Čo na herpes?

renka157
3. mar 2013

Mavam často herpesy na perach ale tento čo sa mi robi teraz to je unikat a boli ma ako šľak....poradte mi čo na bolesť .Ibalgin mi zabera ale si myslim,že je to na niečo ine liek .

andrejka1983
3. mar 2013

vyskúšaj si potierať usta vodičkou tea tree olej, kupiš v lekárni...mne to pomáha, a ani sa mi tak často nerobia, už skoro vôbec...a pomáha to na všetko, malej s tým potieram aj poranenia, štípance od komárov,...či na akné, no na všetko... 🙂 🙂

zuzulica
3. mar 2013

Mne pomáha herpesin krém a teatree olej, ale keď som ho na pere mala extrémny a často chodievala som ku kožnej a tá mi dávala okrem herpesin krému aj herpesin tabletky a svietila mi to laserom-ten je úžasný 😉

cerez
3. mar 2013

Ja mám tiež veľmi dobré skúsenosti s čajovníkovým olejom. Jedno ráno som sa zobudila s herpesom na perách, niekoľkokrát som si potrela čajovníkovým olejom a do večera bola chrasta. Na tretí deň mi chrasta odpadla.

katkarv
3. mar 2013

ja ho zasusujem zubnou pastou ale ked uz je zaschnuty bez pasty a boli tak stym nepomozem ☹

katka1981
3. mar 2013

ja mam herpesy nonstop ale herpesin mi najviac pomaha, skus este compeed aj ten sa da.

kacusik69
3. mar 2013

Zovirax... Aloe vera - v spreji... Herpesin... a niekde som citala ze aj propolisova tinktura je na to velmi dobra! Compeed - aspon mne - nikdy nepomohol a hlavne nedrzal...

denisenko
3. mar 2013

herpesin....a ked to bolí, tak ibalgin...pomáha..ibalgin je aj proti zápalom 😉 a naposledy som skúšala náplaste compeed...tiež som bola spokojná.... 😉

danim
3. mar 2013

minule som sa dozvedela, ze OCOT, natierat. ze vsetky tie masticky su oproti octu nic.. nemam to na sebe este vyskusane.. ale dobra kamoska mi to hovorila, ze si to ona dava, tak skus

stanislavao
3. mar 2013

propolisom - ten hoji a vysusuje. vyskusajte cerstve aloe vera - hoji a regeneruje velmi rychlo. na noc si ja zvyknem herpes aj zatriet zubnou pastou - pomaha to aj od bolesti v mieste. naplaste compeed som neskusala, ale reklamuju ich, vyskusajte. vsetky tie masticky z lekarne, ktore som vyskusala jqa ma hrozne stipali a nemala som pocit, ze mi pomohli.

kolinia
3. mar 2013

Mne pomaha mast bactroban, herpesy mavam dost casto, vylieci sa tak cca 3-4 dni.

lin123
3. mar 2013

lad, biolampa, na kozmetike osetruju neviem ako sa to vola, ale su to nejake impulzy...kombinacia tohto vsetkeho mi pomohla zbavit sa herpesu behom troch dni akurat pred svadbou 🙂

lubina
3. mar 2013

compeed naplaste, su nocne aj denne a mne super zaberaju, vyliecene za par dni

erka106
3. mar 2013

liek telviran je konkretne na herpesy, ale je na predpis. Mavala som herpesy casto, kazdy mesiac ale po uzivani tohto lieku sa mi to velmi zlepsilo a teraz sa mi vyhodi tak 1-2x rocne. Ziadne masticky a olejceky mi nepomahali a mavala som herpesy v nose, na brade, na perach....

standu
3. mar 2013

Compeed. celkom na zaciatku mi pomaha zinkova mast, par krat pri pociatocnom svrbeni a natreti ihned sa ani nevyhodil.zovirax a spol mi nezaberali.

tintinka
3. mar 2013

compeed naplaste a hlavne vitamin B..ja zvyknem riboflavin..ked citim prve "mravcenie" v pere, rychlo sa nadopujem..ak uz citim ze vybieha von, nalepim naplast..vacsinou zmizne hned

gretka2
3. mar 2013

Hlavne ries imunitu, ked sa ti vytvara opakovane. Urcite nie je nieco v poriadku, lebo herpeticky virus "drieme" v nervovych zakonceniach a ked je imunita oslabena, vtedy sa zvykne prejavit. Mne osobne napr. ked malo spim, po preflamovanej noci 🙂, pri nachladnuti. Zvykne sa casto robit, aj ked ma baba menzes.
Ibalgin je prinajmensom divne riesenie, je to od teploty, od bolesti, ale nevylieci virusovu infekciu. Tak isto Bactroban je na uplne ine veci. Je to antibioticka masticka, takze pri virusovej inf. je nezmyslom. (bez toho by to podla mna zmizlo za ten isty cas)
Mne osobne nezaberaju ani antiviroticke masticky - Herpesin, Zovirax a ine.... s mastickou 5 dni, a bez masticky 5. 🙂 Ale niekomu samozrejme zaberu. Tak isto Compeed, to je dobre akurat na zamaskovanie, ked si to pretries ruzom.Nie je to nic ine, ako hydrokoloidna naplast, ktora sposobuje, ze je pod tym vlhkejsie prostredie, co podpori hojenie, a brani sireniu infekcie, a samozrejme aj proti mechanickemu podrazdeniu.. Je to prijemnejsie, ale mne to odpadava z pery, a doba liecenia je rovnaka, ako bez.
Ked sa mi spravi herpes, ked uz nemokva, ale sa robi chrasticka, tak si okolo toho potieram vazelinou, aby to nepraskalo. (potom dobre umyt ruky, aby sa to neroznieslo).
Isty cas sa mi robili za sebou niekolko krat, ani sa mi jeden nestihol zahojit, uz som na druhej pere mala dalsi... tak som nasadila Betaglukan, a viac vitaminov a spanku, a bolo to OK.
Biolampa je tiez dobre riesenie.

olejka
4. mar 2013

No asi je to nechutne, sa ospravedlnujem jemnejsim povaham, ale vyskusala som tea tree ,zovirax, propolis...zinkovu aj kalciovu mast aj predavkovanie Bkomplexom...nic z toho mimoriadne ucinne nebolo... poradil mi znamy...maz z ucha...ked chrani ucho...lieci aj herpes...samozrejme ze sa potom nemozem ani oblizat ani nic jest lebo by sa mi ak mam slabsi zaludok spravilo nevolno, ale fakt to pomaha...az sa cudujem...

beethoven
4. mar 2013

ahoj, mna na herpes vzdy zaberie Zovirax

nerilka
7. mar 2013

mne na herpes pomáha mastička Epigen labial a tiež užívam B-komplex 🙂, a samozrejme niečo na podporu imunity echinacea, čaj z medovky a pod. 🙂

rysavcek
7. mar 2013

skús syne herp je velmi dobrý a herpes rýchlo zmizne ja som mala s herpesmi veľké problémy a toto mi zatiaľ zo všetkých mastičiek a gélov pomohol najviac 🙂