Cítiť bolesť pri rakovine prsníka?

xlucia
7. jan 2012

ktora mate s tymto skusenost, boli rakovina prsnika? je mozne aby sono prsnika neodhalilo rakovinu?

katy2
7. jan 2012

@xlucia moju mamu to nebolelo... len si nahmatala hrcky a na sone ich bolo vidiet, tak ju poslali na mamografiu a tam sa to odhalilo... potom to slo rychlo.... liecba, operacia a zasa liecba.... lieky, chemo, radio... a lieky doteraz ale zatial je to stabilizovane.....
mas nejake podozrenie?

muriel293
7. jan 2012

áno bolí ale vtedy je už zle!

muriel293
7. jan 2012

teda tiež som to tak myslela že najprv nebolí...ale potom áno

monika2712
7. jan 2012

@xlucia na sone pokial bolo dokladne urobene by malo byt vidno aj male zmeny, nemusi vsak rozoznat na 100 percent neskodnu hrcku od skodnej. Preto ak nieco podozrive najdu, posielaju na mamografiu.
Moja mama si nasla ked mala 48, ked isla k doktorovi uz ju to bolelo nejaky mesiac, cely zivot to tam mala a vzdy jej tvrdili ze to je iba zhrubnuta mliecna zlaza, ta sa vsak aj tak neskor premenila na nador. Maminka bohuzial svoj boj prehrala.
Odporucam akekolvek podozrenie konzultovat s lekarom a vyziadat si mamo ak sa ti nieco nezda.

latvia
7. jan 2012

@xlucia sono nemusi objavit uplne male lozisko rakoviny, odhali ho lepsie mamografia. a zalezi tiez od toho, kto robi to sono, ako velky utvar to je. samozrejme sono ti nepovie ze to rakovina je, sono len povie ze tam nieco je, co mozno vyzera ze treba vybrat a overit histologiou. ak ta nieco boli, treba ist na sono a s vysledkom za mamologom, ktory ti povie, ci sa treba bat alebo nie, ci treba pre istotu vybrat a zistit co to je alebo nie.
uplne na zaciatku rakovina neboli, zvykne boliet ked uz prerasta do okolia a taha za okolite tkanivo

muriel293
7. jan 2012

jednoznačne treba niečo robiť skôr než to bolí...

xlucia
autor
7. jan 2012

@katy2 popravde ja uz neviem. na sono som bola v oktobri, vsetko bolo ok. ale uz som si par krat uvedomila ze ma obcas boli tzv. maly prsny sval v casti horneho vonkajsieho kvadrantu. posledne mesiace som mala brutalne stresy, casto som nosila mladsieho na rukach, rozum mi hovori, ze to mam presilene. ale mam taky divny pocit. ja neviem co s tym. uvazujem, ci ist gynekologovi, alebo vseobecnemu, alebo co vlastne ☹
nenasla som si tam hrcku, kontroly u gyno mam pravidelne, davam na to pozor
no chaosim, mam strach, aky som este nemala.

kvetinqa
7. jan 2012

@xlucia ja som sa takto citila asi pred 2 mesiacmi. a teraz opat. U mna to bolo presilenie, ale pre istotu som k lekarovi isla.. drzim palec.

xlucia
autor
7. jan 2012

@kvetinqa komu si sla a co ti robili?

monika2712
7. jan 2012

@xlucia s bolestami ku gynde, nie k vseobecnemu, ale moze to byt naozaj iba presilene.

