Čo je najlepšie na jazvy?

deny81
18. jún 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, čo máte odskúšané resp. viete odporučiť na jazvy - teda aby boli čo najmenej vidieť. Buď po cisárskom reze alebo hociakej operácii. Nejaké gély (Contratubex) alebo niečo iné. Čo robiť, aby boli čo najmenej viditeľné. Ďakujem.

krasneleto
18. jún 2013

ja som pouzivala na jazvy contratubex

aristka
18. jún 2013

biolampu

janinah
18. jún 2013

@aristka a máš skúsenosti? lebo dcéra má dosť nepekné jazvy po vyberaní znamienok na chrbte a hrudníku,máme biolampu,ale toto mi nenapadlo..mastili sme kdečím,čo lekári kázali,ale nepomohlo

akramgad
18. jún 2013

nesolená bravčová masť

ankalv1
18. jún 2013

ja som používala Contractubex, a malému som dávala Bionect a homeopatiká Arnica Montana

deny81
autor
18. jún 2013

@ankalv1 co to je to Bionect?
@akramgad a pomohlo to? funguje?
@krasneleto a fungovalo to? ma to tie ucinky, ktore reklamuje?

aristka
18. jún 2013

@janinah samozrejme,ale jazvy musia byť čerstvé ,biolampa má veľa dobrých účinkov na nehojace sa rany ,vyrážky aj typu akné,herpesy a pod....

charllotte
18. jún 2013

nesolena bravcova mast, natierala som si jazvu po cisarskom a jazva je fuc

ankalv1
19. jún 2013

@deny81 Bionect je krém na lepšie hojenie rán

betati
19. jún 2013

Ja mám dobré skúsenosti s týmto sprejom https://www.modrykonik.sk/fotoblog/betati/album... Základnou zložkou je aloe vera a je známe, že aloe rýchlo hojí rany...a čo je dôležité bez výrazných jaziev. Záleží aj od toho, ako to lekár zošije. Dokáže rýchlo sceliť jazvy aj bez šitia. Ešte sú krajšie (vôbec ich nie je vidieť) ako šité. Skúsenosti pri deťoch mám neúrekom 😉
Hore spomínaný sprej alebo iba čisté želé z aloe.

brumka
19. jún 2013

jasom 2m pouzivala contratubex a spokojnasom bola, len je dost drahy tak sa nedal na vsetky pouzit

deny81
autor
19. jún 2013

@ankalv1 Aha dakujem 🙂

deny81
autor
19. jún 2013

@betati a myslis ze by sa dal kombinovat napr s contractubex gelom?

klincek
19. jún 2013

dievcata, a co v pripade starsich jaziev? fmne sa jazva po SC zahojila z 1/3ny, ale zvysok sa vytrvalo brani a rada by som sa jej uz zbavila.

betati
19. jún 2013

@deny81 netreba kombinovať, načo? Ale ak trváš na kombinácii s contractubex, tak takto:
Najprv aplikujeme aloe vera (First ), veľmi rýchlo sa vstrebe a bude pôsobiť zvnútra...bude hojiť, bude odstraňovať mŕtve tkanivo (aby neboli jazvy), zabráni zápalu, zničí baktérie. Chvíľku počkáš. A potom môžeš dávať to druhé 🙂

deny81
autor
19. jún 2013

@betati dakujem ;) kombinovat len pre istotu

zuzana315
19. jún 2013

Ja mozem odporucit Aloe Vera Emergency spray (obsahuje 83% Aloe vera+12bylinnych extraktov) a Aloe Vera koncentrat(gelik, ktory obsahuje 90% Aloe vera). Ale ak mas doma rastlinku Aloe, tak priamo rez listom a potierat vytekajucim gelikom.

akramgad
19. jún 2013

@deny81 mala som jazvu dlžka cca do 10 cm po operácii som si ju každý večer mastila z obyčajnou nesolenou br. masťou keď som šla na kontrolu po 3 týždňoch lekár sa ma pýtal kde ma to vlastne rezali lebo nič nevadí tak som mu ukázala , keď som mu pocedala že čo som si na to dávala " čumel " ako blázon povedal že to bude radiť pacientkám po operácii 😀 tak som si neodpustila či mu mám aj poslať foto aby mal dôkaz 🙂

mammamia2009
19. jún 2013

Baby, ja vam mozem odporucit lubovnikovy olej, je vyborny na rychle hojenie ran.

reni1512
19. jún 2013

Mne bolo poradené Bi-oil, ze vraj robi zazraky, aj na jazvy aj na strie atd...🙂

jaja018
19. jún 2013

@klincek
@deny81 my sme na rany používali imunoglukan gel super vec. Sice len pri veľkých chrastach neviem ako by pomáhal po operacii. A použili sme aj na staršiu jazvu po rozbití a následnom siti čela a úplne super.Jazvu takmer nevidno 🙂

klincek
20. jún 2013

@jaja018 dakujem, skusim.

deny81
autor
24. jún 2013

@jaja018
@reni1512 dakujem za rady 🙂

007monita007
12. jan 2015

@aristka a pomaha ta biolampa

aristka
13. jan 2015

@007monita007 samozrejme,len je najlepšie ju aplikovať na čerstvú jazvu

katusik19
13. jan 2015

velmi chvalia bi oil...ale vlastnu skusenost nemam

007monita007
13. jan 2015

@aristka my mame jazvy asi od oktobra to uz je stare

nutrimas
14. jan 2015

Hojenie jaziev je velmi individualne, zelezi od viacerych faktorov..Zjemnit jazvy vsak moze pomoct sipkovy olej, prip. salviove serum - s prirodnym zlozenim:
https://www.modrykonik.sk/shops/kozmetika-dospe...

majamajova
4. mar 2015

Caute baby, ja som skusala silkyderm. je to silikonovy gel a da sa ziskat aj na predpis od dermatologa alebo gynekologa. je to aj na starsie jazvy. mam ho len chvilu, zda sa ze zabera..
http://www.medmedical.sk/silkyderm-2

alyca
8. apr 2015

@betati ahoj, celkom ma zaujal ten aloe vera sprej. Moja malinka 6tt dcerka ma nepeknu jazvu pod ocko, tak sa skrabla, ze jej zostala jazva. mozno pouzit tento sprej aj pre taku malu babulku?