Čo pomôže na zápal močových ciesť?

swojska
12. feb 2013

od porodu mam v kuse dake bakterie v moci...lebo som mala dlho cievku a este aj doma som sa musela cievkovat..v nemocnici mi dali dva druhy ATB..samozrejme ze ked je tam ta cievka tak to prd pomoze....papam brusnice a nexem uz ziadne ATB...co este mozem ? plus dietatko kojim

andrejka1983
12. feb 2013

@swojska najlepší je na zapal moč. ciest Nolicín 🙂 ...ale neviem či je aj pre tehotne a dojčiace, treba si zistit

swojska
autor
12. feb 2013

to je chemoterapeutikum..vyssi stupen ATB..xem sa vyhnut chem.liekom..uz ich do mna nacpali dost..hladam daco prirodnejsie..papam brusnice a pijem caj na oblicky a moc.mechur..este by om to rada dacim doplnila

fiffinkaa
12. feb 2013

@swojska zmiešaj si 2 polievkové lyžice medu a 1 kávovú lyžičku škorice, na kašičku, a dolej teplou vodou do pohára a skús 3 krát denne..a nasad pitný režím 3 litre vody za deň

bullinka
12. feb 2013

caj z praslicky rolnej. Mne pomahal aj urologicky caj od firmy Herbex. Alebo ak by si mala moznost zohnat zavarane brusnice, uvarit si aspon 2 l cierneho caju a to si do toho zamiesat, bolo by fajn.
inak, vacsinou to bez antibiotik nejde ( Nolicin je uplne genialny ), zapal je sposobeny bakteriami, ktore treba znicit. pomocou caju sa do da prekonat, trva to dlhsie, ale bakterie sa nemusia uplne znicit a zapal sa moze zopakovat za mesiac, dva. ja som mala stavy, kedy som vstavala o druhej rano, musela som si navarit praslickovy caj, aspon 1,5l a vypit to. prestahovala som sa na zvysok noci do kuchyne a do hodiny som ho vypila, potom som parkrat utekala na zachod, aby som sa nepocurala 🙂
Hlavne vela pi, ak sa ti da aj 3litre caju za den aj viac, stale sa drz v teple.
A ake antibiotika si mala?

zmrzlinkams
12. feb 2013

brusnice v akomkolvek stave ale najlepšie by boli čerstve ale ked niesu tak kompon, či ina forma a daju sa kupiť aj v lekárni tabletky brusnicove to je prirodna baza to nemože tehotnej uškodiť a je to na močove problemy velmi dobre 🙂

briluxina
12. feb 2013

skús si urobiť sedací kúpeľ z harmančeka...a potom piť veľa tekutín a myslím, že môžeš piť urologický čaj aj prasličkový...

kvietok73
12. feb 2013

skus sa pozriet na ovocie GOJI, mozno pomoze 🙂

tinuskaha
12. feb 2013

suhlasim so @zmrzlinkams 🙂

zivika
12. feb 2013

@swojska chapem, ze sa chces vyhnut liekom, hlavne ked kojis, ale moj nazor je taky, ze pokial zapal moc, ciest nevyliecis poriadne, bude sa ti stale vracat a v horsom pripade moze prejst na oblicky...ale ked si presvedcena, ze lieky nie, tak skus brusnice, vela pi, drz si krize a brusko v teple a mne dokrtorka povedala, ze mala plzen je naozaj dobra na precistenie moc. ciest 🙂

kattrin5
12. feb 2013

Brusnicovy caj alebo brusnice ako baby spenuli a tiez sipkovy caj je dobry a veeeeeela pit, horuci kupel tiez pomaha

maruska24
13. feb 2013

niekedy mám pocit že na toto pomože iba pán boh. Zápal mávam opakovane a môžej jesť brusnice donekonečna, aj denne piť hektolitre čajov, vody, mineralok, ja to mávam opakovane kedykoľvek a zaberie iba antibiotikum. ☹

briketa
13. feb 2013

@maruska24 nie je to v tom pripade prapovod cohosi ineho? imunitny system?

maruska24
13. feb 2013

@briketa určite ano

briketa
13. feb 2013

@maruska24 hladala som to. odporuca sa celkova detox kura a precistenie criev, pretoze telo je neustale zatazovane toxinmi, ktore oslabeny imunitny system nevie prebit. stale tam vitazi candida bakteria a otravuje vylucovaci trakt.

zvedavamt
13. feb 2013

@swojska
na zapaly mocovych ciest vyborne zabera tinktura z Kapucinky, dokaze odstranit aj streptokoky, zlateho stafylokoka...
moze sa aj v tehu aj pri kjeni,dokonca aj detom
prip koloidne striebro, su to prirodne antibiotika uplne bez vedlajsich ucinkov
a dobre by bolo odkyslit organizmus, staci na zaciatok aj lyzica umeoctu do pohara vody, kedze pri kojeni sa velke ocisty tele nedoporucuju
spominane kupis v predajni zdravej vyzivy al na nete
a ked je to odspodu, doporucujem skusit anionove vlozky, viac info ip

alex137
13. feb 2013

ahoj, UROVAL Mega sirup by mohol pomôcť a veľa urologickeho čaju

iasse
13. feb 2013

Ja som mala podobný problém, behom 1 týždňa zabral Uroval biotic tablety, už som mala i teploty a teploty ustupili už po pár hodinách, a možu to i kojacie matky. Neváhaj a toto hned kup, ušetríš si vela nepríjemných chvíl.