kvetinqa
7. jan 2012

@xlucia na sone a aj palpacne ma lekar vysetril. Absolvovala som to pred 2 mesiacmi a potom po mesiaci znovu.. Zacalo to odkedy malemu isli zubky a ja som ho viac nosila. Mna vzdy bolela lava strana, tak som skusila nosit chvilu drobca na pravej. Lava strana po 2 tyzdnoch prestala boliet a uz boli prava 🙂

lili_mia
7. jan 2012

@xlucia ísť ku gynde, že chceš ísť na sono, niekedy stačí iba zavolať, že chceš papier na vyšetrenie a iba si preň prídeš, na tom vyšetrení treba popísať, čo ťa trápi, aby lekár vedel, že to nie je klasické vyšetrenie .. mňa osobne veľmi silno bolia prsia pri pazuchiach, mám to tam čisté, zrejme reagujú uzliny, ked ovulujem

xlucia
autor
7. jan 2012

@kvetinqa jaj diky, aspon trochu si ma ukludnila, ja uz vobec nemam odstup. teraz som guglovala, ze co to moze byt. hadam je to ok, ked na preventivke som bol v oktobri, ale jeden nikdy nevie.

kvetinqa
7. jan 2012

@xlucia lucka, urcite to je ok, neboj sa. Ja som takto stresovala tiez, na ultrazvuku som skoro umrela od strachu. Skus si naozaj prehodit synatora na druhu ruku alebo nezatazuj chvilu ruky nicim a uvidis, ze to prejde.

katy2
7. jan 2012

@xlucia pre pokoj v dusi zbehni na gyndu ale tiez si myslim, ze je to len presilene.... drzim palce a prajem hodne zdravicka 😉

muriel293
7. jan 2012

@xlucia počuj ja som malého nosila na ľavej strane a tam ma zvyklo bolieť pod pažou smerom dolu ako je prsník tiež som z toho mávala halucinácie...povedala som aj doktorovi na preventívke že ma to bolieva a že sa niekedy cítim že to mám ako keby zväčšené ale väčšinou inak pred menzesom.on mi to prehmatal a povedal že to ešte stále môžu byť aj tie prsné žľazy ako do nich nabiehalo mlieko že sa tak zväčšili a aj z presilenia to môže byť že to určite nie je dôvod na obavy...

gemini2
7. jan 2012

@xlucia v pociatocno stadiu neboli a sono nie je presne, mamografia je lepsia. sono nemusi odhalit rakovinu, ak je napr, skryte pod nejakou zlazou. prvym priznakom je hrcka

lucinka4
7. jan 2012

@xlucia hlavne mysli pozitivne aj ked je to tazke(viem o tom svoje), pred par rokmi ma boleli prsniky a nahmatala som si male hrcky, bola som na sone a doki povedala,ze je to z antikoncepcie,ze sa to niekedy stava behom cyklu,ze sa mliecne zlazy zduria..nie vsetky problemy su hned rakovina ale pre pokoj v duci behni gynekologovi a kludne sa objednaj na mamo,ved prevencia sa rata 🙂

xlucia
autor
7. jan 2012

@lucinka4 dakujem 🙂

maznacik007
7. jan 2012

ja by som nestresovala vyzera to fakt na pretazenie ak si mala robene sono v oktobri podla zadania tak fakt sa neni nad cim trapit...

ja som sa nestretla s tym ze rakovina prsnika boli samozrejme pokial to uz neni metastaticke finalne stadium ale to je vylucene kedze na preventivke ti nic nenasli....
ja by som si ten sval natrela nejakou mastou mozno octanovou a pod a nezatazovala...

ono sa netreba hned stresovat a mysliet na najhorsie lebo si clovek este nieco uzenie z vlastnej uzkosti a blbosti... potom si dat radsej predpisat nejake lieky na uzkostnu poruchu

z vlastnej skusenosti viem povedat ze to nebolelo vobec a to som mala hrcku viac ako 3 cm nasla som si ju sama ... sla som k lekarovi dal mi listok na vysetrenie na onko tam ma objednali najprv na sono mamografiu inak ta sa nerobi bezne zenam vo fertilnom veku do troch tyzdnov operacia atd...
takze nemas ziaden dovod stresovat a podla mna skus riesit to pretazenie alebo si zaplat sono prsnikov sukromne pre klud duse

juliagregor
7. jan 2012

kolegynu bolelo smerom k pazuche, citila pnutie a tupu bolest, zachytila ju dr. Mareckova v Trencine v pociatocnom stadiu, prekonala operaciu a ožarovanie, teraz je po už 7 rokov a je zdrava 🙂 ...
predtým jej robili vysetrenie v nemocnici, nezistili nič, len jej to nedalo a vyhladala inu lekarku...a ta ju zachranila

xlucia
autor
8. jan 2012

@maznacik007 dakujem ti za odstup. ukazala som to muzovi, tiez bola jeho prva teoria presilenie. dala som si fastum gel. pockam par dni s tym ze nebudem syna nosit, je uz fakt tazky, a uvidim co bude. nenosila by som ho, ale mal az tri krat uraz,a zle chodil, takze bol upistany. ma vyse 16 kil, takze to da zabrat.

