal ten xanax 0,25 je slabý tak či tak. Manžel bral lexaurin 3mg a to je sila teda . Teraz berie citalsc jazdy druhý deň a lexaurin 2* do roka keď sa niečo stane a nevie zvládnuť stav. Určite ti pomôžu, treba len prvé dni vydržať

luciajass
24. okt 2022

@jana182929 presne môj muž prespal 17 hodín a budila som ho ja

christin1280
autor
24. okt 2022

@jana182929 teraz si ma velmi potesila lebo strasne som sa bala uzivat ad az teraz som dala tomu sancu ale tak som rada ze mas dobre skusenosti🙂

jana182929
24. okt 2022

@christin1280 Po mna chodila sanitka každý večer s tým, že panicke záchvaty som mávala strašne..a aj úzkosti silné fakt, že už všetkých záchranárov som poznala😂 odkedy ho beriem nenavštivila som lekára iba keď idem k psychiatrovi na kontrolu ..daj tomu lieku šancu vážne neni zlý nemám strach naozaj ..vela stastia prajem 🙂 .

jana182929
24. okt 2022

@jana182929 nemaj* malo byť 😀pardon

christin1280
autor
24. okt 2022

@jana182929 ďakujem pekne 🥰 dúfam že zaberie tak ako tebe ja mám velmi silne uzkosti tak sa modlim aby mi tento liek sadol❤️

sszuzu8
25. okt 2022

Za mňa nie. Brala som ho akurát som bola v zahranici nečakane dlhšie keď mi došiel. Par dni som nevedela zaspať ľudia sa ma báli vraj som mala hrozny výraz v tvári a všetko sa mi znova vrátilo. Stavy ešte horšie ako pred začatím užívania išla som sa zblázniť. Keby som vedela tak to svinstvo nezačnem užívať vôbec

katka218218
7. dec 2022

@sszuzu8 ale to preto,ze si nahle vysadila, si mala take stavy, nie?

veve7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
christin1280
autor
13. júl 2023

@veve7777 ja som mala to iste potom som zmenila na brintelix a teraz mam escitalopram a tento mi najviac sadol

29467
19. júl 2023

Babi je tu niektorá z vás ženy ste užívali citalec a zmenilo vám na iné a bolo vám z toho druhého zlé tak pótom vás dali naspäť citalec?

trixina069
21. dec 2023

Môžem sa opýtať, aké máte skúsenosti s Citalec syn si vysadil Antiosychotika, je tomu asi 2 aj pol mesiaca a bral k tomu Alventu lekar mu nasadil Kventiax a mal brat Alventu, no vysadil ju.Zle spáva uz dlho, spal len s Olanzapinom, len je to silna kava ten liek a citil sa byť strašne mimo z neho. Zabudal a bol zaspaty. Depresia začala keď ho nechalo dievča a aj nočná mora pre nas rodičov. Ma stavy hrozne,keď ze vysadil aj Alventu, tak mu dala obvodna aspon tento citalec. Lebo samo zrejme stres strach začalo. Len druhy deň ma zatvorené dlane akoby bol v napätí stále. Lekarka kazala vydrzat a dat magnezium len sa pytam, 🙏 či to môže robit Citalec.

trixina069
21. dec 2023

@trixina069 eate k tomu užíva 0,25ml 2xdenne Frontin.

katka218218
21. dec 2023

@trixina069 ahoj. Citalec je povazovany za dost slabe antidepresivum, davaju ho aj malym detom. Mne osobne nijako neskodil, myslim tym ze necitila som nejake trpnutie ruk alebo napatie. Ale bol taky slaby ze ani pri davke 4x denne som nemala pocit zlepsenia. On samozrejme moze mat nejake neziaduce ucinky, treba vydrzat aspon 4 tyzdne a vsetko neziaduce ma ustupit :/ snad ustupi ale aj ta depresia 🥹

trixina069
21. dec 2023

@katka218218 ďakujem pekne, normalne sme s manželom zúfalí, každý lekár si ide svoje. Chodíme s ním na túru do hôr každý deň a snažíme sa mu pomáhať, no ta chemia od lekarov je niekdy doat silná. Ďakujem pekne za radu.

barnika62
23. apr 2024

@trixina069 Ja som bola 2 mesiace na Citalec,potom mi lekarka vymenila na Alventu ktoru v dávkovaní navyšovala. ked som sa jej po 10 mesiacoch sťažovala že mám strašnu suchoru v ustách a pribrala som 10 kg za tych 10 mesiacov,nebolo mi to jedno. Tak som ju žiadala aby mi dala niečo na udrziavanie panickej poruchy..... z jedného dna na druhy mi vysadila Alventu ,že o tyzden mám zavolať ako sa cítim a dá mi druhy liek..... Na bébenky moje ,ja som bola na pokraji smrti. 24 hodin zvracanie,krvny tlak 200/130,čo ja fungujem normalne na 110/ 70 vtedy mi je o.k.. 3 dni takéto stavy. hned v pondelok som naklusala k lekárke a chcela som jej povedať čo sa stalo však som bola ako zdrogovaná,ktorá nedostala svoju dávku.odpoved,to nemože byť od Alventi....... super....podotýkam odvtedy mi sumí aj v hlave,,,,,usmev.... sused to nepočuje.predpísala mi nove lieky ,ktoré ked som prečitala vedlajšie učinky...tak som sa rozhodla nezobrat ich... teraz som vyše týždna bez liekov. cítim sa neisto.... šumenie v hlave neprešlo a hladám si novú lekárku. Najradšej by som nebrala nič!!!

rock7
11. máj 2024

@barnika62 Ako sa ti darí? Berieš teraz nejaké lieky?