Čo všetko obnáša ľudský papilomavírus?

simca1702
11. jan 2014

Ahojte ... neviem či táto tematika sa tu už riešila , tak sa ospravedlňujem !
Som hotová :/ včera večer som šla na pohotovosť s tým že mám krče v podbrušku :/ že asi to bude slepák !
Na pohotovosti ma poslali na gynekologiu :/ Tam mi gynekologička povedala , že mam tento vírus na krčku maternice že musím isť na operáciu ! dlhodobo som brala HAK tá ešte danú chorobu podporovala :/ !!!!!
Antikoncepciu som hneď vysadila , v utorok idem ku svojmu gynekologovi na cytologiu a test na HVP ! Strašne sa obávam ! Samozrejme som googlila a som zhozená čo všetko tam bolo písané :/ Preto že sa tu spýtam , či niekto neprežíva také stresy ako ja teraz ! S partnerom me spolu 5 a pol roka :/ som jeho prvá aj on môj prvý sexualny partner ! Bojím sa , že aj keď to teraz vyliečim bude sa to opakovať :/ a že sa toho nezbavím ! Najviac sa bojím toho , že ak sa to prelieči a bude povoleny sex že otehotniem a pak sa mi tento vírus vrati :/ nemáme dieťatko a ja strašne chcem mať aspoň jedno hlavne zdravé ! :/
V utorok budem mudrejšia no dovtedy sa asi zblaznim ! ďakujem za každu odpoved !

ushuaia
11. jan 2014

@simca1702 najma sa nestresuj, na zaklade coho ti gynekologicka povedala ze mas HPV...urobila ti ster z krcka maternice...? Sama pises, ze az v utorok ides ku svojmu gyn. na test, an eviem kde zobrala ta doktorka ze uz musis ist na operaciu...? Ako vravim sa nestresuj...pojdes k lekarovi, on ti urobi test a az potom sa uvidi ci je nevyhnutna operacia...drzim palce...

20erika07
11. jan 2014

@simca1702 pokooooj 🙂 keby si viac googlila,tak sa dozvies že každá druhá ma HPV vírus,je to úplne bežné 🙂 ak mas dobrú imunitu sám vymizne,nejako ťa samotný vírus neohrozuje a ked si kontrolovaná stermi z krcka nemas sa absolútne čoho báť ked je cytologia v poriadku 🙂 tá dokt.musela byť riadne mimo,HPV sa bez steru nedá zistiť a ani pohľadom určiť operácia 🙂 a napr.ja,mala som ho,možno aj teraz mám ale cyto je v poriadku a nezaoberam sa tým,uz som bola na operácii,mala som strašnú imunitu a troška sa to dostalo do takého stavu že chvalabohu že len operácia,ale tu som,zachvilu rodim a tehotenstvo lieči,na začiatku som ho mala bo bola aj cyto horšia ale teraz som napr.čistá 🙂 a o polroka ho zas mozem mať a tak dookola,ale je to normalka 🙂 Žiadne stresy !

ushuaia
11. jan 2014

@20erika07 ved mi bolo divne ako ta mudra doktorka stanovila diagnozu bez PAP TESTU...,asi nejaka jasnovidka... 🙂

ivetmicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivetmicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzikajus
11. jan 2014

@simca1702 Ahoj, aj mne našli pred piatimi rokmi HPV vírus. Užívala som Indonal. Mal by sa brať 3 mesiace. Mne to pomohlo, vírus zmizol. Pár mesiacov na to som otehotnela (dovtedy sa nám skoro 2 roky nedarilo). Tehotenstvo bolo úplne bezproblémové, dcérka má 4 roky a HPV mi už nezistili. Držím ti palce, nech je to v poriadku. Hlavne sa nedaj vystrašiť a mysli pozitívne. Zuzka

20erika07
11. jan 2014

@ushuaia presne ako píše
@ivetmicka ... Tá dokt.ti to povedala akoby naschvál bože,co to je za doktorka... Ja chodím do onkol.ústavu sv.alžbety v Ba a tam žiadny doktor bez výsledkov z krvi či z steru nepovie ani pol slova len aby nebola žena vylakana 🙂 len si daj pekne spravit pap test a v klude vyckaj na výsledky 🙂 az by tie boli zhoršené,len vtedy by sa mal robiť test na HPV vírus,lebo to stojí veľa peňazí a len tak ho robiť je zbytočne,pretože HPV sa aj tak liečiť nedá,pestrou stravou a posilnením imunity sa ho zbavis a ani o tom nebudeš vediet... Bože normálne ma vytocila tá dokt.,takto zenu stresovat len tak...

20erika07
11. jan 2014

A žiadny indonal neuzivaj,dobrý doktor ti ho nikdy neodporuci pretože vie ze je to biznis ako mnoho vit.doplnkov 🙂 to sa radšej zdravšie stravuj,ako pchat nejaké tabletky do seba a este kopec peňazí za to vysolit...

simca1702
autor
11. jan 2014

@ushuaia ona je onkogyndoska a povedala mi že mám na krcku maternice ranku robila mi aj sono aj s miroskopom či čím mi tp hľadela dnu!

ushuaia
12. jan 2014

@simca1702 ramku tam mozes mat, aj metaplasticke zmeny na bunkach...- ale tieto zmeny sa naozaj 100% zistia PAP testom...zbytocne ta strasi...to co je za lekarku...! A ak ho aj mas nema ziaden vplyv na tehu... a v pripade ze tam stale bude aj pred ukoncenim tehu...teda porodom, porodnik moze zvolit sekciu...lebo ked ide dietatko von porodnymi cestami, moze sa nakazit, ale musi podotknut ze v priehehu tehu...sa vytrati a nerobi sarapatu...tehu je ,,zvlastne obdobie,,...byt tebou sa naozaj nestresujem...a veru niesi ani prva ani posledna... 🙂

simca1702
autor
12. jan 2014

@20erika07 áno všetko som si vygooglila , sranda je že som predtym o tomto nepočula ! Bolo to veľa info na mňa . tak reku že napíšem sem 🙂 lebo som nervozna s toho všetkeho !! som už kľudnjši akosi keďže zisťujem že ten vírus má skoro každy v tele a že sa dá s tým bojovať ! Možno ani operacia nebude nutná ....uvidíme fakt v utorok ozvem sa potom ako som dopadla !!! Zatiaľ ďakujem za milé slová , slová povzbudenia :P

simca1702
autor
12. jan 2014

@ushuaia ja už sama neviem čo si o tom myslieť ! Tá onkogynekologička ma odrodila inak 🙂 a akurát je mama zjavne rozčulená s toho keď si čitala tieto príspevky ! aj ja som nervozna lebo človek už nevie komu veriť ! Nechápem ani to ... pred 9 mesacmi v aprili 2013 som bola na preventívke a robil mi ster doktor ... a všetko v poriadku ! sak by to tam mal vidieť nie ?! Teda ak tam vôbec dačo je !
Ja už sama neviem 🙂