abbie
13. feb 2013

najlepsi je Urinal, pomoze hned v ten den

dazdovka
13. feb 2013

@swojska spravit mikrobialny rozbor mocu a vyhubit konkretne bakterie.. Ja som sa takto trapila niekolko rokov, vypila hektoritle urologickeho caju, zjedla pol tony brusnic a stale sa to vracalo, nakoniec doktorka dala spravit mikrobialny rozbor, volala do labaku, ze kojim a co by som na to mohla brat, dali mi antb + jedla som probiotika Woman dophilus a uz rok som bez problemov... A to od malicka som byvala strasne hakliva na mocove cesty, teraz po prelieceni parada 🙂
Urinal, Uroval, Nephrosal, tmave pivo, zasadite pivo, kapucinkove preparaty, vsetko mozne som skusala a zabralo len kratkodobo. Netrp a daj si spravit mikrobialny rozbor.

anos18
13. feb 2013

@swojska Ahoj, ja mavam tiez problemy. Vcera som bola u imunologicky na kontrole a odporucila mi, ked ma to chyti, nech idem k urologovi a nech mi daju vysetrit moc kultivacia a citlivost a ked mi nieco zistia, tak mam uz aj sprievodny list na pripravu autovakciny, cize na kontretne zistenu bakteriu Ti pripravia autovakcinu. A odporucila mi probiotika s brusnicami uzivat kazdy den a samozrejme vela pit.

swojska
autor
13. feb 2013

@bullinka zinnat a unasyn..ja dojcim, tak asi preto nedali tie silnejsie

swojska
autor
13. feb 2013

@briketa 😖 tak to ano,,nemam ho moc dobry..ale snazim sa aj zdravo stravovat...aj papam vselijake vitaminy..rakytnikovy olej, chlorella,zeleny jacmen, melasa..a tak vseliak...viem ze oblicky a moc.system su centrum strachu..a ja som velmi ustrachany a stresovy typ..ked som bola tehotna , tak muz bol na sluzobke akurat ked bola velka snehova kalamita, tak som sa onho bala..siel 17hodin autom....som nakonec skoncila o 2hej rano na pohotovosti s akutnym uroinfektom:( aj porod som mala dost stresujuci....tieto problemy mam ale stoho ze ma stale dokola cievkovali..bo som mala po porode blbe komplikacie s cikanim..isla som umret od bolesti ked som tam tu cievku mala 5dni, palilo, bolelo, krvicka bola, horucky,,,no nevybrali mi ju, lebo som sama nevedela cikat...potom ma prepustili stym ze mi dali take mini cievky tak som sa doma cievkovala asi tyzden...potom mi moj urolog dal konecne lieky co pomohli, ze mozem sama cikat...no bakterie v moci ostali alebo prisli nove,,,zasa stoho cievkovania ☹

swojska
autor
13. feb 2013

@dazdovka aky je rozdiel medzi mikrobialnym rozborom a kultivaciov/citlivostou?

dazdovka
13. feb 2013

@swojska to je vramci jedneho vysetrenia v laboratoriu, najprv spravia rozbor, bakterie vypestuju/kultivuju na agare alebo niecom podobnom a zistuju citlivost na antibiotika (rozne).

swojska
autor
13. feb 2013

@dazdovka tak to mi robili

dazdovka
13. feb 2013

@swojska zistili Ti ake bakterie robia problem, pricinu (skadial sa beru) no a antibiotika na ne nezaberaju? Treba davat aj probiotika, napr. tie Women Dophilus su velmi dobre pri urologickych problemoch, vazne musis posilovat imunitu prave ked beries antb.. Mozno by si mala zacat aj enzymaticku liecbu, viem uz je aj nieco ucinnejsie ako Wobenzym, nieco kvalitnejsie, neviem nazov, treba popracovat na imunite uz niecim silnejsim...
Je to strasne, hrozne neprijemne tie zapaly, musis sa dat doporiadku imunitne, nema cenu takto trpiet... Probiotika, enzymy a bakterie von antb... Drzim palce.

anos18
13. feb 2013

@swojska A ked si bola u urologa, nepovedal Ti o tej moznosti autovakciny, ako som pisala vyssie? To by bola konkretne vyrobena vakcina pre Teba, podla toho, co Ti vykultivuju z mocu. A dava sa pod jazyk.

paris3
13. feb 2013

ja som mala tieto problemy roky ☹ dokonca v prvom trimestri som chytila silny zapal a doktori mi nechceli dat ziadne antibiotika. samozrejme ze som si davala brusnice, dodrziavala pitny rezim a nic z toho nepomahalo.
potom mi poradila kamoska praslicku rolnu. da sa to pit ako caj, len si musis zistit ci mozes, ked kojis. je to perfektna vec! mne to nedoporucili ako tehotnej pit, tak som si robila sedave kupele z praslicky. a pomohlo mi to velmi. sice som tam stale mala tu bakteriu, ale bolo to uz zvladnutelne. nakoniec mi to preliecili ATB, ale nadalej som pokracovala v kupeloch. a odvtedy mam nastastie pokoj. uz je to 2 roky 😉

crystalskye
14. máj 2013

@dazdovka ahoj, môžem sa spýtať, či ten mikrobialny rozbor kto ti spraví? normálne obvodný, či urolog?

dazdovka
14. máj 2013

@crystalskye ahoj u mna to bolo tak, ze obvodna mi dala nadobku a doma som si (po dokladnom vyumyvani odspodu antibakterialnym mydlom na intimnu hygienu) normalne nacurala do nej, moč by sa vsak mal najlepsie odobrat vycievkovanim (len mne je to straaasne proti srsti, uhovorila som dr a stacilo)...