Čo vyrieši návšteva u psychológa?

esmera
26. feb 2012

Ahojte, chcem sa niečo spýtať: čo s človekom, ktorý má pocity smútku, osamelosti, pocity, že mu nič v živote nevyšlo, nerád vychádza z domu, je agresívny na svoje okolie, má pocity nespravodlivosti a pod.? Ten človek odmieta ísť k psychológovi, pretože tvrdí, že jeho problémy aj tak nikto nevyrieši, že sú spôsobené touto dobou, krízou a pod. Lenže ak sa mu nepomôže,t ak neviem, ako to dopadne...Lenže na druhej strane, nemá tak troška pravdu? Čo vyrieši návšteva psychológa, načo to bude dobré?

annaopialova
26. feb 2012

ahoj dobre je ked sa ma clovek komu zdvoverit aby to vsetko dal zo seba von inac sa stava ze potom je clovek v takom stave o akom pises

renika1
26. feb 2012

Ja osobne si myslim pokial ten dotycny moze v noci kludne spavat tak staci na zaciatok si najst nieaku cesticku do jeho vnutra a ak to odmiete urcite navstivit odbornika, aby sa neskor neprehlbilo do nieakej depresie a vsetko spolocne stym. Hlavne zavcasu to podchytit neni to sranda viem podla mojej znemej. 🙂

franina
26. feb 2012

to sú príznaky depresie a keď to už pretrváva dlhšie, určite navštíviť psychiatra, zlepšenie bez liekov nemožno očakávať, bude to len horšie.

zdena111
27. feb 2012

ten človek má pravdu,jeho problémy nikto nevyrieši...lebo jeho problém je v tom,že to nazval tak,že sú to jeho problémy. Myslím tým, že je príliš uzavretý do seba a tvrdohlavo si nahovára že iba on je ten kto má pravdu, nechce sa na problém pozrieť zo širšieho uhla, nemá od neho odstup. Iný pohľad máme na to do čoho sa priveľmi vtiahneme a iný nato od čoho si držíme odstup. Človek v tomto stave potrebuje najprv zregenerovať. Mám na mysli zmenu prostredia,aby získal nadhľad a vyprázdnil hlavu. Týždeň mimo svojho "teritória" a pohľad sa zmení. Zmena môže nastať iba ak to sami dovolíme, ak chceme a sme ochotný sa meniť. Človek sa obviňuje že mu nič v živote nevyšlo, ale kľudne je agresívny na svoje okolie. Tak teraz neviem kto zato môže? Obe strany majú svoj podiel. Ak nemá niekto podmienky, ak nás nenaučia správne vytvárať vzťahy, ak nám rodina nedá podporu a dôveru ako môžeme niečo dosahovať . Táto otázka má mnohé odpovede, ktoré sa dajú nájsť vo vzťahu terapeut-klient.

janinah
27. feb 2012

ak je dotyčný človek veriaci,tak by som ho nasmerovala ku kňazovi na "debatu", .... "zlý" psycholog môže narobiť viac škody ako osohu,ak z rôznych príčin zvažujete návštevu psychologa/zvlášť u detí/ tak treba sa pýtať a hľadať fakt dobrého odborníka