maznacik007
8. jan 2012

@xlucia no veru nosit 16 kg nie je jednoduche.... moj ma 11 a pol kg.... ja ho uz nenosim odvykol si po operacii som ho nemohla nosit... chvilu trvalo nez pochopil

skus sa nenamahat ....

xlucia
autor
12. jan 2012

@maznacik007 no skusala som sa setrit, ale bolesti sa stupnovali, az som napokon skoncila v prsnikovej poradni na antoskej. rakovinu nastastie nemam, dr. bol super. vysvetlil co sa stalo preco mam bolesti, poradil. takze som kludnesia. 🙂

maznacik007
12. jan 2012

@xlucia a co to teda bolo

xlucia
autor
13. jan 2012

@maznacik007 napisem ti IP

neveriaca111
3. feb 2013

@maznacik007 .aj ja som verila ,ze ak mi urobia sono ci mamografiu a vsetko bude ok ,tak je vsetko ok .ale nebolo .nebola to bolest doslova ,len ma prsnik ominal a tahal ,az neskor poboliaval a prisla som si ako uchylna mala som tendenciu si ho masirovat ,nezniesla som uz podprsenku .kazdy mi vravel to nic nieje ,ked sa mi spravili modrinky tak vraj mam velke prsia .na vlastnu ziadost som bola odoslana do mamologickej ambulancie .a zratzu uplne ina palpacia prsnika ,a rakovina sa potvrdila sonom hned aj ked som mala za sebou cerstvu mamografiu od inakial .tak kdo robi vsetky tie vysetrenia ,zena sa spolahne ,urobia s nej skoro hypochodra a nakoniec ozaj rakovina ? .aj ja som hladala pomoc na forach odpovede na svoje otazky .dufam ,ze prezijem ,dufam kvoly svojim detom .a tim dobrym lekarom takzvanym ozaj dakujem .je ich vela co by malo vratit diplom .a boli rakovina ? hej boli a dost !

kudrlinka82
7. feb 2013

Ahojte dievcata.
Ja mam zase taky problem, ze mam nejake zhrubnutie v pravej pazuche, som si to nasla v novembri minuleho roka (mozno som to tam mala aj skor, nevsimla som si :( ), odvtedy som bola s tym uz 3x na sono u gynekologa (v novembri, v decembri aj v januari), vraj to je sval (je to hrube a tvarovo ako prst mam to aj v druhej pazuche len mensie sa mi zda). Mam problemy s chrbtom na tej strane a vystreluje mi vsetko na hrudnik a do pazuchy... este k tomu mam aj malu rocnu dcerku, tak neviem, ci to nemam aj pretazene..neviem, stale sa bojim...nemate niektora s niecim podobnym skusenosti??
Moc dakujem 😉

ajbka
5. apr 2013

mna zachranila najcitlivesia mamografia, je jedina na Slovensku, v Kosiciach - vitare, ziadne rentgenove ziarenie, sicesa plati, ale sa oplati, kojila som, takze preto som sla na ich mamografiu na inom principe. mozu aj tehotne.. objednali ma, vys. trvalo do 5 minut. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

domko
10. apr 2013

@kudrlinka82 ahoj ja mám presne taký istý problém tiež sa bojím stále si to kontrolujem, bojím sa ísť k lekárovi 😢 ale nosím ťažké vrecia v obchode tak si myslím že to mám s toho, ale keď mám ruku dole tak tam nič nemám len keď zdvihnem ruku hore