Čo na bolestivé a popraskané bradavky pri dojčení?

26. nov 2023

Dievcata poradte, uz som zufala. Kojim 3.tyzden, mliecka je dost, vsetko ok, aj syncek sa pekne prisava, ale neskutocne ma bolia od zaciatku bradavky, dokonca uz tam mam male ranky, trhlinky, ktore mam pocit ze sa pri neustalom kojeni nikdy nezahoja.
Pouzivam cisty lanolin, potom aj take chladive naplaste, no mam pocit ze najviac by mi pomohlo oddychnut si na par dni od dojcenia.
Ale neviem ako to urobit… rozmyslala som nad odsavanim, a tak synceka potom krmit cez flasku.. no neviem ci to pomoze..
Tak sa pytam co by ste vy poradili na taketo bolave popraskane bradavky? Nejaky osvedceny pripravok? Pripadne nejaky iny typ?
Dakujem

bolarazjedna
26. nov 2023

Ak budeš iba odsavat, tak skôr či neskôr pravdepodobne prídeš o mliečko, nebude to dostatočný stimul pre tvoje prsia....
... Multi-mím naplaste sú super, ja som ich nechávala aj dlhšie cez noc, niekolko hodín do ďalšieho kojenia (píšu tuším 30-60minut)....A skus ešte vetrať prsníky co najviac - keď si doma, máj hole prsia, ničím nezakryvaj.
Čoskoro by to malo byt lepšie, prsia si zvyknú, držím palce!

ivangeline
26. nov 2023

Naplaste su ozaj super. Lanolin. A nechat volne vetrat. Chod kludne po dobe hore bez,ak mozes. Ustali sa to. Prsia si zvyknu.