CRP hodnota

saskarena
7. dec 2023

Ahojte prosím vás o radu už mám dlhšie problém so žalúdkom, robili mi pred 3 týždňami sono bolo v poriadku bolieva má pod rebrami mám aj stolicu žltú, stolica je viac krát za deň o týždeň mám ísť na gastro, no bojím sa že to môže byť žlčník alebo pankreas no včera mi doktor robil crp a bolo v poriadku myslíte že by boli hodnoty crp vyššie keby mám problém so žlčníkom alebo pankreasom? Ďakujem pekne

taktotedanie
7. dec 2023

Vobec, mozu byt kludne v norme resp len mierne zvysene co nie je adekvatny ukazovatel vlastne nicoho to mozes mat aj nadchu
Crp hovori o bakterialnom zapale

saskarena
autor
7. dec 2023

@taktotedanie tak ja tomu už nerozumiem prečo mi môj dr nechce zobrať krv keď mi je zle a len stále že čakáme na gastro že krv mi brali pred 3 týždňami a bola v poriadku

taktotedanie
7. dec 2023

@saskarena ked bola v poriadku co potom chcete

p.j.jacky
7. dec 2023

@saskarena ja keď som mala záchvaty zlcnika a išla na pohotovost čakala som na operáciu 9 mesiacov . Vždy mi brali krv , sono robili a rengen . Problemi so zlcnikom väčšinou odhalí sono .

stanielka17
7. dec 2023

@saskarena CRP samo o sebe nie je spolahlivy ukazovatel, robi sa spolu s kalprotektinom zo stolice, a ak ten nemas v poriadku, vtedy sa robia dalsie vysetrenia.